1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашата модна икона, моден репер

Дискусија во 'Мода и стил' започната од starfish, 21 јуни 2010.

 1. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Сите ние идеите за облекување, стилот, шминката, па дури и манирите ги пронаоѓаме во некоја личност. Многу често има личности што ни даваат инспирација за тоа како сакаме да изгледаме и имаат голема улога во градењето на нашиот сопствен стил. Ме интересира која личност е вашиот репер за мода, вашата модна икона или пак која личност едноставно ви се допаѓа со нејзниот изглед? може да постирате и слики ;)
  Значи еве , мене лично, модна икона ми е Edie Sedgwick, музата на Andy Warhol, од 60-тите години. Ја обожавам затоа што е едноставна, елегантна, гламурозна и зрачи со сексапил. Начинот на облекување и е во стилот keep it simple, keep it sexy. Од неа го присвоив начинот на шминкање кој го практикувам веќе 3 години, очи исцртани со туши малку руменило. Прекрасна е!
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Отсекогаш ми се допаѓала Одри Хепберн, Breakfast at Tiffany's, Sabrina и Roman Holiday ги имам гледано 100 пати и што засакав (и практикувам): бисери (посебно ги обожувам), додатоци за во коса, кратки асиметрични шишки и неизбежниот мал, црн фустан, кој секој од нас треба да си го има во плакарот. ;) Прекрасна е , нежна, рафинирана, вистинска модна икона.

  Од имагинарните филмски ликови, едно од посебно добро суредените ми е Блер, од Gossip Girl. :) Не знам кој е стилистот, лично јас би сакала да го имам за себе, се' што носи е доведено до беспрекорност, тенот, косата, минимално природна, а сепак присутна шминка, преубаво, совршено.

  Се восхитувам на нивниот стил, имам земено по нешто, :$ но сепак, се трудам да си изградам мој сопствен. The final touch is always mine ;)
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 3. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Па во мојот список на модни икони има три девојки на кои стварно им се восхитувам,и претствуваат пример на средена нежна убава и секси девојка....секоја ме импресионира на различен начин!
  Прва ќе ја споменам cheryl cole:
  Таа нејзина нежна насмевка ме остава без зборови,толку е заводлива и нежна во целост,косата и секогаш перфектно средена со висок сјај самат си зборува за себе....нежно лице,слатка насмевка,и секогаш средена фризура...ми претставува девојка за пример која ги има трите основни работи кои ги забележува едно машко.
  Втора eva longoria:
  Девојката е секогаш средена,и посебно ми претставува т.н модна икона кога станува збор за стајлингот,секогаш носи некои фармерчиња со штикли што ја прави посебно секси,и се пронаоѓам со нејзиниот стил,некое кошулче голема ташна,штиклите и таа е ТОП,се разбира бидејќи и е заштитно лице на макс фатор,и шмикката и е секогаш беспрекорна-како да не е кога за неа се грижи цел тим на луѓе.
  Трета vanessa hudgens:
  Девојката ми е посебно мила,и некако пронаоѓам многу заеднички работи,косата ни е иста,и боја и должина и фризура,ошите се тие,телото ми е такво...некако ептен се пронаоѓам...носе големи ташни исто и јас забележувам и гладијаторки кои и јас ги имам....има и многу други слични работи.

  Сите три ми се прекрасни секоја на свој начин....и секоја ми претсатвува модна икона,па има и за што убави се ,секси,секогаш модерни...и девојки со стил!!!
   

  Прикачени фајлови:

  • cherylcole1.jpg
   cherylcole1.jpg
   Големина на фајлот:
   95,8 KB
   Прегледи:
   1.789
  • eva_longoria_5487017.jpg
   eva_longoria_5487017.jpg
   Големина на фајлот:
   19,8 KB
   Прегледи:
   1.788
  • o5res7.jpg
   o5res7.jpg
   Големина на фајлот:
   134,2 KB
   Прегледи:
   1.789
 4. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  ^^Aннии :clap: :clap: :clap: :*
   
 5. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  за што е бравото....незнам :?: :*
   
 6. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  За стилот, и тоа што си ги одбрала тие девојки.
   
 7. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Ани бравото е за описот на твојот изглед претпоставувам.
  Имам една забелешка до тебе- Ева Лонгориа е заштитно лице на Лореал, а не на Макс Фактор. ;)
  Инаку за темата, немам некоја модна икона, сепак и нив некој им е стилист, ама ми се допаѓа стилот на Џенифер Лопез и Сара Џесика Паркер.
   
 8. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  упс малку сум се збунила....зошто во меѓувреме барав слики и сум помешала поими...сепак фала што ми укажа на грешката.позз до тебе ;)
   
 9. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Мило ми е што прифаќаш добронамерни критики ;) Таква сум јас, ако нешто ми штрчи веднаш реагирам и корегирам :geek: .
  Фала за поздравот :)
   
 10. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  Moжам да кажам дека понекогаш ми е Кери од Сексот и градот. Особено кога си ги репризирам серијалите :).
  Во главно, имам свој стил и луѓето некогаш ме карактеризираат и препознаваат по него.
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Искрено - доста крадам од тоа што ќе го видам. Уствари тоа јас си го викам земање на инспирација.
  Ама вака кога ќе размислам - не можам да најдам ниту една која има стил како мојот. Можеби е до мене, денес ништо не ми текнува. Како и да е, секогаш имам мноооогу детали на себе...
   
 12. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Паа на прво место Ева Лонгориа!Па Џенифер Лопез,Кајли Миног,Џесика Алба,Миранда Кер и Хајди Клум!Овие се така повеќе што ги следам и најмногу ми се допаѓаат...инаку има и други :)
   
 13. TrueReligion

  TrueReligion Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  175
  Моите топ 4 :)
  Марлене Фавела
  Значи од глава до пети-топ...Косата,телото,начинот на облекување.Прекрасна е.Со нејзиниот стил едноставно блеска.Она има посебна убавина :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  Луисана Лопиалто-мојот идол уште кога играше во Бунтовниците..Има малку необичен,али лежерен стил кој го обожавам.А,она самата дефинитивно е една од најубавите девојки во Аргентина :)
  [​IMG]
  Leighton Meester
  Паничарката во Озборувачка..Оттаму ја засакав...Сликата зборува се за неа :)Ja има онаа природност која ми фали кај многу други..
  [​IMG]
  Каролина Гочева
  Од нашиве неа би ја издвоила..Поентата не е да се биде различен..Поентата е да се биде оригинален,а она е :)
  На неа буквално се и стои.Од обични фармерки до вечерни тоалети.И да е нешто опуштено-немодерно она го прави супер оригинално..
  [​IMG]
   
 14. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  24
  Маа една и единствена е со нејзиниот стил на облекување

  ЛЕЈДИ ГАГА :
   

  Прикачени фајлови:

  • lady-gaga.jpg
   lady-gaga.jpg
   Големина на фајлот:
   61,3 KB
   Прегледи:
   450
 15. Elii96

  Elii96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  3
  Toп 5

  1.Ashley Tisdale
  [​IMG]
  Кај неа ми се допаѓа што секогаш ги следи модните трендови и секогаш е супер облечена комбинира парчиња облека кои би изгледале незамисливи а на нејзе и стојат супер.

  2.Vanessa Hudgens
  [​IMG]
  Го обожавам нејзиниот лежерен и модерен стил секогаш е модерна и тренди и знае да излгеда супер и на прошетка и на премиери.

  3.Luisana Lopilato
  [​IMG]
  Луисана ми била од МБ идол поради гласот, глумата, изгледот и СТИЛОТ. Често се трудам да се облечам како неа се и стои многу убаво и во најобична облека таа изгледа прекрасно.

  4.Miley Cyrus
  [​IMG]
  Ми се допаѓа нејзиниот стил зошто експериментира често и тоа излегува супер.

  5.Blake Livley
  [​IMG]
  Не знам како и успева секогаш да е прекрасно облечена и тип-топ средена.
   
 16. TrueReligion

  TrueReligion Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  175
  И,заборавив.Онојпат кога постирав знаев дека има уште една,а тоа е Каролине Селико..Не знам колку ја знаете..Таа е бразилски модел,пејачка а воедно и сопруга на фудбалерот Рикардо Кака'.Едноставно е преубава..:)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 17. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  За мене модна икона е Сара Џесика Паркер или Кери Бредшо како сакате!
   

  Прикачени фајлови:

 18. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  1.Коко Шанел, премногу гламурозна личност, премногу испирација, препаметна креаторка. Оргинална е ја Обожавам :inlove:
  2.Сестрите Олсен-Многу ги сакам, можеби затоа што имаме заеднички црти и сличен стил. Млади девојки со добра цел и одличен стајлинг.
   
 19. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  вистинската жена има облини ...а женскава е измислена
  колку и да ми е антипатична и да не ја сакам , посебнo од две причини дечко ми се пали на неа :^) :smirk: и начинот на кој стана славна во холивуд ..морам да признаам убава е
  кога станува збор за модата има вкус на задоволително ниво
  според мене најголема утка до сега и беше кога стана русокоса :)
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 20. nice.girl9090

  nice.girl9090 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  69

  Зар Лејди Гага ја сметаш за своја модна икона??? хахахаха. Искрено девојката ми е најантипатична на цел свет.Има добри песни ама со нејзиниот стил на облекување не и е местото на естрадата туку во некој циркус. Не знае веке што да облече на себе, да може и го**на ке си стави само за да добие внимание , а може и нешто и фали нормален човек нема вака да се носи.