1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашата најголема желба

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од rici.aaaaa, 7 мај 2012.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.393
  Знам дека секој има најголема желба,значи нешто што го посакува,а неможе гласно да ја каже па помислив дека може ова да биде наше катче кое сите ќе го делиме.Секако може да добиваме и разменуваме мислења.

  Мојата најголема желба е повторно да бидам среќна,како да имам празнина во душава
   
  На sofiiija му/ѝ се допаѓа ова.
 2. teddygirl

  teddygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  616
  Која е вашата најголема желба

  Да си го завршам факултетов и да се здрави и живи сите околу мене :)
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Која е вашата најголема желба

  Јас и моите најблиски да се живи и здрави.
  Најголема желба е да бидам СРЕЌНА !
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Која е вашата најголема желба

  Камионче :rofl:

  Најголема желба ми е да просперирам на сите полиња и да ги натерам моите да бидат горди на мене. :)
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.884
  Која е вашата најголема желба

  Да го завршам факултетот на време, и да ја работам работата која најмногу ја сакам.
  Цело семејство да доживееме убави моменти во блиска, и во подалечна иднина, да се ожени брат ми, да имам внуче од него, па после на моја глава здравје. Да бидам среќно омажена, да уживам во брачниот живот, да имам комфор, да имам убав дом, мажот ми да ме сака и почитува, да возиме убаво количе. :lol:

  Да бидеме сите живи и здрави, и да имаме само среќни моменти. Тоа ми е најголема желба.
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  120
  Која е вашата најголема желба

  Ако не ја бројам таа желба по среќа и здравје во семејството следува мојот најголем сон да одам на студиј во париз и да ми се исплони желбата за модно дисајниранје.
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.382
  Која е вашата најголема желба

  Моментално-периодов да заврши среќно, со успешно реализирани планови. Големи планови имам за мојата иднина. Секој ден мислам на тоа и оптимистична сум, гледам дека полека стигнувам до целта. И се радувам на малите успеси, кои еден ден ќе ме доведат до големата цел.
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.660
  Која е вашата најголема желба

  Сега за сега да помине матурата најдобро што може и да се запишам Дефектологија во Скопје.
   
  На rici.aaaaa и L-enna им се допаѓа ова.
 9. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.688
  Допаѓања:
  13.113
  Која е вашата најголема желба

  Најголема желба ми е да станам воено лице. ;)
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.737
  Допаѓања:
  28.941
  Која е вашата најголема желба

  Освен оние стандардните-здравје и среќа за мене и најблиските, моментално моја најголема желба е да ја сменам работата и фирмата во која работам. Да најдам некоја друга која нема да биде толку стресна како оваа, каде што нема да се случуваат испади и притисоци како сега, да можам малку полесно да дишам. Знам дека откако ќе се случи тоа, ќе се преродам и ќе бидам нова личност.
  Ете тоа сакам. :|
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.322
  Која е вашата најголема желба

  Најголема желба ми е да ми се исполнат сите желби. :wasntme:
   
  На LittlePinky, rici.aaaaa, CharmedGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.443
  Допаѓања:
  78.485
  Пол:
  Женски
  Која е вашата најголема желба

  Моментално, да ѝ акнам пет-шест вАспитни на мо*лава што ја гледам во огледало и да ја научам еднаш засекогаш да си гледа прво за себе и да си се стави на прво место, а не од петни жили да се мачи да ѝ угоди на некоја кокошка која очигледно не ја почитува како прво 2 посто.
  Бедно. |(
   
  На Amore, rici.aaaaa и Sara123 им се допаѓа ова.
 13. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  4.960
  Допаѓања:
  95.329
  Пол:
  Женски
  Која е вашата најголема желба

  Повторно да бидам среќна и безгрижна како порано и да заборавам на сите лоши чувства, како и да се вработам што поскоро.
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. machka1

  machka1 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  1.346
  Пол:
  Женски
  Која е вашата најголема желба

  Да отидам во странство и ич да не се враќам овде.
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  4.987
  Која е вашата најголема желба

  Покрај тоа дома сите да сме среќни,здрави, да ми се женат брачедите прво кои што ми се како браќа, анајголема желба ми е да сум среќна и цел живот да останам со мојот иден маж,сегашен дечко и да немаме многу препреки во иднина,како што имаме сега и да не се мачиме за да го добиеме тоа што го сакаме како сега. Тоа ми е доволно :D
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.660
  Пол:
  Женски
  Која е вашата најголема желба

  Да има многу љубов во мојот живот, од сите страни, исто како што има сега.Ова чувство на исполнетост и среќа никогаш да не ме напушти... :)
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  Која е вашата најголема желба

  Да го видам Џастин Бибер во живо :P
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  900
  Која е вашата најголема желба

  Да одам во Париз...:) definitivno
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. 1bunny

  1bunny Активен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  20
  Која е вашата најголема желба

  Да се одселам од пропаднатава земја еднаш засекогаш :@
   
 20. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Која е вашата најголема желба

  Последната желба што ми се увртела во глава е да одам барем 10 дена во Грција и да избегам од овде и од проблемите и стресовите барем за миг...