1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашата последна СМС порака во мобилниот е...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од m.i.s, 7 декември 2011.

 1. m.i.s

  m.i.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  318
  Често комуницираме со нашите блиски преку смс пораки на мобилниот телефон. Па,која е вашата последна добиена смс порака? Од кого е?
  Еве да започнам јас: Последната смс порака ми е од дечко ми и гласи :
  Многу сум среќен мила моја! Не можам да се вклучам, зафатен сум. Ќе ти ѕвонам покасно. Те сакам.
   
  На edjipsan му/ѝ се допаѓа ова.
 2. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  Вашата последна смс порака во мобилниот е......
  Избришана :(
   
 3. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.364
  т мобиле ве известува дека сметката за месец 11.2011 ви е шокантно висока и ќе летате низ прозор кога ќе ви пристигне дома. :rofl:
   
  На LetalisSomnium, anabela525, eloves и 28 други им се допаѓа ова.
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.821
  Пол:
  Женски
  Од другар ми и вика во 9 и 15 биди кај мене пред чикмак ако можиш :)
   
 5. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  1.630
  Купи паста за заби :rofl:
  од маж ми
   
 6. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.659
  "Work" logged into your Faceook account (Today at 12:23am). If this wasn't authorized, check email for instructions. - логично од Фејсбук :D
   
 7. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.570
  Допаѓања:
  75.892
  Пол:
  Женски
  Од One - немате доволно кредит за да се продолжи услугата. Надополнете ја вашата сметка.
   
  На poffy.pie и NikiShareniPatiki им се допаѓа ова.
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.110
  Допаѓања:
  77.573
  Пол:
  Женски
  ''X'' requested to add you as a friend on Facebook.
  You have xx friends in common. :lol:

  Слабо креативни пораки можат да се најдат во мобилниот мој во последно време, жалко. |(
   
 9. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.749
  Допаѓања:
  9.857
  Пол:
  Женски
  Please use the code 589621 to approve the login from an unrecognized machine.
  Од фејсбук :)
   
  На devilbaby му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.740
  Од другарка ми дали сум жива, дали сум во ред сум се изгубила :D и да сум го уклучела бројот на ВИП да ми се јавела :rofl:
   
 11. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  965
  Уште сте во диско? Да доаѓам?
  Од една другарка во саботата! Слаба сум со поракиве, 4 дена ништо... А и јас не сакам да пишувам, туку да се јавам, може затоа.... :D
   
  На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  Т-Mobile
  Вртете слободно!
  Бројот *********што го баравте не 06/12/2011 19:58:19
  Сега е достапен.
  Пријатни разговори
  -------------------------------------------------------------------------
  06/12/2011
  22:30:30
  :P
   
 13. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.635
  i know how i feel about you now <3
   
 14. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  мило ја кај мм сум звонни коа ке станиш
   
 15. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Освен од Вип, никој не ми пишува пораки. А и јас не пишувам, многу ретко ми се случило да пратам, најчесто се јавувам за поубаво да се разбереме.
  Последната ми е од 140801 (вип)
  Сакаш да зборуваш за 1ден/мин кон сите мрежи, цела недела? Надополни ја сметката во следните 2 дена и уживај во разговорите: (воспоставување повик 3.5 денари)
   
 16. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Од другарка ми:
  Pa i jas imam 5 casa. ;) :)
  07-Dec-11 17:06
   
 17. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.567
  Вашата нарачка е примена и можете да ја подигнете најрано за 3, а најдоцна за 15 дена од салонот на T-Mobile Охрид.
   
 18. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.094
  Пол:
  Женски
  Од дечко ми од синоќа:
  Убаво да спиеш душо моја. Те сакам

  Инаку слаба сум со поракиве малку. Поисплатливо ми е да се јавам.
   
 19. SuperGirl2010

  SuperGirl2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Слабо, слабо пораки.. :D
  Последната ми е од саботата, после еден краток пијан муабет по пораки:
  Пиши дали сакаш????
   
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.914
  Шо ме заебаваш бе, јави ми се :D . - Дечко ми од My T-mobile .
  Циција е, титна да му се јавам ама и јас титкав само и затоа оваа порака :lol:
   
  На Stoimenovska му/ѝ се допаѓа ова.