Вашата последна СМС порака во мобилниот е...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од m.i.s, 7 декември 2011.

 1. m.i.s

  m.i.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  318
  Често комуницираме со нашите блиски преку смс пораки на мобилниот телефон. Па,која е вашата последна добиена смс порака? Од кого е?
  Еве да започнам јас: Последната смс порака ми е од дечко ми и гласи :
  Многу сум среќен мила моја! Не можам да се вклучам, зафатен сум. Ќе ти ѕвонам покасно. Те сакам.
   
  На edjipsan му/ѝ се допаѓа ова.
 2. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  Вашата последна смс порака во мобилниот е......
  Избришана :(
   
 3. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.361
  т мобиле ве известува дека сметката за месец 11.2011 ви е шокантно висока и ќе летате низ прозор кога ќе ви пристигне дома. :rofl:
   
  На LetalisSomnium, anabela525, eloves и 28 други им се допаѓа ова.
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.812
  Пол:
  Женски
  Од другар ми и вика во 9 и 15 биди кај мене пред чикмак ако можиш :)
   
 5. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.624
  Купи паста за заби :rofl:
  од маж ми
   
 6. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.653
  "Work" logged into your Faceook account (Today at 12:23am). If this wasn't authorized, check email for instructions. - логично од Фејсбук :D
   
 7. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.781
  Допаѓања:
  65.295
  Пол:
  Женски
  Од One - немате доволно кредит за да се продолжи услугата. Надополнете ја вашата сметка.
   
  На poffy.pie и NikiShareniPatiki им се допаѓа ова.
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.241
  Допаѓања:
  74.882
  Пол:
  Женски
  ''X'' requested to add you as a friend on Facebook.
  You have xx friends in common. :lol:

  Слабо креативни пораки можат да се најдат во мобилниот мој во последно време, жалко. |(
   
 9. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  9.171
  Пол:
  Женски
  Please use the code 589621 to approve the login from an unrecognized machine.
  Од фејсбук :)
   
  На devilbaby му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.738
  Од другарка ми дали сум жива, дали сум во ред сум се изгубила :D и да сум го уклучела бројот на ВИП да ми се јавела :rofl:
   
 11. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  965
  Уште сте во диско? Да доаѓам?
  Од една другарка во саботата! Слаба сум со поракиве, 4 дена ништо... А и јас не сакам да пишувам, туку да се јавам, може затоа.... :D
   
  На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  Т-Mobile
  Вртете слободно!
  Бројот *********што го баравте не 06/12/2011 19:58:19
  Сега е достапен.
  Пријатни разговори
  -------------------------------------------------------------------------
  06/12/2011
  22:30:30
  :P
   
 13. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  i know how i feel about you now <3
   
 14. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  мило ја кај мм сум звонни коа ке станиш
   
 15. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Освен од Вип, никој не ми пишува пораки. А и јас не пишувам, многу ретко ми се случило да пратам, најчесто се јавувам за поубаво да се разбереме.
  Последната ми е од 140801 (вип)
  Сакаш да зборуваш за 1ден/мин кон сите мрежи, цела недела? Надополни ја сметката во следните 2 дена и уживај во разговорите: (воспоставување повик 3.5 денари)
   
 16. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Од другарка ми:
  Pa i jas imam 5 casa. ;) :)
  07-Dec-11 17:06
   
 17. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.561
  Вашата нарачка е примена и можете да ја подигнете најрано за 3, а најдоцна за 15 дена од салонот на T-Mobile Охрид.
   
 18. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.828
  Допаѓања:
  10.829
  Пол:
  Женски
  Од дечко ми од синоќа:
  Убаво да спиеш душо моја. Те сакам

  Инаку слаба сум со поракиве малку. Поисплатливо ми е да се јавам.
   
 19. SuperGirl2010

  SuperGirl2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Слабо, слабо пораки.. :D
  Последната ми е од саботата, после еден краток пијан муабет по пораки:
  Пиши дали сакаш????
   
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Шо ме заебаваш бе, јави ми се :D . - Дечко ми од My T-mobile .
  Циција е, титна да му се јавам ама и јас титкав само и затоа оваа порака :lol:
   
  На Stoimenovska му/ѝ се допаѓа ова.