1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашата прва интимна депилација

Дискусија во 'Тело' започната од swath.a, 20 март 2014.

 1. swath.a

  swath.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2014
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  21
  Ја отворив темава за да си споделиме искуства од првата интимна депилација на колку години,дали сами или во салон направивте.Еве јас сеуште не сум ја направила :clap: :shake:

  P.S ако темава е дупла слободно delete
   
 2. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.568
  вашата прва интимна депилација

  Прво што си помислив кога го прочитав насловот е: аааааааааааааа!!!!Помош!!!! Никогаш повеќе!!!!
  Хахаха и сега одам пред одмор за да не се исфрлам од бричење :)
  Убавина трпи...тоа е
   
 3. lobenickaa97

  lobenickaa97 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  37
  вашата прва интимна депилација

  haha prvata intimna depilacija ja imav pred 2-3 god i mi bese so bric i normalno bev mala i mi bese prv pat neznaev kako da se izbricam me bockase i rekov poveke ne se bricam pa ako saka treva da mi porasne hahah sea veke ne se bricam tuku se depiliram :)
   
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.931
  Допаѓања:
  7.749
  Пол:
  Женски
  Сега прв пат само со ленти.
   
 5. broken1

  broken1 Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  7
 6. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  633
  Допаѓања:
  2.602
  Пол:
  Женски
  Прв пат беше со брич. И? И по пат не можев да одам, ме боцкаше, печеше, чешаше.... си реков никогаш поврќе, ама пак ставив брич и со тек на време навикнав, престана да ме боцка и чеша. Исто искуство имав и прв пат кога ги избричав мишките. Луѓе, рацете не можев да си ги спуштам на долу! Така со поткренати раце шетав :whew:
  По некое време ме мана точката во глава и си реков со ленти ќе се депилирам таму долу. Ставаање лентата, тргам... Е сега кај ме изгоре од болка и ниедно влскно не излезр туку и восокот од лентата се изваде од неа и остана таму долу :headbang:
  Ужааас!
  Од тогаш само препони депилирам со восок или ленти, а бричот на тоа главното место.
  Имам пробано и со крема, ама тоа ти е жива глупост и џабе фрлање пари.
   
 7. Bebence01

  Bebence01 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  410
  Пол:
  Женски
  На 13-14 години
   
  На EraBon и edna_malecka им се допаѓа ова.
 8. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  592
  isto od 13g.
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.241
  Допаѓања:
  139.354
  Пол:
  Женски
  На 13 waoooo.
  Јас на 22-23 години прв пат. И можам да кажам Господ го видов по пижами.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  6.556
  Допаѓања:
  21.138
  Пол:
  Женски
  Јас на 14 год и тоа прв пат со брич.После зависи некогаш со депилатор, со ленти,со брич.
   
 11. Bebence01

  Bebence01 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  410
  Пол:
  Женски
  Јас го разбрав прашањево за со бикче ..
   
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.241
  Допаѓања:
  139.354
  Пол:
  Женски
  Јас на тие години се депилирав прво па после со брич.
   
 13. IAmPresident

  IAmPresident Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2015
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  459
  Пол:
  Женски
  Јас на 16 со брич, а веднаш потоа почнав со депилација :)