1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашата професионална шминка низ слики

Дискусија во 'Лице' започната од mama*rose, 12 октомври 2019.

 1. mama*rose

  mama*rose Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  1.000
  Пол:
  Женски
  IMG_20191012_231933.jpg
  Ме шминкаа, поима немам што имам на лице ставано.  *Дополнување од модератор: Поради големиот интерес за постирање лични фотографии од шминка која не сме ја сработиле сами, туку замешал прсти некој постручен од нас, решивме да отвориме и ваква тема, за во неа да постираме изглед добиен од страна на професионален шминкер.

  Повелете и споделете ги овде вашите лични фотографии од шминка за која ви помогнал некој мејкап артист. По желба можете да го наведете и салонот за кој станува збор.

  Ај да пишам зашто го тргнаа постот и отворија нов па да се надополнам барем да наведам кој ме нашминка
  Маја- Елена Лука:hug:
   
  Последна измена од модератор: 16 октомври 2019
  На crazylady, cresa-jagoda, Coco31 и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.297
  Пол:
  Женски
  Ај да бидам прва на темава.
  За матура. :) Првпат како се шминкав професионално и бев задоволна, како што и покажав дека сакам да е шминката, така и ме нашминка. :)
  Малку квалитетот е расипан од шо беше на оригиналната слика али морав да ја кропнам зошто ептен таа секаде ми е споделена. :$
  Види го прикачениот фајл 553489
   
  На nevermet18, buba4e89, Astrum.Obtutus и 9 други им се допаѓа ова.
 3. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  14.788
  Пол:
  Женски
  Ти си ненормално убава!!! :inlove:
  Знам дека офтопик сум, ама кога ќе видам убаво девојче, морам да кажам.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.