Вашата столица во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од meU, 5 јуни 2012.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.717
  Допаѓања:
  22.537
  Пол:
  Женски
  Го има во секоја аптека. Најдобар лек е за тврда столица.
   
  На Mimmi39 и podravka им се допаѓа ова.
 2. Mimmi39

  Mimmi39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2017
  Пораки:
  1.165
  Допаѓања:
  2.681
  Пол:
  Женски
  Да, од аптека, шишенце од 0,5L.
   
 3. podravka

  podravka Популарен член

  Се зачлени на:
  11 март 2015
  Пораки:
  1.211
  Допаѓања:
  5.495
  Пол:
  Женски
  IMG_20180207_134526.jpg IMG_20180207_134526.jpg Ova li e i po kolku na den, nasabajle li na gladno?? IMG_20180207_134526.jpg
   
 4. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.304
  Допаѓања:
  114.431
  На podravka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  23.831
  Пол:
  Женски
  А помеѓу ленено и парафинско масло кое го препорачувате?
   
 6. Mimmi39

  Mimmi39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2017
  Пораки:
  1.165
  Допаѓања:
  2.681
  Пол:
  Женски
  Да, тоа е. Јас користам од Фитофарм, но не е важен произведувачот.
  Пијам само навечер, пред легнување, по 10-15 mL (мерам со мераче од сируп), а тоа е околу 2 големи лажици.
   
  На podravka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tukituki

  Tukituki Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2017
  Пораки:
  744
  Допаѓања:
  2.424
  Пол:
  Женски
  Девојчиња дали некоја пиела евакол,после колку време има ефект?
   
 8. Mimmi39

  Mimmi39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2017
  Пораки:
  1.165
  Допаѓања:
  2.681
  Пол:
  Женски
  Кај мене никогаш немаше ефект. :)
   
 9. Tukituki

  Tukituki Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2017
  Пораки:
  744
  Допаѓања:
  2.424
  Пол:
  Женски
  Е сега баш ме утеши ;(
  Мака ми е веќе незнам што да правам,матичната тоа ми препорача.
   
 10. Mimmi39

  Mimmi39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2017
  Пораки:
  1.165
  Допаѓања:
  2.681
  Пол:
  Женски
  Парафинско масло помага. Тоа земи си од аптека.
   
 11. Tukituki

  Tukituki Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2017
  Пораки:
  744
  Допаѓања:
  2.424
  Пол:
  Женски
  Темна столица ,почнав со премама и магнезиум,дали може од тоа?
   
 12. НМарија

  НМарија Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2015
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Обично темна, накај црна е од суплементи за железо ако пиеш. Не знам што содржи Премама, јас Фемибион ги пијам
   
 13. Tukituki

  Tukituki Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2017
  Пораки:
  744
  Допаѓања:
  2.424
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е истиот состав горе долу. Тогаш може од спанаќ да ми е :D
   
 14. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.108
  Допаѓања:
  41.243
  Пол:
  Женски
  Мешиња, кој има тврда столица - пробајте со киви. Јас се преродив.
   
  На podravka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.748
  Допаѓања:
  74.421
  Или компот од суви сливи.
   
  На ane.bella и podravka им се допаѓа ова.
 16. tazna

  tazna Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  111
  Пол:
  Женски

  Јас пиев евакол и кај мене имаше ефект.Не помина ни еден ден од кога почна да делува
   
  На podravka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. yana147

  yana147 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  210
  Пол:
  Женски
  dali vi se desilo da imate zelena stolica vo bremenosta?
   
 18. Mimmi39

  Mimmi39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2017
  Пораки:
  1.165
  Допаѓања:
  2.681
  Пол:
  Женски
  Пиеш хеферол? Обично од тоа е зелена и ќе биде така се додека го пиеш.
   
 19. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  3.305
  Пол:
  Женски
  Провери си ја може да укаже на храна со зелена боја ако си јадела или може да укаже на бактерија ако не сум во грешка.
   
 20. baby 5

  baby 5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2016
  Пораки:
  709
  Допаѓања:
  2.838
  Пол:
  Женски
  Да не си јадела зелено нешто...јас вчера претерав со спанаќ и свежа салата па и готвен ми се услади и цел ден течна и зелена столица имав :)