Вашата столица во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од meU, 5 јуни 2012.

 1. Lejlaah

  Lejlaah Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  1.088
  Пол:
  Женски
  Мене ми се јави недела дена пред пораѓај.
   
 2. Makedonka007

  Makedonka007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2017
  Пораки:
  1.122
  Допаѓања:
  1.777
  Не е активна оваа тема , но морам да ве прашам каква ви е столицата по боја??? На почеток ми беше светло кафеава тс нормална. Со тек на бременост потемнуваше. И сега е ми е темна ептен темно кафеава како црна дури. Пијам нескафе и некогаш благи работи може од тоа да е поцрна ама кај мене на секое одење е таква. Иначе течна тврда немам проблем. Само бојата. Можно е да е Хелико бактер??? Хелп девојки. Мислење искуство. Фаллаа
   
 3. Septemvri

  Septemvri Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  2.891
  Пол:
  Женски
  Ако пиеш некој препарат што содржи железо, и тоа ја бои столицата, а за храна знам спанаќот, цвекло, боровинки
   
  На Makedonka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Makedonka007

  Makedonka007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2017
  Пораки:
  1.122
  Допаѓања:
  1.777
  Јадев мед со коприва, но сега речиси ич. Ама аронија нагладно обавезно секој ден по 15тина зрна. Може од неа???
   
 5. Eni.r

  Eni.r Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2018
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  1.798
  Пол:
  Женски
  Да, и ако пиеш лекови за железо
   
  На Makedonka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Makedonka007

  Makedonka007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2017
  Пораки:
  1.122
  Допаѓања:
  1.777
  Лекови за железо не, но аронија да секој ден. Но и порано јадев аронија, но столицата ми беше светла ...
   
 7. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.636
  Допаѓања:
  5.566
  Пол:
  Женски
  Многу ми менуваше и на мене до 4ти месец,и црна и зелена знаеше да ми биде.
  Сега од ампулите за железо повторно ми е темна.
  Може од аронијата да е. Не се секирај
   
  На Makedonka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Makedonka007

  Makedonka007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2017
  Пораки:
  1.122
  Допаѓања:
  1.777
  Се надевам дека е од тоа. Не дај Боже немам некои симптоми или во крв лоши резултати. Сигурно е тоа. Тнххх
   
  На makedon81 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ***Najsrekna***

  ***Najsrekna*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2018
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  638
  Пол:
  Женски
  Се почесто имам течна столица,дали е нормално или треба да сум загрижена? Инаку сум 35+5
   
  На makedon81 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Eni.r

  Eni.r Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2018
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  1.798
  Пол:
  Женски
  Не треба да се грижиш .И јас имав 2,3 недели како тебе кога бев сега ми е нормална 39+4 сум
   
 11. Presrekna

  Presrekna Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  1.264
  Допаѓања:
  5.670
  Пол:
  Женски
  Кажувајте лек против запек. 3 дена само се надевам и ништо. А јадам само здрава храна, комплоти, овошје, салата....Благо, грицки, сува храна ни на сон. Сепак ништо не помага.
   
  На makedon81 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Septemvri

  Septemvri Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  2.891
  Пол:
  Женски
  Го имав истиот проблем до кај 11 недела, без суви сливи во сите варијанти (варени, стоени во ладна вода исл.)неможев никако. Сега сама ми се регулира. Др.рече дека е последица на хормоните што ги пиев, а внимавав со храна и тогаш и сега.
   
  На Presrekna му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Навечер пред легнување пијам магнезиум.. Утрето, сабајле при прва нужда обавезно имам течна столица(како пролив) Можно е да е од магнезиумот или нешто друго??? Претходно вака секој ден не ми се десило..
   
 14. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.478
  Допаѓања:
  3.313
  Пол:
  Женски
  Јас го пијам навечер и наутро имам течна столица.Нема место за секирација.Секое добро
   
  На Leo-nora и Presrekna им се допаѓа ова.
 15. TwinsD

  TwinsD Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2019
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  I jas go imam istiot problem od hormonite e sigurno deneska mi dade doktorot PSYLLIOX ke probam i so toa zosto ne mi pomogna ni zdrava ishrana ni kompoti ni slivi
   
  На Presrekna му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Presrekna

  Presrekna Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  1.264
  Допаѓања:
  5.670
  Пол:
  Женски
  А која недела си? Јас 15. Мене докторката ми рече исто од хормоните е, ама не се издржува. Ајде чекам искуство од тебе
   
 17. TwinsD

  TwinsD Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2019
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Jas sum 7nedela
   
  На Presrekna му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Presrekna

  Presrekna Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  1.264
  Допаѓања:
  5.670
  Пол:
  Женски
  TwinsD и јас си нарачав од кесичките. Само да те прашам Др што ти ги предложи гинеколог е? И како се земаат? Колку пати на ден? Извини јас со прашања те бомбардирав:).
   
 19. TwinsD

  TwinsD Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2019
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Kesickite mi gi predlozi doktorot kaj sto go pravev invitroto se rastvara vo edna casa voda posle uste edna casa voda ke ispies i po potreba da gi zemam ednas dnevnojas vcera uspeav posle 3dena probaj so lesno
   
  На Presrekna му/ѝ се допаѓа ова.
 20. srekice

  srekice Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  2.855
  Допаѓања:
  6.158
  Пол:
  Женски
  За регулирање на столицата т.е запекот мене ми помогна мелено ленено семе со јогурт на гладно секој ден ем доручек ем ги чисти цревата .
   
  На Presrekna му/ѝ се допаѓа ова.