Вашата столица во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од meU, 5 јуни 2012.

 1. dzanina

  dzanina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  117
  femininki pomagajte stram mi e so ke kazam ama poubo ovde da prasam otkolku nekoj so go poznavam licno ke se vcrvam :$ hmm pred da gi pijam apcinata imav tvrda stolica ama od koga pocnav da pijam se stabilizira e ama mnogu mi se losese od niv i sega pocnav navecer da pijam e sega odam na sekoj dva dena ili tri ama sto zabelezav bojata epten se smenala temno temno temno kafeno mnoguu dosega ne bilo taka se plasam da ne e nesto vo red vi se slucilo vaka vas ili treba na doktor da odam? :(
   
 2. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  Не е ништо страшно од апчињата ти е... ;)
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.944
  Пол:
  Женски
  Јас фала богу сега за сега се е во ред....е сега си се подзамислив, можно е удел да има и Balance јогуртот што го пијам.
   
 4. TSS

  TSS Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  395
  Девојки веќе 2 дена по ред имам проблем со столицата.Наеднаш ќе осетам некоја болка некаде над папокот,кај желудникот..не знам да опишам каде точно и по 2 минути морам веднаш во вц...Што да превземам....?
  Сите мака мачат со тврда столица јас обратно :doh:
   
 5. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  368
  Пол:
  Женски
  Биди среќна додека е така. Кога ќе имаш тврда столица ќе речеш ех да се врати ова време. :lol: Мене само кафе ми помага за тврдава столица. Ако не се напијам со денови неможам да одам во ВЦ. :(
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.944
  Пол:
  Женски
  Девојки, вие кои имате користено лекови за крвната слика, дали ви влијаеа на столицата?
   
 7. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.651
  Допаѓања:
  19.545
  Пол:
  Женски
  јас користев неколку пати и имаше ефект кај мене тоа..
   
 8. Whitecloud95

  Whitecloud95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  377
  Пол:
  Женски
  Snow, ја користам фероглобин за железо, можам да се пофалам со ужас од столица !! :D Секој ден различно. Нека не ти претставува тоа проблем, се менува, барем ја така мислам. Прекрасно ми беше додека ги пиев Мamavit, си имав нормална столица, ама кога ги сменив лековите ми се поремети се. Нека не те загрижува тоа. Ако пак ти се деси да имаш и грчеви напиј се чај од нане. Мене ми го смирува стомакот, брзо делува.
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.944
  Пол:
  Женски
  ^Имам големи грчеви и болки....затоа, буквално се свиткувам.
   
 10. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.131
  Допаѓања:
  1.049
  јас пиев сируп за крв, и насабајле после сирупот обавезно грчеви и голгота до веце .
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.944
  Пол:
  Женски
  Ги прекинав лековите, одма прекинаа и маките...сега си направив домашна рецепта со мед и семе од коприва кое порано многу ми помогнало....па ќе видиме како ќе се покаже на следната контрола.
   
 12. Cacuvche

  Cacuvche Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
  Site imaat zapek vo bremenosta a jas dijarea so denovi??? ;(
   
 13. blagica1991

  blagica1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  196
  море подобро да имаш дијареа... јас до почетокот на 7ми месец бев со запек ... дали еднаш неделно одев во вц... сега од 7ми до 9ти имам дијареа и да ти кажам многу е подобро :D
   
 14. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.131
  Допаѓања:
  1.049
  нов ап-дејт порано столицата ми беше да манам ке отепам човек со неа, а сега мека како министерска фотеља :angel:
   
  На Shelea и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 15. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  457
  butterfly Денес ме изнасмеа. Имав тежок ден ама кога прочитав некои од твоите постови (она со ноктите :D ) не можам да не се смеам.
   
 16. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.131
  Допаѓања:
  1.049
  е мило ми е што насмеав некого :rofl:
  и јас на сета мака мајтап си играм сама со себе ама така ми е полесно :lol:
  ионака многу напнато беше по форумов деновиве :devil:
   
  На elena.mak му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.700
  Допаѓања:
  22.511
  Пол:
  Женски
  Јас имав дијареја во 9-ти месец. Ме фати стомачен вирус и постојано одев во WC. Поголем проблем имав со запекот. Се случуваше во WC да отидам само еднаш во неделата.
   
 18. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.287
  Допаѓања:
  4.049
  можам да кажам дека преку ден одам во вц и тоа со тврда столица мака мачам имам на дупето мајсл ( не знам како се вика со друг збор како плуска е...) и кога одам во вц мака мачам дур да излеззам мислам дека дупето ќе ми се распори од шо неможам да одам у вц.. а плус ако се напијам кафе ауу пак веднаш у вц иста мака дека кафето ме прекарува кога и да се напијам...
   
 19. lenkich

  lenkich Нов член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  По некое време од кога останав бремена почнаа маките со wc-то. Не дека не одам, али како да не е скрос цревото испразнето. А ко ќе немам повеќе време одено дури и како неарно ми е. Други мачнини проблеми немам, али кога ќе ми се подуе стомакот од гасови како да сум 6ти месец во стомакот, а тој воопшто не ми е порастен. Другите како се справувате со овој проблем?
  А се хранам здраво со овошје, зеленчук, јогурти, млеко и сите работи, али има застој, то е :)
   
 20. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.287
  Допаѓања:
  4.049
  Me utepaa gasovi bre zeni.... imate li vie.... dodeka sum u drustvo se stegam nekoj miris i zvuk da ne izleze od mene..... :D