1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашата физичка активност

Дискусија во 'Фитнес' започната од Lux, 12 јуни 2011.

  1. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    Активност 0- од кревет на компјутер па до фрижидер и пак назад и се така.Освен сексот ако е тоа физичка активност воопште и пливањето од одморот . Ама ке се активирам деновиве повеќе
     
  2. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Па 3 пати неделно по околу 40 минути (20-30 на орбитрек и остаток вежби за истегнување).
     
  3. anabela931

    anabela931 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    41
    Мојата физичка активност моментално е падната на 0, жално за мене.... :worried: :worried: :worried:
     
  4. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    Не сум активна многу одам 2-3пати возам потоа пешачам неколку дена и толку за една недела :o :$
     
  5. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.108
    Пол:
    Женски
    Порано бев супер, си одев на фитнес ама ми се јавија проблеми со рамово, и сега не можам ништо да вежбам одма имам болки. Па џогирав со другарка ми од сабајле неколку дена сега месецов, ама и тоа изглеа не оди најдобро. Значи, мојата физичка активност е прилично бедна. :rofl:
     
  6. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Какви ти се проблемите со рамото? Пукнато, исчашено или нешто трето?

    Имав и јас повредно рамо ама ми помина па затоа те прашувам :).
     
  7. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Од кревет во кола, од кола на работа ,од работа во кола :D
    Па и тоа е физичка активност се троши енергија :)
     
  8. PorcelainDoll

    PorcelainDoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    5
    Јас сум физички активна, одам на играорна до лани одев и на карате ама го напуштив...многу го сакам спортот :P
     
  9. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.108
    Пол:
    Женски
    Нешто трето, ни јас не знам точно што е проблемот треба да одам на лекар, ама почна со онака мали болки при вежбање, за потоа т.е. сега ме боли и кога не вежбам, константно. Од рамото некогаш се пренесува болката и кон вратот и раката, многу зае*ано. Не знам точно што е, знам не можам да вежбам. :)
     
  10. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Ок, ај да не погодувам, се надевам не си имала болни крајници или реума како мала така да ако не ти е незгодно чим ти кажат дијагноза кажи ми, баш ме интересира што може да биде :).
     
  11. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Сум физички активна секој ден станувам во 9 часот и вежбам хип-хоп околку 2 часа,ноќе па пешачам
    2-3 часа :)
     
  12. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Па секој ден можам да си одвојам дел за физичка активност.
    Тоа ми е рутина, едноставно неможам и не се чувствувам убаво ако не направам нешто во текот на денот, и автоматски се полнам со негативна енергија.
    Еден ден џогирам, еден ден возам точак, плус правам дома неколку вежби за стомакот, задникот, грбот и нозете. 1 час ми е сосема доволен, некогаш кога ќе се унесам дури и повеќе ме фаќа :D
    Покрај тоа секогаш кога треба да одам некаде ако ми е поблиску ја користам можноста да одам пешки.
    Обично секогаш на нешто сум запишана, па кај и да е повторно почнувам со пилатес, така да ќе ги исклучам домашните вежби :)
    Тоа е тоа, доста сум физички активна, да не зборам и колку скали имам од продавница до дома и низ куќава :D и тоа се брои :!: којзнае колку пати на ден ги качувам и симнувам. :)
     
  13. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Лелееее воопшто не сум активна овој период. Само цигари и газот пред компјутерот.
     
  14. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Mинимум саат ипол.Пола саат турбо џам,пола саат хулахоп и скокање на јаже 40-45 мин.То је то :)
    Или пак некогаш наместо хулахоп возење точак.Џогинг во овој период слабо,кога ќе залади малце тогаш :)
     
  15. s.t.e.f.a.n.j.a

    s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    51
    јас вежбам понеделник среда петок и тава аеробик, модерен и класичен балет, тае бо, јога и фитнес и тава понеделник среда и петок кога отидам од 18:00-23:00 час.трчам на недела а така презнеделата се сум со кола како на пример мојата другарка она неделно 2 пати практикува да оди пеш до работата 1 час пешачење а јас сум секогаш со кола а кога колата ми е сервис со такси.
     
  16. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    Јас физички сум супер активна, спијам по 14 саати и секое утро одам од собата моја до вцето(5 чекори) и пак назат и се движам до колата и пак од колата до дома.... па не е малку а и кога ке размислам колку трепкам дневно ехееееее :D :D за срамови е моето туку ај белки ке се стопле побрзо да почнам да правам нешто оти вака ке се направам како мечкаааа :drunk:
     
  17. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Леле сењорита никако како мечка ]:) брр недостаток од поголема физчка активност имам во зима и поради тоа плус причина што сакам надвор да биде пролет и да грее сонце.
    За среќа постојат многу вежби што можат да се вежбаат низ дома и ако се прават нема да дозовлат да се направиме мечки.
    Ја вежбам 5 пати неделно ама без многу оптеретување во моментов, Понеделник, Среда и Петок вежби за нозе, останатите денови за стомак и размрдување и орбитрек а Недела одмарам.
    Се на се во текот на денот 15 минути сигурно сум физички активна.
     
  18. Lola-M

    Lola-M Популарен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    536
    Вежбаш од 18 до 23 часот????Тебе за Олимпијада да не те спремаат бе девојче?
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Обожавам да пешачам, ја користам секоја прилика, не нешто планирано, туку многу пати го оставам автомобилот ако имам време и си тргнувам пешки... Бидејки сум многу по шетањето тоа воопшто не го чувствувам како нешто тешко, туку ме исполнува и не ни приметувам колку сум поминала , а и ако сум некогаш нерасположена пешачењето ми е најдобар начин за трошење на негативната енергија :) .
    Инаку посетував фитнес центар но некако зимава немам толку време :^) или не си одвоив :worried: .
    А бидејки поминувам 8 саати пред комп. на работа сеа почнав да ги правам вежбите што ги прочитав на фемина дур сум си сама во канц , и сум си мн задоволна :)
     
  20. Alegriaa

    Alegriaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    260
    Пол:
    Женски
    Не ви треба ништо. Само АКТИВНО МИЛЕНИЧЕ! Јас сега купив и еве 500 м спринт трчање , па застанеме малку па пак продолжуваме. И на назад 500 м =1000 м на ден. Па ако имам можност и ноќе малку се шеткаме. Бидејќи денеска беше првата шетња дома вода течеше од мене , мислиш сите тие калории во вода паднаа. За мене тоа е доволно , а и одам на аикидо така да... ќе се појави рамен стомак до лето :lol: :wasntme: