1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашата физичка активност

Дискусија во 'Фитнес' започната од Lux, 12 јуни 2011.

  1. soncenceto.matea

    soncenceto.matea Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    57
    Пешачење,велосипед..
     
  2. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    Јас си купив една шипка со ластици од Џамбо, кошта 350 ден., и изгледа баш вака:

    [​IMG]

    Многу ми се најде во истегнување на мускулите, тонирање на мускулите, и веќе немам никакви болки во грбот. Со него можеш да вежбаш како сакаш, и буквално можеш да ги опфатиш сите мускули. Еве како пример ќе ви покажам едно клипче од youtube што го најдов:

    http://www.youtube.com/watch?v=1ySvfMSFGOI
     
  3. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Пешачам обавезно по 1-2 сати дневно ... Дома вежбам и сега овај период возам со точак, со ролери, одам на планина :)
     
  4. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.031
    Пол:
    Машки
    Body fucking building и во овој период поретко фудбал,и пешачење несакајќи ако се погоди некоја прилика :D
     
  5. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Моментално ја нема , едино летно време што возам ролери
     
  6. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Никаква, пасивна сум во последно време работа,дома ,кревет срам да ми е .
    Морам да почнам да пешачам.
     
  7. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Ако не можам да вежбам преку ден трчам горе долу по скали. Редовно се занимавм со јога а комбинирам и фитнес вежби за зацврснување на телото. Исто така го сакам и кик боксот. Вежбам колку што можам бидејќи тоа е од клучна важност за одржување на телото. Викедни обавезно возам велосипед по неколку часа или од долно Водно одам до крстот пешки. Чекам уште малку да се потстопли па ќе фатам до Матка пешки. :)
    Еве едни одлични вежби кои ги правам три пати неделно:
    http://www.youtube.com/watch?v=In1bptHt ... MtIjhESgU=
    Од страна ги имате другите видеа, вкупно 4 се. Вежбиве ги правев една недела 5 дена по ред и ослабнав 3 кила кои не се вратија а баш таа недела јадев ко свинче. Така да пробајте. :)
     
    На srcekrsacka, L-enna и mims-89 им се допаѓа ова.
  8. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Одам на фитнес и резултатите веќе се приметуваат,а секој сончев викенд кога имам слободно време возам ролери на стаза.Сметам дека возењето ролери е еден од најдобрите начини за обликување на телото,а во комбинација со добро музиче уживањето и опуштањето се неизбежни :)
     
  9. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Направив 100 чучњеви денес, а од понеделникот до петокот возев на орбитрек по 50 минути, од утре пак продолжувам да возам, денес од него пауза. Можда некој стомачен ќе направам до после.
     
    На srcekrsacka и The.Complicated им се допаѓа ова.
  10. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Пред малку се вратив од трчање. Наголемив, денес трчав 20 минути.
     
    На CharmedGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Пешачење секој ден по пола саат, има денови кога е многу повеќе, околу 2-3 саата, најчесто за викенд.Наизменично вежбам дома на статичниот и стомачни и склекови... 8)
     
  12. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    во неделата се качив во средно водно, и цела недела ме болат коските на нозете :lol:
    2 пати неделно одам до почетокот на водно-центарот шричинмој пеш и се вракам пеш-со исклучок што вчера бев до Аеродром пеш наместо до водно, и вежбам стомачни вежби за стомакот и што ги знам од порано, а летно време пешачам и на кеј ама некако трчи ваму-трчи таму, немам сила :worried:
     
  13. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    5 пати неделно комбинација од стомачни, вежби за задник, бутови и листови. Секоја вечер најмалку 2 километра пешачење, на секои 2 дена, еден ден наместо вежбање, возам само точак (тоа само кога е топло на зима за жал неможам). И тоа. :)
     
  14. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Јас не пешачам многу од понеделник до четврток оти освен нашколо не испаѓам никаде на друго место,а школото ми е тука во маало,за 2 минути стасувам.Ама петок сабота,па понекогаш и недела,кога сум испадната цело време шетам нагоре надоле,па посебно кога ќе отидам до кај една другарка која живее на рид,е богами си наплаќам за цела недела шо не сум пешачела. :D Сакам да одам и на стадион,али немам друштво,та и нашколо сега не замараат,иначе ептен сакам да трчам,пешачам,пливам,ама се нема друштво.
    Затоа дома секој ден си правам 80 стомачни за горните,80 за долните,40 грбни,40 кревања со теговите од 5 кила,и си трчам по скалите,зависно од времето (деновиве не трчам оти ми врне),и еве сеа со хулахопов се учам како се врти :D
    Понекогаш од сите овие вежби правам само половина,најчесто за викенд,оти по цели денови сум испадната,ама тоа се само 2 дена во цела недела,така да не заостанувам многу :)
     
  15. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Мрдање на маусот е физичка активност :)
     
  16. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    ^^

    Прстот ќе ти се затегне или ослабне :lol:
     
  17. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Ако мрдањето на маусот е физичка активност тогаш јас сум најфизички активна особа на цел свет :) .

    Инаку немам никаква физичка активност а знам дека треба. Ама што да правиш кога немаш некои обврски, таа ти е. Едино овие денови нешто почнав да правам вежби ама јас како што сум мрза не можам никако константно да се навикнам да ги правам.
     
  18. Champs.Elysees

    Champs.Elysees Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    117
    Моментално немам никаква физичка активност. Од другата недела ќе почнеме со една пријателка редовно да идеме на стадион. Лани летото колку ослабев, ми се зацврстија нозете и ми се намали целулитот од редовното 2 месечно трчање.Зимово некако нагло се здебелив , качив килажа која никогаш сум ја немала досега. Па мислам сега ќе ми биде малце потешко да се вратам на посакуваните 52-53 кг. со оглед на тоа што треба да изгубам 7 кг. :( .
    Но сепак не се откажувам , вољата за да ослабам е преголема.Се надевам дека ќе си ја остварам мојата цел за најбрзо време.
     
  19. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    па еве од денес почнав скокање на јаже по 20 минути на ден,стомачни и правам вежби за стомак па сеа да видиме што ќе биде ќе се намали стомакот или не :lol: Виш ми лак :D
     
  20. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Јас почнав од денес неколу стомачни вежби,а од утре планирам да почнам да трчам :)