1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашата физичка активност

Дискусија во 'Фитнес' започната од Lux, 12 јуни 2011.

  1. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Возам точак 3 саати секој ден :)

    И од септември ќе продолжам со аеробик и јога.
    А да, и секој ден правам по некои вежби, зависи како сум расположена и што ми се прави. :)
     
  2. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    Трчам три пати неделно насабајле(почесто немам можност) по пола саат, ги правам вежбите од Фемина за нозе и за задник, секој ден правам стомачни и плак вежбите за зацврстување на стомачните.Повремено вртам и хулахоп.Имам и пилатес топка, ама на неа вежбам поретко(а се си викам дека треба почесто да ја употребувам :| ).

    Сега сакам да почнам со Brazil But Lift вежбите па со другите ќе прекинам па да видам од нив какви резултати ќе има.

    Баш и немам некои денови кои ми се стриктно резервирани за вежбање, ама секогаш гледам да е три до четири пати неделно.За време на викенди, не вежбам.

    Порано одев на аеробик, ама сега дома си вежбам.
     
  3. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.484
    Допаѓања:
    5.838
    Пол:
    Женски
    Без вежбање не ме бидува, џабе гладување не се слабее. :D Одев на фитнес ама летово правев пауза затоа што беше премногу жешко. Летово на кеј ( брзо одење и трчање0 Околу 2 саати и сега штом залади пак на фитнес одам :D
     
  4. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Одам на фитнес 3-4 пати неделно, некогаш и повеќе.
    Понекогаш одам да трчам, исто така интересно ми е да пешачам, но гледам да избегнувам трчање и пешачење во последно време затоа што многу слабеам од тоа. :worried:
    По дома си правам стомачни, некои вежби за истегнување, вртам хулахоп и така. :)
     
  5. MoDeRnA

    MoDeRnA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    50
    Вежбам пилатес скоро секој ден и навистина има големи ефекти како во обликување на телото така и во губењето на калории ;)
     
  6. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Мојата сегашна физичка активност се состои од пешачење четири дена во неделата по минимум час и пол, а некогаш и два часа. Плус други вежби кои си ги правам јас. Останатите три дена ми се распородени, од нив еден ден ми е слободен без физичка активност најчесто тоа е недела, а останатите два ми се состојат од вежби кои си ги правам и некое послабо пешачење.
    Значи прилично активна сум.
     
  7. Dinnna

    Dinnna Популарен член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    423
    Пол:
    Женски
    6 дена во неделата фитнес само еден ден одмор , недела .
    имам склоност кон дебелеење и мора вака , мислам дека не претерувам , добро се чувствувам .
    Ми се допаѓа чуството кога ке се вратам преморена од вежбање , топол туш па спиење како бебе ....
     
  8. Katerinceee

    Katerinceee Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    1.230
    Пол:
    Женски
    Mojата физичка активност се состои од три дена аeробик-понеделник,среда и петок.А секој ден после училиште пешачам по еден ипол час... :)
     
  9. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Пешачење 8-9 километри (времето за кое ги поминувам ми варира, во зависност мотивацијата) и скокање на јаже 1000 скока сега за сега (30 и кусур минути). Пешачењево поради времево морам да го одложувам понекогаш, ама надокнадувам со вежби дома.
     
  10. foxlife

    foxlife Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    0
    Јас почнав со P90X и вежбам веќе 3 дена. Да се надевам дека ќе издржам до крај :)
     
  11. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.649
    Пол:
    Женски
    Од кревет до компјутер,од компјутер до кујна , од кујна до wc и се така у круг :D
     
    На sweet-star, Shpagetta и MaggieTatum им се допаѓа ова.
  12. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    од компјтер до масата, до фрижидерот, пак до масата и на крај до креветот :rofl: потоа, од дома на училиште, и физичка активност, само на час по Физичко (иако и таму сум слабо активна, кога играме ракомет си седам на клупа, а некогаш ако не ми се трча - секогаш ме боли нешто :devil: :rofl: )
     
  13. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Два до три пати неделно спортувам.
    Секој ден или евентуално секој втор ден возам велосипед 1 до 2 часа.
    Понекогаш возам ролерки ( еднаш неделно ) а во лето почесто.
    Секојденевно пешачење од еден скромен час.
    Си вежбам дома некои вежби и толку.
    :lol:


    Ова е за во последно време..
     
  14. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    Вежбам пилатес 3 пати неделно.
     
  15. Shpagetta

    Shpagetta Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    2.390
    Тренрам кошарка, 4 пати неделно.
    Некои вежби дома.
    И скокам на јаже понекогаш, онака од забава.
    Ништо посебно :)
     
  16. awee

    awee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    117
    Вежбам по дома кога ми текне. И плус на физичка активност во школо :)
     
  17. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Полесно е преку лето, или општо кога е топло и времето е убаво.
    Имаш мотивација за вежбање, може да се вежба дома, а може и надвор. Јас преферирам надвор, да возам ролери или точак, поретко да трчам, а многу често и да си правам вежби дома.
    Ама сега, бидејќи времето е полошо,а стандард во зима ме фаќа мрза и паѓам во зимски сон, полесно решение ми е да си платам часови.
    И сега одам на пилатес и аеробик, 4 пати неделно. Комбинацијата е супер, кондициони вежби и вежби за истегнување, плус затегнување на тело. Добро е што се наканив, затоа што ќе се претворев во полжав.
     
  18. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Отворам фрижидер најчесто навечер. Вежбам бицепс. |(
     
  19. Girl.Jyoti

    Girl.Jyoti Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    паа.. може да речам дека сум мах. физички активна :D :D :D
    Спортист сум...поради тоа тренинзите се бројат (3 пати во неделата) денови за одмор, кога ќе подразмислам баш и немам, нешто посебно (освен ако некој ден ме мрзи па не правам ништо цел тој ден :rofl: ) зошто не ја сметам мојата активност за замор ниту пак се преоптоварувам :wasntme:
    Освен тренинзите си практикувам и други вежби дома (какви, зависи од расположението :D )
    Надвор: Возење точак, трчање...
    .......скокање на јаже :?: :)
     
  20. Bubbi

    Bubbi Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    563
    Во последно време физичката активност ми е одење од соба до тоалет или до кујна/трепезарија и назад. :$ навистина срамота.
    Последен пат возев ролери на стаза во времетраење од 3 часа, а тоа беше пред околу 2 недели.
    Ми фали активација дефинитивно.
    Ми недостига планинарење и пешачење во природа, А НЕ ПОКРАЈ КЕЈ КАДЕ СМРДИ НА КАНАЛИЗАЦИЈА И ОД САМАТА ПОМИСЛА МИ СЕ ГАДИ! (тие што се од скопје, уште подобро од аеродром знаат на што мислам).