1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашата шминка низ слики

Дискусија во 'Лице' започната од s1a1n1d1r1a1, 9 август 2011.

 1. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.358
  Пол:
  Женски
  Колку што можев да побарам на долу, не најдов тема каде што лично ние си ги покажуваме нашите начини на шминкање низ слики. Мене ми е доста интересно да се занимавам со шминка и мислам дека горе долу ми оди добро шминкањето па зато би сакала да размениме некои идеи. И ве замолувам сликите да бидат смао од вашето лице.
  Јас лично многу сакам да експериментирам со шминката, барем за по дома ... Па еве неколку слики од шминка...Извинете за квалитетот на сликите. Поздрав :wasntme:
  .
  Пожелно е да ги наведете и користените продукти за добиениот изглед, со цел да избегнеме оф-топик прашања околу употребените продукти.

  *Дополнето од модератор.
   
  Последна измена од модератор: 13 јули 2017
  На Quuen, el3na и Bubble17 им се допаѓа ова.
 2. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.090
  Допаѓања:
  56.318
  Пол:
  Женски
  Па кај ти се сликите? :^)
  Мене ништо не ми прикажува...
  Интересна тема инаку, би ја разгледувала. :)
   
 3. Saxobeat

  Saxobeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  99
  И мене не ми се прикажуваат сликите инаку интересна тема... :)
   
 4. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Кога ја направи, ги имаше. Сега изгледа ги тргнала.
   
 5. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.358
  Пол:
  Женски
  Да ги тргнав...Оти никој не реагираше на темата ... хаха еве ги :) Поздрав
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG379.jpg
   IMG379.jpg
   Големина на фајлот:
   136,7 KB
   Прегледи:
   15.588
  • IMG377.jpg
   IMG377.jpg
   Големина на фајлот:
   140 KB
   Прегледи:
   15.552
  • IMG380.jpg
   IMG380.jpg
   Големина на фајлот:
   139,1 KB
   Прегледи:
   15.554
  На martine, Lile_05, aleks26 и 12 други им се допаѓа ова.
 6. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.090
  Допаѓања:
  56.318
  Пол:
  Женски
  Убаво се шминкаш, ми се допаѓа прецизно нанесеното моливче. Со оглед на тоа што апаратот никогаш не ги фаќа убаво боите, претпоставувам дека во живо шминката била многу поинтензивна.
   
  На s1a1n1d1r1a1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.593
  Сакам многу да експериментирам со бои и нијанси, но најчесто завршувам со монохроматски или земјени тонови.
  За шминката секако би добиле поцелосна претстава доколку би ставиле цел лик, во пакет со руменило и кармин или сјај, но тоа е што е.
  :)

  Знам да се нашминкам себе, но абер немам кога станува збор за некој друг.
  Тогаш рацете ко да не ми се мои, можам комотно да извршам убиство или ослепување во најмала рака со маскарата како оружје. :D
   

  Прикачени фајлови:

  На martovsko cveke, Cvetlana, koritsaki и 82 други им се допаѓа ова.
 8. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.532
  Допаѓања:
  7.770
  Пол:
  Женски
  трендафилка истото е и кај мене сама знам да си се нашминкам најчесто со две три и повеќе сенки никогаш не сум само со една но недај боже да почнам да шминкам друг. инаку не би се осмелила да ставам слика малку по малку и се откриме цели на форумов :D
   
 9. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.358
  Пол:
  Женски
  Е па јас за некое чудо поубо можам некој друг да нашминкам од колку самата себе хаха... Цела поширока фамилија ми иди на шминкање хаха...Еве уште некоја слика :D поздраааавввв
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG569.jpg
   IMG569.jpg
   Големина на фајлот:
   58,9 KB
   Прегледи:
   15.355
  • IMG561.jpg
   IMG561.jpg
   Големина на фајлот:
   185,3 KB
   Прегледи:
   15.330
  На martine, Papillon.Papi, FeminkaDoKraj и 8 други им се допаѓа ова.
 10. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.124
  Допаѓања:
  88.289
  Пол:
  Женски
  Еве ме мене, бидејќи веќе ме знаете немаше поента да го кријам лицето.

   

  Прикачени фајлови:

  • DSC02056.JPG
   DSC02056.JPG
   Големина на фајлот:
   82,1 KB
   Прегледи:
   15.432
  • DSC02042.JPG
   DSC02042.JPG
   Големина на фајлот:
   104,9 KB
   Прегледи:
   15.426
  • DSC01909.JPG
   DSC01909.JPG
   Големина на фајлот:
   122,7 KB
   Прегледи:
   15.414
  • DSC01759.JPG
   DSC01759.JPG
   Големина на фајлот:
   223,5 KB
   Прегледи:
   15.422
  На Osamena devojka, Cvetlana, Janina и 49 други им се допаѓа ова.
 11. woow

  woow Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  88
  Еве неколку кои ги најдов...
   

  Прикачени фајлови:

  На LaraSolare, FeminkaDoKraj, anichka94 и 5 други им се допаѓа ова.
 12. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  Еве и од мене нешто :)

  Wow-убава ти е шминката на сите слики,но на третата некако најмногу ти идат во израз очите

  s1a1n1d1r1a1-знаш да експериментираш со боите,убаво на сите слики

  Марама-понежна шминка поубаво ти стои :)

  Трендафилка-имаш талент за шминкање,да не си козметичар по струка? :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 01.jpg
   01.jpg
   Големина на фајлот:
   38,5 KB
   Прегледи:
   1.905
  • 02.jpg
   02.jpg
   Големина на фајлот:
   46,7 KB
   Прегледи:
   1.895
  • 03.jpg
   03.jpg
   Големина на фајлот:
   105,9 KB
   Прегледи:
   1.894
  На glorijaMKD, Divinebutterfly, MarchelineAmaru и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.532
  Допаѓања:
  7.770
  Пол:
  Женски
  ^за марама сакав истото да го кажам
   
 14. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Не експериментирам многу со шминкање, кога нанесувам сенка само вака, инаку одам само со ајлајнер, моливче и маскара.
   

  Прикачени фајлови:

  • 100_4952.jpg
   100_4952.jpg
   Големина на фајлот:
   32,1 KB
   Прегледи:
   1.902
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 15. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.734
  Допаѓања:
  17.901
  Пол:
  Женски
  Само на оваа слика ми се гледа шминката,и тоа не баш најдобро,кога ке се нашминкам ќе ставам пак.
  Не знам зошто се гледа како да имам и кафена нијанса,ама немам!
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC02159.JPG
   DSC02159.JPG
   Големина на фајлот:
   52,8 KB
   Прегледи:
   1.967
  На itgirl, glorijaMKD, LaraSolare и 19 други им се допаѓа ова.
 16. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Сандра, многу убави очиња имаш. Ми се допаѓаат оние кафените нијанси кои ги користиш, ептен сакам земјени тонови :)

  Трендафилке, убава шминката, се гледа дека знаеш да бараташ со четчето и боите, него ако дозволиш и не ми замериш, еден совет би ти дала, па ти ако сакаш прифати а ако не пак е ок :) Гледам дека веѓите ти се иста форма скоро ко моите што беа пред некое време....јас некако сама си ги скратив однапред и потоа мака мачев со формата.
  Моја препорака ти е да си ги пуштиш 6 недели и одново да си направиш форма кај некоја козметичарка, мислам дека многу повеќе ќе ти го истакне окцето. А штета е на такво око да имаш таква, да речам не баш идеална форма на веѓа ;)
  Сега кога ми се поправени гледам дека вредело влакнеста со метли над очите да се шетам месец и пол. Новиве веѓи стварно ми ги истакнаа повторно очите и ко нов човек сум - ама скоро два месеци нејќеш да ме видиш, ко Брежњев шетав :tmi: :D
   
  На SexyLady, s1a1n1d1r1a1, sesilija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.090
  Допаѓања:
  56.318
  Пол:
  Женски
  Јарец имаш преубави очи.

  Ајде и јас давам мој придонес. :)
  Обично се шминкам вака, едноставно, но на сликата не е доловен интензитетот на боите, прилично темно изгледаше во живо. И не е со мрсни сенки, да се разбереме. :rofl:
  Ги пробував новите што даваат ефект на вода.

  Еве и една вежба за не многу интензивен арабик изглед. Ваков начин на шминкање не сакам на себе затоа што ми ги зголемува очите и изгледам како авиомува. :tmi:

  Фалат вештачки трепки за ваков изглед, но се работеше само за проба и не залепив. Моите трепки се гревчиња, знам.
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCN0511.jpg
   DSCN0511.jpg
   Големина на фајлот:
   95,9 KB
   Прегледи:
   1.851
  • DSCN0637.JPG
   DSCN0637.JPG
   Големина на фајлот:
   85,9 KB
   Прегледи:
   1.858
  • DSCN0610.JPG
   DSCN0610.JPG
   Големина на фајлот:
   100,5 KB
   Прегледи:
   1.848
  • DSCN0619.JPG
   DSCN0619.JPG
   Големина на фајлот:
   93,2 KB
   Прегледи:
   1.829
  На Бибка04, Bebulleee, Kukla994 и 61 други им се допаѓа ова.
 18. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Еве еднаш експериментирав, ова е шминкање од прва, не сум излегувала вака.
  Слично како последната шминка на Ливинг :) Ама нејзиното е каде каде поубаво.
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture 037.jpg
   Picture 037.jpg
   Големина на фајлот:
   8,3 KB
   Прегледи:
   1.737
  • Picture 038.jpg
   Picture 038.jpg
   Големина на фајлот:
   8,7 KB
   Прегледи:
   1.739
 19. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.165
  Допаѓања:
  23.020
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • eyess ^^.JPG
   eyess ^^.JPG
   Големина на фајлот:
   19,5 KB
   Прегледи:
   1.674
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 20. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.345
  Ретко експериментирам, само црн молив и туш и црна,сива,бела сенка за очи.На една слика исклучок тегет и толку :)
   

  Прикачени фајлови:

  • Photo-0011 (2).jpg
   Photo-0011 (2).jpg
   Големина на фајлот:
   12,1 KB
   Прегледи:
   1.731
  • Photo-0025.jpg
   Photo-0025.jpg
   Големина на фајлот:
   13,6 KB
   Прегледи:
   1.723
  • Picture 129.jpg
   Picture 129.jpg
   Големина на фајлот:
   42,3 KB
   Прегледи:
   1.733
  • 104_6670.JPG
   104_6670.JPG
   Големина на фајлот:
   26,8 KB
   Прегледи:
   1.727
  На mims-89, MarchelineAmaru и lackygirl им се допаѓа ова.