Вашата шминка низ слики

Дискусија во 'Лице' започната од s1a1n1d1r1a1, 9 август 2011.

 1. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  еве..сама се шминкав
   

  Прикачени фајлови:

  • 070911-1250.jpg
   070911-1250.jpg
   Големина на фајлот:
   47 KB
   Прегледи:
   1.099
  • 070911-1257.jpg
   070911-1257.jpg
   Големина на фајлот:
   61,9 KB
   Прегледи:
   1.096
  • 070911-1302.jpg
   070911-1302.jpg
   Големина на фајлот:
   53,5 KB
   Прегледи:
   1.095
  • 070911-1250(001).jpg
   070911-1250(001).jpg
   Големина на фајлот:
   38,3 KB
   Прегледи:
   1.098
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Мразам многу шминка! Коа ќе ги видам оние албанкине и турчинкине на свадба (па и за секој ден, не зборам за сите туку токму за ТИЕ)... катастрофа. Најнежна варијанта, со природни бои во зависност од тенот, бојата на очите и косата и супер изглед. А вака понападна шминка ок некогаш и тоа иде, за некоа свечаност коа знаеш дека ќе те има доста на слика :$ . Инаку општо и јас шминкам, и себе и други и тоа доста добро, но немам слики да ви покажам :)

  Во секој случај бидете си природно убави, верувајте и чувството е дааалеку подобро! :) :)
   
 3. Fensi.ly

  Fensi.ly Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  исто и мене не ми се допаѓаат нападните шминки emma, што понежно то поубаво барем јас така мислам :)
   
  На Emma89 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.645
  Еве нешто,од по слики корпнато. :rofl:

  Фрст,малце посветкав,погламурозен изглед на очи.Тука ми се очите отворени и гледам надоле,затоа ми изгледа ретардирано малце окото,ама не ми е.Бар мислам дека не ми е. :D
  A да ,и немам вештачки трепки.Природно големки ми се.


  Друго,обично црно смоки ајс.Неможе баш да се види ПРИбидејќи овој пат окото е нели ,целосно отворено.
  :)


  И трето,како секојдневно си ги носам очите. :D
  Шала на страна,вака се шминкам за секој ден,туш маскара ,енд реди ту гоу.
  Малце криви очите,ама пак дека гледам на сите страни,шта чеш..свестрана девојка :rofl:  Епа само очите ви ги прикажав,зошто тотално би постанала не анонимна.Усните може да ги добиете во некој следен пост.Вака ептен ќе ме составите.
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На sadangel, LaraSolare, CoCoGiiiRL и 37 други им се допаѓа ова.
 5. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.299
  Пол:
  Женски
  Утре чекам роденден и ова беше пробна шминка [секогаш си прам по една пробна :D ] малце поубо изгледаше во живо ама јас од ко се нашминкав одма слика за на фемина XD хуху Се надевам арно е :D
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG671fix.jpg
   IMG671fix.jpg
   Големина на фајлот:
   67,5 KB
   Прегледи:
   897
  На sadangel, Trendafilka, Annie.mk1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Еве нешто ново од мене :
   

  Прикачени фајлови:

  • 090911-1137.jpg
   090911-1137.jpg
   Големина на фајлот:
   41,9 KB
   Прегледи:
   842
  • 090911-1140.jpg
   090911-1140.jpg
   Големина на фајлот:
   25,1 KB
   Прегледи:
   840
 7. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.729
  Шминкање за излегување навечер или преку ден.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Ако некој ме препознае, ЛП!
   
  На srcekrsacka и LivingGlam им се допаѓа ова.
 8. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.629
  Допаѓања:
  3.735
  Вака се нашминкав за вечерва :)

   

  Прикачени фајлови:

  • ane.oci.jpg
   ane.oci.jpg
   Големина на фајлот:
   101,7 KB
   Прегледи:
   713
  • aneee.jpg
   aneee.jpg
   Големина на фајлот:
   82,5 KB
   Прегледи:
   710
  • aniiiiiiii.jpg
   aniiiiiiii.jpg
   Големина на фајлот:
   75,6 KB
   Прегледи:
   711
  На magic.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.432
  Допаѓања:
  851
  Пол:
  Женски
  Еве како ми беа нашминкани очите.. ова е од пред неколку недели
  Знам дека е едното окце сликнато али тоа е.. :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC00369.jpg
   DSC00369.jpg
   Големина на фајлот:
   231 KB
   Прегледи:
   646
  На magic.girl и Trendafilka им се допаѓа ова.
 10. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.394
  Допаѓања:
  53.433
  Нејм, замерки само за веѓите, т.е. за едната, оти само таа се гледа. :D Не знам каков ти е ликот и какви веѓи ти стојат, но не е лошо малку да ги кацнеш тие долгите влакна, и уште маааалку повеќе да ги скубнеш одоздола. И шминката ќе ти стои подобро. :wasntme:

  Нема лутиш, чисто добронамерно ти кажувам. :D

  А за шминкањето, ти е супер. Убави трепки. 8)
   
  На CoCoGiiiRL, Nastjaaa4 и Name им се допаѓа ова.
 11. ElenI777

  ElenI777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  125
  Најчесто вака
   

  Прикачени фајлови:

  • 100_1644.jpg
   100_1644.jpg
   Големина на фајлот:
   104,3 KB
   Прегледи:
   1.202
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  645
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа темава супер е :rock: , алал да му е на тој што ја отворил :) , ај да не дрдорам многу еве некоја слика од мене.
   
  На maca99 и eli25 им се допаѓа ова.
 13. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.432
  Допаѓања:
  851
  Пол:
  Женски
  Дузи сега ми се посредени вегите, баш вчера бев на козметичар и ме чупкаа.. :)
  мака си мачев со нив.. од пред неполна година почнав да ги чупам, пред тоа воопшто ги немав чупано бидејки мајка ми се плашеше да не ги осакатам како што повекето девојчиња што ги осакатуваат кога прв пат сами ги чупаат, и затоа не ми даваше.. и за да не ги изначупам наеднаш и да не биде одма ненадејна промената а и воедно да не изгледаат совршено-вештачки вегите, почнав малку по малку да ги средувам.. сега ми се мноогу подобри од што беа порано.. али пак не се идеални.. што да правам.. мајка природа :D
  како што реков, ова е од пред неколку недели.. кога ке се нашминкам за искачање, пак ке сликнам и постирам.

  Иначе секако дека не се лутам, напротив, било критика, било комплимент, мило ми е и едно и друго да чујам :)
  фала ти :*
   
  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  Исто од викендов, со комбинацијата што ја ставив во модни критики.
   

  Прикачени фајлови:

  • 100_1319.JPG
   100_1319.JPG
   Големина на фајлот:
   77 KB
   Прегледи:
   1.130
 15. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.481
  Вака сум најчесто нашминкана - од крем кон кафеаво (сенка) + црно моливче на горниот капак или туш + маскара. :)
  Сега можеби и не се гледа најдобро, но во принцип тоа е.
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC04327.JPG
   DSC04327.JPG
   Големина на фајлот:
   107,6 KB
   Прегледи:
   1.088
  • DSC04333.JPG
   DSC04333.JPG
   Големина на фајлот:
   252,2 KB
   Прегледи:
   1.085
  На Neytiri, feferona, mims-89 и 16 други им се допаѓа ова.
 16. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.250
  Ани, според мене сина сенка не оди на зелени очи- кога го отворив спојлерот некако првата слика ме исплаши, жими се :tmi: а имаш преубави очи кои можеш прекрасно да ги истакнеш со кафена сенка, или со црна, виолетова, златна, штета е вака да ги грубиш со сина.
  Пробај, ќе видиш колку поубаво ќе изгледа ;)
   
  На Annie.mk1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  1.607
  Пол:
  Женски
  Употребени се црна и сива сенка,smokey eyes,ама на сликава дали дека од блиску не изгледа баш така
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC02522.JPG
   DSC02522.JPG
   Големина на фајлот:
   235,3 KB
   Прегледи:
   874
  • DSC02524.JPG
   DSC02524.JPG
   Големина на фајлот:
   339,5 KB
   Прегледи:
   871
  На krofnicka27, eloves, magic.girl и 52 други им се допаѓа ова.
 18. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.413
  Јас пред да постирам, да си кажам дека не знам да се шминкам. И шминка имам само основна, маскара, пудра, ретко ставам + камена, перли, црно, сиво и нежно зелено моливче за очи, и маскари. Сенка не знам да ставам. Затоа одам на нежна безболна варијанта, мислам да се стрпам можеби и ќе излезе нешто, ама немам трпение ни за коса ни за шминка. Јок.
  Ај да не должам, еве , ќејф ми беше ептен :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • ff7.JPG
   ff7.JPG
   Големина на фајлот:
   52 KB
   Прегледи:
   765
  На eloves, sadangel, LaraSolare и 22 други им се допаѓа ова.
 19. vesna23

  vesna23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  78
  Нешто и од мене инаку обожавам да се шминкам
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCN1706.JPG
   DSCN1706.JPG
   Големина на фајлот:
   72 KB
   Прегледи:
   632
 20. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.079
  На устата секогаш имам или лабело или проѕирен сјај
  инаку немам зелени очи , само го тргнав тоа RED EYE и ми излегоа вакви :)
   

  Прикачени фајлови:

  • my eyes.jpg
   my eyes.jpg
   Големина на фајлот:
   7,9 KB
   Прегледи:
   602
  На magic.girl, antonina, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.