Вашата шминка низ слики

Дискусија во 'Лице' започната од s1a1n1d1r1a1, 9 август 2011.

 1. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  4.019
  Пол:
  Женски
  119 е бројчето на малена :)
   
  На Astrum.Obtutus и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 2. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.327
  Допаѓања:
  41.519
  Пол:
  Женски
  20190721_222746.jpg
   
  На manako1, girl-miri, mileystar и 69 други им се допаѓа ова.
 3. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  3.955
  Пол:
  Женски
  Имав период кога многу сакав розеви сенки па ја нарачав Mars палетата на Beauty Glazed што е копија од палетата на Huda Beauty. На сликата не се приметува многу пигментот, но сенките имаат преголема пигментација многу сум задоволна. Ова ми е само пробно па затоа повеќето бои се искористени.
  маскарата е од есенс lash princess

  Screenshot_9.jpg
  [​IMG]
   
  На krofnicka27, girl-miri, mileystar и 48 други им се допаѓа ова.
 4. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  5.159
  Пол:
  Женски
  Од каде ја нарача и која цена?
   
 5. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  3.955
  Пол:
  Женски
  Од официјалната страна на Beauty Glazed 8$ плус 2 долари шипинг до мк , ги имам гледано и на алиекспрес истите копии од Huda за многу поефтино но од таму ми беше шубе да порачам, ако не ти е провери и таму
   
  На Alisa22 и Animali им се допаѓа ова.
 6. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  40.921
  Пол:
  Женски
  Нема шанси. Па Могли е иста ти :D :inlove:
  Инаку, преубава нежна секојдневна шминка, по мој вкус :)
   
  На Bozica1980, cresa-jagoda, LiliBoz и 12 други им се допаѓа ова.
 7. Tears_of_the_sun

  Tears_of_the_sun Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  20190722_203910.jpg
  А ова се користените производи :
  20190722_202930.jpg
   
  На mileystar, Emy867, cresa-jagoda и 33 други им се допаѓа ова.
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  7.514
  Допаѓања:
  78.219
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20190723-181056_Gallery.jpg 20190723_173644.jpg
   
  На Bezimenka@, senjorita-v, girl-miri и 55 други им се допаѓа ова.
 9. MonMon

  MonMon Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2018
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Здраво, идеална ти е пудрата, имаме иста боја на кожа ај те молам кажи ми ги бројките на пудрите. фалаа
   
 10. Bree@

  Bree@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2017
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  2.229
  Пол:
  Женски
  Пудра - Мејбелин Суперстеј
  Коректор - Лореал
  Веѓи - Есенс
  Сенки - Морфи / Бетик
  Трепки - Некој од аура не го чувам паковчето
  Кармин - ГР 13
  Хајлајтер - Бека / Кико
  Бронзер - Аура
  *Црното е малце размачкано ама сликано е после 3-4 часа носење
  A5F6FC99-3F94-41F9-A7F1-16CF71726682.jpeg
   
  На krofnicka27, girl-miri, Feminka22 и 39 други им се допаѓа ова.
 11. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  5.929
  Допаѓања:
  32.090
  Пудра МАС студио фикс
  Бронзер аура
  Хајлајтер МАС
  Кармин римел
  Сенки инглот
  Маскарата и туш мејбилин
   

  Прикачени фајлови:

  На manako1, girl-miri, Irreplaceablee и 51 други им се допаѓа ова.
 12. Harper

  Harper Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2018
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  5.533
  Пол:
  Женски
  Кој кармин на Римел? Шминката ти е преубава :inlove:
   
 13. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  5.929
  Допаѓања:
  32.090
  Од NUDE линијата на Kate, број 55
  Фала мн :)
   
  На Harper му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Emushhhh

  Emushhhh Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2018
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  617
  Пол:
  Женски
  AirBrush_20190801043932.jpg 20190801_032906.jpg 20190801_032026.jpg
   
  На s1a1n1d1r1a1, krofnicka27, Feminka22 и 70 други им се допаѓа ова.
 15. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.667
  Допаѓања:
  57.630
  Пол:
  Женски
  Прекрасна си!
   
  На t-sweet и wannaBeMomma им се допаѓа ова.
 16. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.265
  Допаѓања:
  16.662
  Пол:
  Женски
  @wannaBeMomma Карминот е таков сјаен или имаш и сјај одозгора?
  Преубава си.
   
 17. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  5.929
  Допаѓања:
  32.090
  Па имам и сјај малку, а и самиот кармин е сјаен
  @marama @Chanell* фала ви :)
   
 18. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.184
  Допаѓања:
  615
  67940691_2346853028870938_2512036993160970240_n.jpg

  Сенки gosh
  Црно моливче аура
  Туш аура
  Моливче за веѓи еssence(blonde)
  Сенка за веѓи авон
  Маскара авон(марк)
  Трепки од пазарче
  Коректор catrice camouflage
  Пудра bourjois 123 perfect
   
  На girl-miri, cresa-jagoda, Ava.84 и 19 други им се допаѓа ова.
 19. Emushhhh

  Emushhhh Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2018
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  617
  Пол:
  Женски
  IMG_20190805_211705_647.jpg AirBrush_20190804050719.jpg
  Подлога за сенки коректорот Аura
  Сенки no name пигменти lux (@luxpiglitter_)
  Маскара Maybelline lash sensational
  Трепки aliexpres
  Веѓи Avon
  Пудра Aura и пан стикот на Maxfactor
  Контури и хајлајтер Aura
  Моливче за уста и кармин Golden Rose
   
  На Кена Рис, Angie1432, mileystar и 25 други им се допаѓа ова.
 20. Bebulleee

  Bebulleee Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.265
  Допаѓања:
  19.653
  Пол:
  Женски
  Здраво друштво долго ме немаше. :*
  ЛИЦЕ :
  Подлога -hey baby (мислам)
  Пудра- Ингрид+менхетен
  Коректор- голден роуз
  Камена пудра- импала
  Руж- Ингрид
  Хајлајтер- Ингрид
  Бронзер- Ингрид
  Веѓи - Молив аура 06
  Сенки -Худа
  Маскара-Голден роуз
  Кармин - Црвен , избришано е името IMG_20190805_173513_729.jpg
   
  На vaga95, Кена Рис, poppie и 42 други им се допаѓа ова.