Вашата шминка низ слики

Дискусија во 'Лице' започната од s1a1n1d1r1a1, 9 август 2011.

 1. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.122
  Допаѓања:
  19.963
  Пол:
  Женски
  @CameliaMiller @Mari*

  Девојки морам да ве пофалам дека на одличен начин си ги истакнувате природните црти со шминката.
  Преубави. :) :f:
   
  На Animali, CameliaMiller и Mari* им се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.072
  Допаѓања:
  87.791
  Пол:
  Женски
  1565383175951.jpg
  Пудра- Авон
  Коректор- Аура
  Бронзер, хајлајтер и кафена сенка - Max & more
  Веѓи - сет за веѓи she
  Туш и бело моливче - Малена
  Маскара - Maybelline lash sensational
  Зелената светкава сенка - LUX glitter eyshadow
  Кармин - Carlo di Roma
   
  На senjorita-v, krofnicka27, girl-miri и 46 други им се допаѓа ова.
 3. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  9.426
  Пол:
  Женски
  Многу убаво ти стои плава сенка,да практикуваш почесто да ставаш :)
   
  На Animali и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 4. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  3.440
  Пол:
  Женски
  На Emushhhh му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.267
  Допаѓања:
  103.369
  Пол:
  Женски
  @Mari* така малце подзинав.
   
  На Mari* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.252
  Допаѓања:
  79.394
  Пол:
  Женски
  И јас :)
  Не знам зошто ама не ја замислував 'таква'.:tmi:
  Она убава убава па за инат убава:inlove:.
  И шминката многу погодена(y)
  @Mari* ставај почесто слики
   
  На Mari*, mal.ecka, LiliBoz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.348
  Допаѓања:
  41.892
  Пол:
  Женски
  Зш бе така да ме мислите :emo: :D
  Ви благодарам :hug: :*
   
  На Bozica1980, mal.ecka и LiliBoz им се допаѓа ова.
 8. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.252
  Допаѓања:
  79.394
  Пол:
  Женски
  Оти многу чистиш и работиш по дома . Па и со дечките цело време зафатена, можда затоа:)
  Ама , еве, се наоѓало време и мајќите да се стокмат тип-топ(y)
   
  На Mari* и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 9. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.348
  Допаѓања:
  41.892
  Пол:
  Женски
  Чистам скоцкана :rofl:
   
  На mal.ecka и zalosna им се допаѓа ова.
 10. Emushhhh

  Emushhhh Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2018
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  691
  Пол:
  Женски
  Благодарам :inlove:
   
 11. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.348
  Допаѓања:
  41.892
  Пол:
  Женски
  20190811_130021.jpg
  20190811_125753.jpg
   
  На crazylady, orhideea, girl-miri и 48 други им се допаѓа ова.
 12. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.068
  Допаѓања:
  38.696
  Вие на кого мислевте дека Могли е лепотица,нормално дека на мама8)

  Убава,нежна шминка,која ја истакнува природната убавина.
   
  На Coco31, Sexybaby86, zalosna и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Harper

  Harper Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2018
  Пораки:
  415
  Допаѓања:
  5.618
  Пол:
  Женски
  На Mari* му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.348
  Допаѓања:
  41.892
  Пол:
  Женски
  На лето ми е по мрсна а иначе нормална
  Прајмерот не го мењам...макар засега
  Видно ми ја рамни кожата и сум презадоволна
   
  На lusii и Harper им се допаѓа ова.
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.072
  Допаѓања:
  87.791
  Пол:
  Женски
  20190816_130843.jpg
  Ретко носам плава сенка ама овојпат ради аутфитот решив да експериментирам :$. Не ми се доловени многу боиве како што беа во живо, имам од потемната плава на крај, во средина светло плава, а на почеток бела сенка.
  Колку се гледа не знам, бидејќи е сечена сликава и квалитетот се изгуби. :tmi:

  20190816_131006.jpg
   
  На senjorita-v, crazylady, piksooki и 46 други им се допаѓа ова.
 16. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.977
  Допаѓања:
  22.360
  Пол:
  Женски
  Имам нов хајлајтер кој ми е многу по ќеф, сакав да го доловам на сликиве ама нешто не оди како што треба.
  Златна нијанса е и дава многу убава топлина на лицево.
  Користени продукти.
  -Пудра Хелти Микс Боржуа( Иако почна многу да ми го суши лицето се мислам со која да ја сменам.)
  -Туш Кетрис со мека четка
  -Веѓи, сет од Мрак Авон
  - Хајлајтер E.l.f, ефтина е козметикава за тука, а не е лоша.
  - Руменило Боржуа
  Не знам детални броеви на продуктиве моментално, ама ако некој го интерсира ќе пишам подоцна. IMG_20190816_132417.jpg IMG_20190816_132401.jpg
   
  На glittergirl, Anie93, Amellie13 и 62 други им се допаѓа ова.
 17. Amaris

  Amaris Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  848
  IMG_1182.jpeg
  IMG_1181.jpeg
  Сликите ги сликав после 6-7 часа откако се шминкав.
  Сенки: ABH Modern Renaissance
  Eyeliner: BareMinerals Lash Domination Ink Liner
  Маскара: Yves Rocher Crazy Sexy Pulp
  Веѓи: Seventeen 08
  Коректор: Catrice Liquid Camouflage
   
  На piksooki, krofnicka27, Someonespecial и 39 други им се допаѓа ова.
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.572
  Допаѓања:
  65.040
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MarigoldA, s1a1n1d1r1a1, Amellie13 и 62 други им се допаѓа ова.
 19. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  4.218
  Пол:
  Женски
  Од каде ББ кремот? :)
   
  На ludamaja10 и koritsaki им се допаѓа ова.
 20. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.572
  Допаѓања:
  65.040
  Пол:
  Женски
  Од ecco-verde.com го имам порачано , органски производ е :)
   
  На ludamaja10, Astrum.Obtutus, Kimberly11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.