Вашата шминка низ слики

Дискусија во 'Лице' започната од s1a1n1d1r1a1, 9 август 2011.

 1. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  9.426
  Пол:
  Женски
  Преубава шминката,а ти уште поубава :inlove:
   
  На Blue.Sky, crazylady и koritsaki им се допаѓа ова.
 2. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.981
  Допаѓања:
  8.233
  Пол:
  Женски
  Колку си само најпрекрасна. Не можев, а да не пишам.
  Усните, очите, пегичките.:inlove:
  Се вљубив.:hai:
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. marta993

  marta993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2017
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  17.035
  Пол:
  Женски
  The ordinary пудра, GR silky touch 04 , Rimmel trio бронзер, руменило и хајлајтер coral glow, GR vision кармин 103.
  Screenshot_20190820_232820_com.android.gallery3d.jpg
   
  На Brinetka, SunnyGirl2, poppie и 57 други им се допаѓа ова.
 4. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  408
  Покривна ли е пудрата ? Инаку преубава си ко секогаш
   
 5. marta993

  marta993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2017
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  17.035
  Пол:
  Женски
  Да, јас сум презадоволна.. Со сунѓерче ја нанесувам и издржува со камена пудра на мојава комбинирана кожа добри 8-9 часа.
  Инаку фала :)
  Убав ден
   
  На crazylady и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 6. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  408
  Фала ти, дефинитивно ќе ја порачам дега :)
   
  На marta993 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.747
  Допаѓања:
  6.358
  Пол:
  Женски
  Немав слика па од видео е скрин затоа е поматно. Не знам што е ова розевово на лице, изгледа одблесок :D
  MAKEUP_20190830115723_save.jpg
   
  На Tajnaotrovna, piksooki, poppie и 20 други им се допаѓа ова.
 8. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  5.149
  Пол:
  Женски
  Не се шминкам многу често, еве нешто минимално
  IMG_20190830_201249.jpg
  ББ крема Фармаси, Nude eyeshadow palette, Лореал туш и Голден Роуз кармин (ќе ви кажам број и кој поточно).
   
  На piksooki, poppie, Someonespecial и 17 други им се допаѓа ова.
 9. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  20190901_144835.jpg

  Производите се на MAC, освен трепките AURA и сјајот за усни од авон
   
  На Irreplaceablee, mentalmk, Ava.84 и 5 други им се допаѓа ова.
 10. Harper

  Harper Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2018
  Пораки:
  415
  Допаѓања:
  5.618
  Пол:
  Женски
  Леле зошто усните ти се толку прецртани?
  Шминката е убава но си претерала со усните. На слика колку се познава а можам во живо да замислам.
  Се гледа дека имаш и природно полни усни, ова не ти треба.

  Најдобронамерно, шминката е алатка која се користи за да си ја истакнеме и веќе природната убавина, а не спротивно.
   
  Последна измена: 1 септември 2019
  На 1209, Purplelilac, sparklie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Низ слики секогаш сите ова ми го велат, не е прецртана, таква ми е, одсекогаш, и сум имала проблем со тоа..
  Најдобронамерно, фала♡
   
  На Harper му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  9.426
  Пол:
  Женски
  Поработи си малку на веѓите од пола ти почнуваат и усните исто така.
   
 13. Harper

  Harper Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2018
  Пораки:
  415
  Допаѓања:
  5.618
  Пол:
  Женски
  Ах, тогаш многу се извинувам.
   
 14. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Не е проблем, прифаќам и ценам мислење многу ❤♡
   
  На Harper му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.267
  Допаѓања:
  103.369
  Пол:
  Женски
  И јас кога ја цртам така ми изгледа, а не ја полнам воопшто.
  За веѓите се согласувам.
   
  На poppie и MeAfterYou им се допаѓа ова.
 16. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Кога се шминкам за некоја пригода веѓите ги цртам со сенка и вака најдобро ми стојат покрај сенките за очи, сликата е сечена од целосна, па затоа ептен вака ги кажува валјда, кога се шминкам обично, да неречам секојдневно ги цртам со моливче и ги издолжувам, како шо е редот.. фала ❤
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  3.768
  Пол:
  Женски
  Секојдневна и за
  излегување IMG_20190820_150703_411.jpg IMG_20190525_010037_345.jpg
   
  На SunnyGirl2, Anie93, referentka и 44 други им се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.072
  Допаѓања:
  87.791
  Пол:
  Женски
 19. Amaris

  Amaris Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  848
  13330A7F-8696-4A91-B526-503532604585.jpeg

  ps. ве молам игнорирајте ја косата, ставив премногу восок претходно и излезе за никаде 24B16A34-256E-4573-9913-8DEA8103D03F.jpeg
   
  Последна измена: 8 септември 2019
  На SunnyGirl2, referentka, s1a1n1d1r1a1 и 22 други им се допаѓа ова.
 20. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.893
  Пол:
  Женски
  Преубава си ми.
  Те паметам по интензивната шминка која ти ги истакнуваше очите. :inlove:
   
  На marta993 му/ѝ се допаѓа ова.