Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Вашата шминка низ слики

Дискусија во 'Лице' започната од s1a1n1d1r1a1, 9 август 2011.

 1. marty 0102

  marty 0102 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2018
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Obetkite od kade se ?? preubava si
   
 2. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.542
  Допаѓања:
  17.542
  Пол:
  Женски
  Made by me :)

  IMG_20190908_002209635.jpg
   
  На Anie93, eta, piksooki и 7 други им се допаѓа ова.
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.101
  Допаѓања:
  88.330
  Пол:
  Женски
  Мислам дека имаш мали очиња и некако толкави трепки баш не ти прилегаат најприродно, како да ти тежат на окото изгледаат. :) Од ова што можам да видам, шминката ти е убава на очите, освен веѓите, може ти се во фаза на растење/обликување па затоа се така нееднакви во горниот дел претежно, едната е потенка, едната подебела. :) Другпат малку почиста слика стави, се гледа дека убаво шминкаш очи, имам мали очи и ја, па баш би сакала да те видам и во друго издание. :)
   
  На Lolipop23, Adi888, ludamaja10 и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  679
  Допаѓања:
  3.771
  Пол:
  Женски
 5. Emushhhh

  Emushhhh Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2018
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  691
  Пол:
  Женски
  AirBrush_20190919014821.jpg AirBrush_20190919013030-01.jpeg 20190919_011711.jpg
   
  На Ivan4e04, Ladybug98, Rirri и 51 други им се допаѓа ова.
 6. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.611
  Допаѓања:
  9.433
  Пол:
  Женски
 7. Emushhhh

  Emushhhh Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2018
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  691
  Пол:
  Женски
  Spring center битола
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. marty 0102

  marty 0102 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2018
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  a sto brend e
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Emushhhh

  Emushhhh Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2018
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  691
  Пол:
  Женски
  Појма немам искрено :) 20190919_164849.jpg
   
  На marty 0102 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. krofnicka27

  krofnicka27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  7.405
  Пол:
  Женски
  IMG_20190920_162723.jpg
  Se izvinuvam ako ne se poznava mnogu, ama sechena mi e i se izgubi malce kvalitetot..
  Inaku slikana sum posle izleguvanje, zatoa karminot mi e malku izbrisan i deluva samo kako ustata po rabovite da mi e nacrtana..

  Senki od paletata Modern Renaissance na Anastasia Beverly Hills
  Maskara i tus od Golden Rose
  Karmin na essence- mad about matte 01 brojce
   
  На Rirri, Brinetka, piksooki и 58 други им се допаѓа ова.
 11. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.349
  Допаѓања:
  23.985
  Пол:
  Женски
  Фаќај патот Холивуд,ти не си за овде. Нереална си!
   
  На LiliBoz, Ula, Mari* и 4 други им се допаѓа ова.
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.675
  Допаѓања:
  58.075
  Пол:
  Женски
  IMG_20190920_203517.jpg
  Пудра лумс
  Коректор аура
  Веѓи аура
  Бронзер аура
  Хајлајтер и руменило револушн
  Сенки wet n wild
  Туш и маскара аура
  Кармин аура


  Занемарете подочњаци
   
  На Rirri, Brinetka, vitamina и 55 други им се допаѓа ова.
 13. Harper

  Harper Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2018
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  5.621
  Пол:
  Женски
  Марама, ова ми е досега најдоброто од тебе. Многу убаво, нежно, прекрасно :f:. Пудрата ти легнала совршено.
   
  На Purplelilac и marama им се допаѓа ова.
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.993
  Допаѓања:
  83.370
  Пол:
  Женски
  1569086248136.jpg

  Пудра Мек студио Фикс nw 30
  Коректор мејк ап револушн
  Банана пудра
  Молив за веѓи голден роуз
  Маскара Голден роуз
  Сенки Мејк ап револушн
  Хајлајтер вет ен вајд
  Кармин авон
   
  Последна измена: 21 септември 2019
  На Brinetka, vitamina, senjorita-v и 30 други им се допаѓа ова.
 15. krofnicka27

  krofnicka27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  7.405
  Пол:
  Женски
  Fala ti premnogu:f::inlove:
   
 16. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.349
  Допаѓања:
  23.985
  Пол:
  Женски
  Патем личиш многу на Мила Кунис,а да не бидам офф шминката е добра.
   
  На Skorpija25 и krofnicka27 им се допаѓа ова.
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.101
  Допаѓања:
  88.330
  Пол:
  Женски
  received_984012801936962.jpeg
  Веѓи - сет за веѓи she
  Сенки - USHAS
  Туш - Малена
  Бело моливче - Малена
  Маскара - Мејбилајн
  Пудра - Авон
  Коректор - Аура
  Руж - Max & More
  Кармин - Carlo di Roma 04
   
  На Rirri, Brinetka, Someonespecial и 36 други им се допаѓа ова.
 18. MysteriousQueen

  MysteriousQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2018
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Дали нијансата на карминот е идентична со оваа на сликата? Баш ваква нијанса барам.

  П.С. Глумица си!!!
   
  На krofnicka27 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. krofnicka27

  krofnicka27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  7.405
  Пол:
  Женски
  Fala mnogu :f: Karminot e nesto izmegju nezno rozovo i kafeno, ne znam zosto na slikava deluva kako rozov.. Ama mnogu ubava nijansa e, odgovara bas so sekakva sminka :)
   
  На MysteriousQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 20. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.977
  Допаѓања:
  22.368
  Пол:
  Женски
  IMG_20190923_190936.jpg
  Пудра: Loreal infallible
  Кармин:Боржуа rouge edition velvet 15
  Хајлајтер: E.l.f apricot Glow
  Римел: Мејбилајн жолтиот
  Туш: Golden rose мека четка
  Контури: Golden rose пудра во во стик.
  Руменило: Боржуа Rose Ambre 74
   
  На Роберт 7, irrelevant, Rirri и 97 други им се допаѓа ова.