Вашата шминка низ слики

Дискусија во 'Лице' започната од s1a1n1d1r1a1, 9 август 2011.

 1. S.W.A.G

  S.W.A.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  IMG_20200425_165804.jpg IMG_20200425_165137.jpg
  Wet n wild палета
  Aura маскара (не се ни познава бидејќи е при крај)
  Camouflage cream catrice
   
  На bubic.k, Purplelilac, Anna-Banana и 16 други им се допаѓа ова.
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  94.927
  Пол:
  Женски
  Темелно ти го чисти лицето?
  Како го нанесуваш кремот?
  Многу ти фала,имаме иста кожа.
   
 3. CindyAnn

  CindyAnn Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  222
  ....jpg MAKEUP_20190827014307_save.jpg
   
  На LadyC, IronLady, SunnyGirl2 и 48 други им се допаѓа ова.
 4. Ivana Cosmic

  Ivana Cosmic Активен член

  Се зачлени на:
  24 април 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  86
  Пол:
  Женски
  IMG_20200425_211449_281.jpg  Користев:
  лице:
  l'oreal infallable 24H matte - пудра
  maybelline fitt me - коректор
  wet n wild - пудра во прав
  golden rose terracotta - бронзер
  aura - руменоло
  wet n wild - хајлајтер
  wet n wild ultimate brow kit - за веѓите
  очи:
  revolution life on the dance floor - сенка за очи
  golden rose day n night waterproof - туш
  essence - маскара
  golden rose - бело моливче во водената линија
  уста:
  Golden rose бр. 06
   
  Последна измена од модератор: 26 април 2020
  На IronLady, anonymousgirl03, Martka и 43 други им се допаѓа ова.
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  110.654
  Пол:
  Женски
  На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
 6. CindyAnn

  CindyAnn Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  222
  Уф,не знам да ти кажам,поклон ми е,а амбалажата е црна не пишува ништо,120 бои има.
   
 7. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.098
  Пол:
  Женски
  IMG_20200427_134337.jpg Screenshot_20200427_134612.jpg
   

  Прикачени фајлови:

  На victoria, Irreplaceablee, bubic.k и 44 други им се допаѓа ова.
 8. ~Allure~

  ~Allure~ Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2019
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  132
  Пол:
  Женски
  Која е пудрата во прав од wet n wild и од каде ја зема?
  Да не е оваа доле, им ја барав во дм ја немаа ама не сум мрднала со кризава може ја добиле.

  77802366375.jpg
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  599
  Допаѓања:
  2.146
  Пол:
  Женски
  Кога велиш "чисти" мислиш на гелот за миење или на чистење на лице од акни и слично?
  Прво го мијам лицето со гелот, не ја бришам скроз водата, оставам малку влажно па нанесувам хијарулонската киселина која има за цел да врзува молекули на вода и на тој начин да го хидратира лицето, па така со оставање на влажна кожа му давам "гас" на хијарулонот. Потоа веднаш нанесувам од кремот, не чекам да се исуши или упие хијарулонската.
  Ваков начин на нанесување крем и серум го научив од блогерката Olena Beley и таа овој начин на хидратација го наркува "3 step moisturising", еве и линк од нејзиното видео за хидратација

  Има и инстаграм и таму е доста активна.
   
  На CameliaMiller, Purplelilac, EMoonlight и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Ivana Cosmic

  Ivana Cosmic Активен член

  Се зачлени на:
  24 април 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  86
  Пол:
  Женски
  Имам згрешено (facepalm) Камена пудра имам користено. Оваа ја имаат вo dm
   

  Прикачени фајлови:

  На ~Allure~ му/ѝ се допаѓа ова.
 11. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  3.004
  Пол:
  Женски
  На CindyAnn му/ѝ се допаѓа ова.
 12. CindyAnn

  CindyAnn Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  222
  Ти благодарам мила:inlove:
   
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  94.927
  Пол:
  Женски
  Многу ти благодарам ќе пробам да ги најдам овде.
   
  На moon1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  110.654
  Пол:
  Женски
  :hai:
  Сечено, лепено, монтирано али подобро немам :D
  20200428_161204.jpg
  20200428_161429.jpg
  Сенки - Аура Romantic sunset eyeshadow palette
  Кармин - Аура бр.612
  Веѓи - s-he
  Маскара - Мејбилајн
  Туш и бело моливче - Малена
  Пудра - wet n wild
  Коректор - Аура
  Бронзер и хајлајтер - Ushas
   
  На IronLady, victoria, Irreplaceablee и 40 други им се допаѓа ова.
 15. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.098
  Пол:
  Женски
  IMG_20200429_230327.jpg
   
  На LadyC, IronLady, victoria и 84 други им се допаѓа ова.
 16. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  7.876
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20200430_140428.jpg
  Замижано од сонцето :D
  Туш golden rose
  Маскара golden rose од сивата што е
  Хајлајтерот на очи не ми текнува кој е
  Кармин essence mad about matte
  Пудра maybelline
   
  На victoria, SunnyGirl2, Irreplaceablee и 42 други им се допаѓа ова.
 17. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.098
  Пол:
  Женски
  copy1588197397553_d5d491.jpg
  Пудра аура take care of me
  Коректор maybelline
  Очи revolution и carmi, aura маскара, молив за очи аура, сенка за веѓи аура, трепки минисо
  Кармин аура карма 40 и star gloss 03
   
  На LadyC, Kahlua, IronLady и 77 други им се допаѓа ова.
 18. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  10.839
  Пол:
  Женски
  Прекрасно, сите слики ти се предобри. :inlove:
  Дали можеби професионално се бавиш со шминка?
   
  На ludamaja10 и marama им се допаѓа ова.
 19. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.098
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам :hug: не, не го работам ова професионално, само себе и блиски:$
   
  На mal.ecka и Sejfullai им се допаѓа ова.
 20. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.320
  Допаѓања:
  5.546
  Пол:
  Женски
  Почни да се бавиш. :)
   
  На krofnicka27, candy.cane, Sejfullai и 5 други им се допаѓа ова.