Вашата шминка низ слики

Дискусија во 'Лице' започната од s1a1n1d1r1a1, 9 август 2011.

 1. Kahlua

  Kahlua Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2020
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  BBC82513-2E4E-435C-A7BB-36B39CB6C9BA.png 085244C2-6A94-4F91-8029-32FECE3FBD17.png Се осмелив на оваа розева за време на карантинов :angel: Ја користев Morphe x Jeffree Star палетата и формулата е путерче!
   
  На Feminka22, IronLady, Scorpiongirl12 и 64 други им се допаѓа ова.
 2. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  13.121
  Пол:
  Женски
  Кукла :inlove:
   
  На EMoonlight и krofnicka27 им се допаѓа ова.
 3. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  7.876
  Пол:
  Женски
  Фала ти :f::hug:
   
 4. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  11.304
  Пол:
  Женски
  На Kahlua му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kahlua

  Kahlua Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2020
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам.:*

  Во меѓувреме нешто од архива, каде што филтерот ме има измазнето како порцеланска кукла .:lol: C7A13525-7FBE-4422-A8ED-027DBD18BF46.jpeg 08065D8D-F955-48D9-BA94-33770A9040AE.jpeg
   
  На Fauhxy, crazylady, IronLady и 57 други им се допаѓа ова.
 6. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.810
  Допаѓања:
  22.017
  Пол:
  Женски
 7. Kahlua

  Kahlua Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2020
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Да, сребрен туш од Golden Rose.
   
  На EMoonlight, ludamaja10 и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.035
  Пол:
  Женски
  E9ADC6CD-E5A3-4467-9D45-2795668FBBF6.jpeg
   
  На crazylady, IronLady, duffi и 19 други им се допаѓа ова.
 9. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.609
  Допаѓања:
  24.684
  Пол:
  Женски
  Демек проба за табло, ама нема шанси да се појавам со толкав ајлајнер. :D

  resizedp.jpg

  База: Ziaja BB cream, Catrice Liquid Camouflage Concealer, Maybelline Fit Me Concealer, Aura Ultimate Liquid Lipstick 910, Ingrid Translucent Powder
  Веѓи: Essence Brow Pencil 02
  Сенка и хајлајтер: Maybelline x Gigi Hadid Eye Contouring Palette, Maybelline Lemonade Craze
  Туш: Essence Kajal Pencil 01
  Маскара: Maybelline The Big Shot
  Усни: Golden Rose Dream Lips 502, Golden Rose Velvet Matte 27
   
  На IronLady, Golden, Coco31 и 51 други им се допаѓа ова.
 10. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.240
  Допаѓања:
  146.204
  Препаметно и преубаво девојче си :inlove:
   
  На KateKane, Lella и Gosh им се допаѓа ова.
 11. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.406
  Допаѓања:
  12.281
  Ајлајнерот мене ми е топ, многу си убава. Сенкава малку само треба да ја спуштиш, и исенчаш повеќе да нема таква линија :)
   
  На Irreplaceablee, Lella, ludamaja10 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  837
  Многу ми се допаѓа бронзерот, кој го користеш. Јас од карантинот заборавив да се шминкам. Руменилото како го нанесе, на јаболчниците, така ли?
   
 13. CindyAnn

  CindyAnn Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  222
  IMG_20200520_200744_732.jpg
   
  На Fatalnata, crazylady, bella.s и 45 други им се допаѓа ова.
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.960
  Допаѓања:
  110.913
  Пол:
  Женски
  1590237799018.jpg
  20190610_111246.jpg
   
  На Yowannty, Annora, IronLady и 36 други им се допаѓа ова.
 15. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  3.140
  Пол:
  Женски
  На H.VAGA и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 16. blackblack245

  blackblack245 Нов член

  Се зачлени на:
  15 април 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  29
  6C93DAF9-0A11-40C3-8235-8C97C48605D1.jpeg 126DE26A-B943-4F6D-BF50-52CE131B6429.jpeg
   
  На ludamaja10, crazylady, Yowannty и 21 други им се допаѓа ова.
 17. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.244
  Допаѓања:
  8.402
  Пол:
  Женски
  Стварно си многу убава. Нема да згрешиш да бидеш со таков ајлајнер ти стои прекрасно.:inlove:
  Одлична шминка:inlove:

  Нежно и перфектно:inlove:

  Откачено и фенси:inlove:
   
  На ludamaja10, blackblack245, CindyAnn и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.428
  Допаѓања:
  46.663
  Пол:
  Женски
  Мислам дека со туш подобро ќе биде. :)
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sierra

  sierra Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  @blackblack245 Преубава си, а и боите се предобри! ^_^ Следен пат можеш да ги изблендаш повеќе сенките на крајот и над капакот, да се изгуби таа остра линија. Така би изгледало многу поскладно со останатиот дел од шминката.

  @CindyAnn зелена боја на сенка е како создадена за тебе, совршено ти стои на ликот и косата!
   
  На blackblack245, CindyAnn и piksooki им се допаѓа ова.
 20. CindyAnn

  CindyAnn Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  222
  Многу ви благодарам девојки:l: