Вашата шминка низ слики

Дискусија во 'Лице' започната од s1a1n1d1r1a1, 9 август 2011.

 1. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
 2. CindyAnn

  CindyAnn Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  222
  Huda Beauty Emerald Obsessions:l:
   
  На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
 3. yourfavoritegirl

  yourfavoritegirl Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2020
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
 4. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  7.464
  Пол:
  Женски
 5. Kahlua

  Kahlua Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2020
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Користам помада за веѓи од Kat Von D во нијанса Walnut. За „чистење“ околу веѓите NARS natural radiant коректор, а за да стојат на место користам гел за коса од Лореал.
  upload_2020-5-25_23-52-7.jpeg

  Ти благодарам :inlove:
   
  На T.e.d.d.y му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ladyy*

  Ladyy* Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  459
  Пол:
  Женски
  Уф предобрии сте,девојки:l:
   
  На CindyAnn и Lella им се допаѓа ова.
 7. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.504
  Допаѓања:
  31.027
  Пол:
  Женски
  После долго време
  Одамна ме немало тука (шминка а беше наменета за снимање видеа без некоја специјална пригода) :lol::lol:
  3 месеци и повеќе немам на мене шминка стаено, сум заборавила да се шминкам :rofl::rofl:
  1590684085583.jpg

  1590684547945.jpg
  Плус имав еден мат кармин ама не ми е тука моментално
   
  Последна измена: 28 мај 2020
  На ludamaja10, duffi, Kimberly11 и 23 други им се допаѓа ова.
 8. Kahlua

  Kahlua Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2020
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  DD1049E9-C1FC-4161-A8FF-8018CF7BE78A.jpeg
  Пред маскара, but it still counts :D
  Ја користев Modern Renaissance на ABH.
   
  На ludamaja10, 1209, DojaCat и 34 други им се допаѓа ова.
 9. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  12.540
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kahlua

  Kahlua Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2020
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам :inlove:
   
 11. Amaris

  Amaris Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  929
  crop.jpg
  ќе ги напишам сите кога ќе ги проверам и нијансите
  Користено: Clinique eyeliner, Bareminerals Original Foundation, Aura Safari Trip Bronzer, Radiant Eyebrow liner, MAC Lipstick
   
  На Lella, CareTee, duffi и 21 други им се допаѓа ова.
 12. marta993

  marta993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2017
  Пораки:
  684
  Допаѓања:
  17.234
  Пол:
  Женски
  B136A800-027D-437B-B251-540A473555EF.jpeg F0F2D1E2-96AA-4928-A20B-AB1B5FA71135.jpeg
   
  На pamelche, sierra, Lella и 26 други им се допаѓа ова.
 13. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  837
  Која нијанса Aura руменило?
   
 14. FancyGirl*

  FancyGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2019
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  3.130
  Пол:
  Женски
 15. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  179
 16. FancyGirl*

  FancyGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2019
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  3.130
  Пол:
  Женски
  @xxx-ba
  Фалаа :*

  IMG_20200604_094620.jpg
  Моливчиња број 008 и 025
  Кармин број 604
   
  На xxx-ba и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.960
  Допаѓања:
  110.913
  Пол:
  Женски
  Убава си, ми се допаѓа очите како ти се нашминкани, но да не ти двоеше моливчето за усни од карминот ќе беше подобро, немаше да се забележува дека толку е устата потцртувана. И напред кај веѓите, делува некако неприродно на почеток така пополнето и толку строга линијата, нема потреба од толку долги веѓи. Само мала сугестија. :)

  Туку, моливчето Davis accent е преубаво, истото скроз го имав порано и нијанса и се, го потрошив, барав секаде и никад веќе не го најдов.
  Од кај ти е земено? Ќе пукнам пак да го имам. :inlove::inlove::inlove:
   
  На FancyGirl* му/ѝ се допаѓа ова.
 18. FancyGirl*

  FancyGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2019
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  3.130
  Пол:
  Женски
  @Dream-Girl И јас сум презадоволна, со години не ги менувам овие моливчиња.

  Ги има во неколку парфимерии во Охрид. :)
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Amaris

  Amaris Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  929
  IMG_20200604_184227.jpg
  Maybelline Tattoo liner - rich berry
  L'Oreal Paradise Extatic Mascara
  Seventeen eyebrow pencil - 08
  Inglot Under Eye concealer -95
  Essence colour boost mad about matte - wanna play
  Aura safari trip bronzer
   
  На Sanjichka007, ЕденЧлен, wannaBeMomma и 5 други им се допаѓа ова.
 20. blackblack245

  blackblack245 Нов член

  Се зачлени на:
  15 април 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  29
  F5BD4E4A-5BD7-4922-B9A2-9D4873712BA8.jpeg
   
  На H.VAGA, lusii, Kimberly11 и 2 други им се допаѓа ова.