Ваша навика која не им се допаѓа на родителите

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од CrazyCrazy09, 29 август 2014.

 1. CrazyCrazy09

  CrazyCrazy09 Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Ако има ваква тема, или пак е глупа канта веднаш и извинете... :)
  Секој од нас има/л навики кои не му се допаѓаат/допаѓале на нашите родители...На моите не им се допаѓа тоа што:
  -си легнувам доцна
  -јадам премногу благо :lol:
   
 2. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.497
  Пол:
  Женски
  Ваша навика, која не им се допањѓа на родителите

  Паа, им смета тоа што многу прдам, и што мораат на секој пола саат да луфтираат заради мене! :wasntme:
   
  На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.236
  Допаѓања:
  31.881
  Пол:
  Женски
  Ваша навика, која не им се допаѓа на родителите

  Им смета следново:
  1. Што останувам будна до касно,
  2. Тоа што до пред некое време по цел ден гризев нокти и ја чешлав косата,
  3. Кога слушам музика со слушалки звукот е прегласен,
  4. Понекогаш осет немам колку сол ставам во јадењето,
  5. Често ме фаќа мрза за да направам нешто што тие ќе ми речат...Друго не ми текнува :?:
   
  На hermosa и soffce им се допаѓа ова.
 4. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  1. Што останувам будна до доцна.
  2. Телефонот ми е залепен за раката.
  3. Мрзлива сум и не си го местам креветот.
  4. Цел ден дремам пред комјутер. :rofl:
   
 5. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.453
  Допаѓања:
  11.643
  Пол:
  Женски
  Кога ме фатат моментите за зборување немам граници,и тогаш сум како дрвен адвокат.Е тоа и е проблем :wasntme:
   
  На xoxo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.356
  Допаѓања:
  60.442
  Пол:
  Женски
  многу почнав да излегувам и дома ме нема, навика ми стана и тоа не им се допаѓа ,ги нервира моите.
   
 7. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  8.635
  Ова е срамота со оглед на годините што ги имам,ама кога одам боса по плочки. :D :tmi:
   
 8. matejaaa

  matejaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2014
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  133
  Кога седам до доцна навечер.
  Кога не си ја местам собата.
  Зборам нон стоп на телефон.
  И дека сум МРЗА најголемаааааа. :D
   
 9. sinorinJa

  sinorinJa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2014
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  грицкање нокти :$ :$
   
 10. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.698
  Допаѓања:
  4.984
  Пол:
  Женски
  -Тоа што не знам да пеглам. Што земам маица да пеглам, одма изгорена ја враќам.
  -Гледам премногу серии.
  -Низ дома зборувам Англиски или Шпански, наместо Македонски, а тие не можат да ме разберат.
   
  На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.164
  Допаѓања:
  124.041
  Пол:
  Женски
  -Што седам до касно
  -Што не учам баш редовно :P
  -Што скоро цело слободно време пред лаптоп или мобилен телефон сум го поминувала. :D
   
 12. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.563
  Пол:
  Женски
  - Никогаш не ја чистам собата
   
 13. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.098
  Сега кога сум дома повеќе време, испливаа на површина работите што и порано не им се допаѓаа , пред да заминам во Ск на факс :lol: :
  - Што многу време гледам серии.
  - Што сум ноќна птица и се тогаш чистам и ја преуредувам собата.
  - Што немам осет за колку сум гласна. :$
  - Што сакам нонстоп да ме чешка некој или да ме масира.
  - Што никогаш не си ги вадам алиштата од куферот.
  - Што се бањам по час и пол, и се им ја трошам топлата вода.
   
 14. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.126
  Мојата грижливост околу домаќинството, а најмногу грижа околу финансиска ситуација |( иако според мене треба да се радуваат што не сум расипник.
   
 15. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.161
  Пол:
  Женски
  Не им се допаѓа кога ме бараат а сум недостапна :)
  Посебно на мајка ми :^) ги врти жена сите можни броеви додека ме најде каде сум :)
   
 16. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Хахаха мислам дека не постои родител на кој му се допаѓа оваа навика, дефинитивно. :rofl: Мајка ми сега скоро за малце во полиција ќе се јавувала, два саати што бев недостапна а се вратив подоцна од очекуваното. :rofl:
   
  На ozbilnazena му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.865
  Пол:
  Женски
  -Хаосот во собата
  -Нервозата и викањето
  -Оставање на телефонот некаде и моментална паника од нивна страна :lol:
  -Туширањето по 2 саати ( а не знаат дека еден концерт трае 3 саати и повеќе :rofl: )
  -Кога не се облекувам,а ладно е.
  -Кога не носам чорапи или влечки на плочките.
  -Кога ги бакнувам миленичињата.
  -Кога пијам ладна вода,а времето 8 степени.
  -Кога претерувам со пиење кафе.
  -Кога си легнувам со мокра коса.

  Сигурно има уште,ама овие се најосновните :rofl:
   
  На SnowQueen17, mims-89 и SparkyAngel им се допаѓа ова.
 18. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Женски
  Што трошам многу и кога треба и кога не треба, се шекнуваат.
   
 19. Annabel Lee

  Annabel Lee Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Зашто пушам у соба. А кај да пушам на ова никакво време. [​IMG]
   
  На Johndeer му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Gmai

  Gmai Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Хммм... спиењето до касно, седењето по цел ден по пижами (така ми е покомотно:$), зборувањето 24/7 на телефон, кога ги бакнувам моите најслатки мачиња ..... и мн. другии :):):)
   
  На EdnaDevojka21, crazylady и mims-89 им се допаѓа ова.