1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ваша навика која не им се допаѓа на родителите

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од CrazyCrazy09, 29 август 2014.

 1. CrazyCrazy09

  CrazyCrazy09 Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Ако има ваква тема, или пак е глупа канта веднаш и извинете... :)
  Секој од нас има/л навики кои не му се допаѓаат/допаѓале на нашите родители...На моите не им се допаѓа тоа што:
  -си легнувам доцна
  -јадам премногу благо :lol:
   
 2. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.501
  Пол:
  Женски
  Ваша навика, која не им се допањѓа на родителите

  Паа, им смета тоа што многу прдам, и што мораат на секој пола саат да луфтираат заради мене! :wasntme:
   
  На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.074
  Допаѓања:
  44.180
  Пол:
  Женски
  Ваша навика, која не им се допаѓа на родителите

  Им смета следново:
  1. Што останувам будна до касно,
  2. Тоа што до пред некое време по цел ден гризев нокти и ја чешлав косата,
  3. Кога слушам музика со слушалки звукот е прегласен,
  4. Понекогаш осет немам колку сол ставам во јадењето,
  5. Често ме фаќа мрза за да направам нешто што тие ќе ми речат...Друго не ми текнува :?:
   
  На hermosa и soffce им се допаѓа ова.
 4. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  1. Што останувам будна до доцна.
  2. Телефонот ми е залепен за раката.
  3. Мрзлива сум и не си го местам креветот.
  4. Цел ден дремам пред комјутер. :rofl:
   
 5. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.047
  Допаѓања:
  26.652
  Кога ме фатат моментите за зборување немам граници,и тогаш сум како дрвен адвокат.Е тоа и е проблем :wasntme:
   
  На xoxo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.925
  Допаѓања:
  81.320
  Пол:
  Женски
  многу почнав да излегувам и дома ме нема, навика ми стана и тоа не им се допаѓа ,ги нервира моите.
   
 7. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.271
  Допаѓања:
  8.904
  Ова е срамота со оглед на годините што ги имам,ама кога одам боса по плочки. :D :tmi:
   
 8. matejaaa

  matejaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2014
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  134
  Кога седам до доцна навечер.
  Кога не си ја местам собата.
  Зборам нон стоп на телефон.
  И дека сум МРЗА најголемаааааа. :D
   
 9. sinorinJa

  sinorinJa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2014
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  грицкање нокти :$ :$
   
 10. nevermet18

  nevermet18 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  5.214
  Допаѓања:
  13.061
  Пол:
  Женски
  -Тоа што не знам да пеглам. Што земам маица да пеглам, одма изгорена ја враќам.
  -Гледам премногу серии.
  -Низ дома зборувам Англиски или Шпански, наместо Македонски, а тие не можат да ме разберат.
   
  На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  - Никогаш не ја чистам собата
   
 12. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Сега кога сум дома повеќе време, испливаа на површина работите што и порано не им се допаѓаа , пред да заминам во Ск на факс :lol: :
  - Што многу време гледам серии.
  - Што сум ноќна птица и се тогаш чистам и ја преуредувам собата.
  - Што немам осет за колку сум гласна. :$
  - Што сакам нонстоп да ме чешка некој или да ме масира.
  - Што никогаш не си ги вадам алиштата од куферот.
  - Што се бањам по час и пол, и се им ја трошам топлата вода.
   
 13. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.150
  Мојата грижливост околу домаќинството, а најмногу грижа околу финансиска ситуација |( иако според мене треба да се радуваат што не сум расипник.
   
 14. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.169
  Пол:
  Женски
  Не им се допаѓа кога ме бараат а сум недостапна :)
  Посебно на мајка ми :^) ги врти жена сите можни броеви додека ме најде каде сум :)
   
 15. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Хахаха мислам дека не постои родител на кој му се допаѓа оваа навика, дефинитивно. :rofl: Мајка ми сега скоро за малце во полиција ќе се јавувала, два саати што бев недостапна а се вратив подоцна од очекуваното. :rofl:
   
  На ozbilnazena му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  -Хаосот во собата
  -Нервозата и викањето
  -Оставање на телефонот некаде и моментална паника од нивна страна :lol:
  -Туширањето по 2 саати ( а не знаат дека еден концерт трае 3 саати и повеќе :rofl: )
  -Кога не се облекувам,а ладно е.
  -Кога не носам чорапи или влечки на плочките.
  -Кога ги бакнувам миленичињата.
  -Кога пијам ладна вода,а времето 8 степени.
  -Кога претерувам со пиење кафе.
  -Кога си легнувам со мокра коса.

  Сигурно има уште,ама овие се најосновните :rofl:
   
  На SnowQueen17, mims-89 и SparkyAngel им се допаѓа ова.
 17. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Што трошам многу и кога треба и кога не треба, се шекнуваат.
   
 18. Annabel Lee

  Annabel Lee Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2014
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  Зашто пушам у соба. А кај да пушам на ова никакво време. [​IMG]
   
  На Johndeer му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Gmai

  Gmai Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Хммм... спиењето до касно, седењето по цел ден по пижами (така ми е покомотно:$), зборувањето 24/7 на телефон, кога ги бакнувам моите најслатки мачиња ..... и мн. другии :):):)
   
  На EdnaDevojka21, crazylady и mims-89 им се допаѓа ова.
 20. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.383
  Допаѓања:
  9.314
  Пол:
  Женски
  Им смета што сум залепена да телефонот :lol::lol: