1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашето денешно вегетаријанско мени?

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од sofijanoka, 27 јули 2013.

 1. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  Во темава сите вегетаријанци може да се пронајдат,од сите поттипови.Јас сум од типот песко вегетаријанец па ќе ви го пишувам моето ПЕСКО ВЕГЕТАРИЈАНСКО мени,да нема заблуди.
  Впрочем и мене ќе ми биде интересно да имам преглед...
  Сабота,27.07.2013
  Пред појадок:чаша вода и зелен чај.
  Појадок:овесни снегулки со Баланс+.
  Ужина:лубеница+зелен чај. (тукушто го пијам чајчето).

  За ручек сеуште незнам,или интегрален ориз со зеленчуци или од пченката што мајка ми тукушто ја вари. :D
  Вечера се разбира лесна,со по некој протеин.
  Салата со Баланс,туна салата нешто во тој стил.Туната ја преферирам после тренинзи најчесто онака само обична зеленчукова салата.Се е до имагинацијата и фантазијата. :)
  Поздрав :*
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  Ручек:варена пченка.
  Вечера-нема.
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.