1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашето дете во пубертет!- Вие???

Дискусија во 'Дете' започната од viku, 18 октомври 2010.

  1. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.534
    Пол:
    Женски
    Deca gasete televizorite i kompjuterite,loso vi vlijaat
     
    На Ackkaa ^^°, JollyGirl, Outlook и 6 други им се допаѓа ова.
  2. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    А од кај и дошла идејата дека и става жива во храната?
     
    На Аliсe му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Mïłëñã❣❣❣

    Mïłëñã❣❣❣ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2016
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    нз ни ја, девојчето само ми кажа, јас не ја ни прашав буквално ама баш за ништо
     
  4. Lolo5

    Lolo5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2017
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    796
    Пол:
    Женски
    Јас имам 15 години и сум во пубертет.
    Во однос на емоциите, станав поизбувлива, многу работи ме нервираат, често се карам и ретко некогаш нешто да ми е погодено.
    Што се однесува до односот со моите родители, ретко ме казнуваат, сметам дека имам доволна слобода за излегување според мојата возраст. Не сум многу отворена и блиска со нив, се случува и да се искарам со нив, еве признавам дека не сум 100% искрена со нив.
    Разбирам казни за деца кои прават недолични и нечесни работи, ама за оценки во училиште????? Зарем на сите деца треба да им се сите 5ки??? Според мене доволно е само да немаат единици. Останатите четири оценки се во ред се додека детето е културно и ги почитува родителите и останатите луѓе.
     
    На Maca_<3 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. AliciaSilver

    AliciaSilver Активен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2017
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    209
    Пол:
    Женски
    Не сум јас во пубертет ниту мое дете ама на моја пријателка -соседтка ќерка му е 14 години и станува неподнослива личност.Секој ден се караат и доаѓа кај нас соседтака и многу се нервира.Девојката почнува да се изолира од целиот свет седи дома одбива да се дружи со другарки од маало,од класот,одбива да оди било каде,спие до многу касно 3-4 саат.Цел ден го поминува на телефон и следи некој јутуберки,не учи воопшто,не сака ништо да му дадеш совет,сите ги вреѓа со погрдни зборови,се кара со другарки кои ќе ја побараат за излегување,за дечковци не е заинтерисана.Некое време и креветот не го местела само станувала за во вц и да јаде и пак легнувала -тоа е 1-2 месеци.Не гледа ни филмови,серии ништо не ја интересираат,идоли и се некој спонзоруши со версаче фустани и гучи папучи....
    Имал некој толку тежок пубертет ?
    Мајка и е безумена има уште еден син на 5 години и него неможе да му посвети внимание заради тинејџерката.Јас му викам треба да си најде хоби девојката да се интересира за нешто да има идоли ама не знае како да постапи мајка и.Не сака да учи јазици,англиски не знае воопшто.Татко и е мн огу зафатен со работа и не може толку да се поврзи со ќерка му како што може мајка и ,но жената е во тешка состојба искрено....