1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашето име ви ја открива судбината

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Lella, 17 ноември 2013.

 1. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.270
  Допаѓања:
  28.743
  Пол:
  Женски
  Обично не верувам во вакви работи, мене ми испадна 4, но ме интересира вас што ви се падна?
  ______________________________________________________________________________

  На лист хартија напишете го вашето име и пронајдете го бројот кој одговара на секоја ваша буква.

  Соберете ги бројките од името и презимето одвоено, а потоа соберете ги тие два броја.

  Собирајте ги додека не добиете едноцифрен број, а неговото значење откријте го подолу.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9

  А Б В Г Д Ѓ Е Ж З

  Ѕ И Ј К Л Љ М Н Њ

  О П Р С Т Ќ У Ф Х

  Ц Ч Џ Ш


  Број 1 - Единиците секогаш сакаат кога се на врвот. Се трудат да си ги завршат задачите на идеален начин затоа што од тоа им зависи своето самопочитување. Не се потпираат на никого и не сакаат туѓа помош. Единиците по правило добро заработуваат, но никогаш не стануваат милионери. Повеќе ги интересира работата отколку истакнувањето на капиталот.

  Број 2 - Двојките крај себе секогаш имаат партнери кои им помагаат додека да дојдат до пари. Нивниот партнер или ги издржува или вработува, или им обезбедува услови да ги реализираат своите работни потенцијали. Способностите на двојките најмногу доаѓаат до израз во тим, па тие најдобро ќе заработат само ако соработуваат. Стануваат богати само преку наследство или пак ако се партнери во некој добар проект.

  Број 3 - Тројките ги сакаат парите, но до нив стигнуваат само ако им тргне како што треба и ако бизнисот го поврзат со забавата. Без талент и среќа овие личности живеат од моментални, несигурни заработки. Основната одлика на тројките е креативноста и се завртени кон уметноста и големите идеи. Веруваат дека богатството ќе го стекнат само ако имаат талент и голема среќа.

  Број 4 - Четворките не стигнуваат лесно до ништо во животот. Мораат да вложуваат напор за да го заработат успехот, а откажувањето од задоволствата за парите е нивната најголема жртва. Тие мораат да ги одбиваат работите кои вистински ги сакаат за оние кои се добро платени. Големи работници се, нивните успеси се секогаш оправдани и заслужени, но за жал ретко се платени.

  Број 5 - Петките се лежерни личности, па најмногу сакаат кога заработуваат во странство. Прилагодливи се, имаат добра интуиција и слух за најситните промени. Тоа им дава способност да не ги трошат парите таму каде што би им пропаднале. Петките никогаш нема да бидат сиромашни затоа што имаат таленти кои се добро платени.

  Број 6 - Шестката бара истомисленици и поврзаност, па затоа најголемите успеси ги постигнува низ семејниот бизнис. И покрај тоа што на овие личности парите не им се цел, се грижат околу нив. Парадоксот кај шестките е во тоа што повеќе даваат, толку повеќе и имаат, па ако не успеат да работат во заедница, може да се случи речиси цел живот да го минат во сиромаштво.

  Број 7 - Главната особина на седмиците е аналитичноста. Тие луѓе се во постојана потрага за најрационалниот пат како би ги оствариле своите идеи и потенцијали. Им се допаѓа да откриваат туѓи тајни, па од тоа солидно заработуваат. Често седмиците го жртвуваат својот мир, само за да работат нешто што сакаат и во што веруваат.

  Број 8 - Осмиците секогаш сакаат конкретни и видливи резултати. Најважно им е да бидат платени за она што го работат, па затоа никогаш не работат чисто од љубов и ентузијазам. Цел живот може да работат нешто потполно спротивно на она што ги интересира, само ако заработуваат добро. Умеат да вложуваат таму каде што парите се множат. Сакаат власт и моќ затоа што се свесни дека таму се крие богатството.

  Број 9 - Од една страна деветките сакаат работа која ќе им глобално влијание, но од друга страна сакаат и брзо и лесно да заработат многу пари. Парите и овие личности често се во комплициран однос, а главната причина за тоа е нестрпливоста на деветката. Ако на време сфатат дека работата не секогаш е наградена, имаат шанса за голем напредок.

  Ако е темава дупла, во корпа :)
   
 2. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Мене ми се падна 5. :)
   
 3. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.352
  Допаѓања:
  8.472
  Број 5 - Петките се лежерни личности, па најмногу сакаат кога заработуваат во странство. Прилагодливи се, имаат добра интуиција и слух за најситните промени. Тоа им дава способност да не ги трошат парите таму каде што би им пропаднале. Петките никогаш нема да бидат сиромашни затоа што имаат таленти кои се добро платени.
   
 4. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.258
  Допаѓања:
  82.907
  Пол:
  Женски
  Број 9 - Од една страна деветките сакаат работа која ќе им глобално влијание, но од друга страна сакаат и брзо и лесно да заработат многу пари. Парите и овие личности често се во комплициран однос, а главната причина за тоа е нестрпливоста на деветката. Ако на време сфатат дека работата не секогаш е наградена, имаат шанса за голем напредок.
   
 5. sunlover

  sunlover Нов член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Не е баш точно погодено :(
   
 6. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  244
  Пол:
  Машки
  Број 1 - Единиците секогаш сакаат кога се на врвот. Се трудат да си ги завршат задачите на идеален начин затоа што од тоа им зависи своето самопочитување. Не се потпираат на никого и не сакаат туѓа помош. Единиците по правило добро заработуваат, но никогаш не стануваат милионери. Повеќе ги интересира работата отколку истакнувањето на капиталот.

  :)
   
 7. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Да планирам да одам во странство за да се вработам. 8)
  И богаташ ќе бидам бе! :lol:
   
 8. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.724
  Допаѓања:
  31.962
  Пол:
  Женски
  Број 3 - Тројките ги сакаат парите, но до нив стигнуваат само ако им тргне како што треба и ако бизнисот го поврзат со забавата. Без талент и среќа овие личности живеат од моментални, несигурни заработки. Основната одлика на тројките е креативноста и се завртени кон уметноста и големите идеи. Веруваат дека богатството ќе го стекнат само ако имаат талент и голема среќа.


  Не ми е погодено :|
   
 9. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Број 6 - Шестката бара истомисленици и поврзаност, па затоа најголемите успеси ги постигнува низ семејниот бизнис. И покрај тоа што на овие личности парите не им се цел, се грижат околу нив. Парадоксот кај шестките е во тоа што повеќе даваат, толку повеќе и имаат, па ако не успеат да работат во заедница, може да се случи речиси цел живот да го минат во сиромаштво.
  не :(
   
 10. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Број 5 - Петките се лежерни личности, па најмногу сакаат кога заработуваат во странство. Прилагодливи се, имаат добра интуиција и слух за најситните промени. Тоа им дава способност да не ги трошат парите таму каде што би им пропаднале. Петките никогаш нема да бидат сиромашни затоа што имаат таленти кои се добро платени.
   
 11. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.626
  Број 7 - Главната особина на седмиците е аналитичноста. Тие луѓе се во постојана потрага за најрационалниот пат како би ги оствариле своите идеи и потенцијали. Им се допаѓа да откриваат туѓи тајни, па од тоа солидно заработуваат. Често седмиците го жртвуваат својот мир, само за да работат нешто што сакаат и во што веруваат.

  Па не би рекол дека е баш така.
   
 12. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  619
  Допаѓања:
  1.492
  Пол:
  Женски
  Број 1 - Единиците секогаш сакаат кога се на врвот. Се трудат да си ги завршат задачите на идеален начин затоа што од тоа им зависи своето самопочитување. Не се потпираат на никого и не сакаат туѓа помош. Единиците по правило добро заработуваат, но никогаш не стануваат милионери. Повеќе ги интересира работата отколку истакнувањето на капиталот.
  Не е точно..
   
 13. vampiregirl5

  vampiregirl5 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  9
  Број 5 - Петките се лежерни личности, па најмногу сакаат кога заработуваат во странство. Прилагодливи се, имаат добра интуиција и слух за најситните промени. Тоа им дава способност да не ги трошат парите таму каде што би им пропаднале. Петките никогаш нема да бидат сиромашни затоа што имаат таленти кои се добро платени.
  8)
   
 14. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.587
  Пол:
  Женски
  Број 3 - Тројките ги сакаат парите, но до нив стигнуваат само ако им тргне како што треба и ако бизнисот го поврзат со забавата. Без талент и среќа овие личности живеат од моментални, несигурни заработки. Основната одлика на тројките е креативноста и се завртени кон уметноста и големите идеи. Веруваат дека богатството ќе го стекнат само ако имаат талент и голема среќа.
  Не е се точно... :)