1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашето кафе преку слика

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Slatkarka94, 13 декември 2015.

 1. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  795
  Пол:
  Женски
  20151213_185525.jpg
  Ова е моето а вашето???
   
  На sino.o.oka, koritsaki, Osamena devojka и 29 други им се допаѓа ова.
 2. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  795
  Пол:
  Женски
  Хмм изгледа нема никој ее добро ставете слики од кафичи некои или од инстаграм или гугл :D
  За да си дадеме некои идеи
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 3. V.odolija

  V.odolija Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  1.173
  Допаѓања:
  20.843
  Кафето ваше или Вашето кафе :)
   
  На sino.o.oka, Βικτωρία, DVAANGELA и 3 други им се допаѓа ова.
 4. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  21.995
  Пол:
  Женски
  Eve go moeto
  IMG_20151214_083240.jpg
   
  На koritsaki, hermosa, petunija77 и 37 други им се допаѓа ова.
 5. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.795
  Допаѓања:
  46.393
  PicsArt_12-14-10.06.44.jpg
   
  На $ophia, hermosa, Βικτωρία и 27 други им се допаѓа ова.
 6. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.169
  Допаѓања:
  105.778
  Пол:
  Женски
  IMG20111202_004.jpg
   
  На Kbr, hermosa, petunija77 и 41 други им се допаѓа ова.
 7. DVAANGELA

  DVAANGELA Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  28.804
  Пол:
  Женски
  На Βικτωρία, Petar80 и rose60 им се допаѓа ова.
 8. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.169
  Допаѓања:
  105.778
  Пол:
  Женски
  Од една продавница тука во Охрид, има вакви домакински работи + топ шоп, не знам како се вика :)
   
  На Βικτωρία, rose60 и DVAANGELA им се допаѓа ова.
 9. DVAANGELA

  DVAANGELA Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  28.804
  Пол:
  Женски
  абе во ова наше скопје,човек да не може да се снајде,|( го свртев за вакви чаши и нема е ај сега, ми остана уште на пластичарската улица, се надевам ке најдам таму, фала многу девојче:*
   
  На Βικτωρία, Petar80, rose60 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.753
  Пол:
  Женски
  На Feminka22, Βικτωρία, crazylady и 3 други им се допаѓа ова.
 11. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  3.676
  Допаѓања:
  52.092
  Пол:
  Женски
  image.jpeg
   
  На victoria, calm-girl, hermosa и 41 други им се допаѓа ова.
 12. kanella

  kanella Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  10.190
  Пол:
  Женски
  Со BuBaLE исто кафе сме пиеле :lol: _20151214_123126.JPG
   
  На hermosa, Βικτωρία, SV1911 и 16 други им се допаѓа ова.
 13. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.940
  Koga vekje stanuva aktivna temava, de smenete go naslovot, nekako mi zvucit ko mameto vase.... :wasntme:
   
  На sino.o.oka, Βικτωρία, AngelaAngela1996 и 25 други им се допаѓа ова.
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.126
  Допаѓања:
  43.682
  Пол:
  Женски
  Се извинувам,од каде можам дс најдам вакви чаши во Скопје,ние во обични правиме
   
  На eli25, Βικτωρία и Petar80 им се допаѓа ова.
 15. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.636
  Пол:
  Женски
  20151214_141809-1.jpg
   
  На hermosa, eli25, Βικτωρία и 20 други им се допаѓа ова.
 16. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.169
  Допаѓања:
  105.778
  Пол:
  Женски
  Јас од Охρид ги κупив, моρа и во Сκ да ги имате, по сите κафичи служат чај во ваκви, пρашајте по κафичите од κај ги набавуваат. Баш се интеρесни, дебело стаκло и затоа издρжале толκу вρеме низ моето миење :)
   
  На Βικτωρία и Feminka22 им се допаѓа ова.
 17. minne992

  minne992 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  4.136
  Допаѓања:
  25.081
  Пол:
  Женски
  .
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC_0984.JPG
   DSC_0984.JPG
   Големина на фајлот:
   116,8 KB
   Прегледи:
   61
  На eli25, Βικτωρία, LadyInTheDark и 5 други им се допаѓа ова.
 18. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.871
  Допаѓања:
  217.916
  Пол:
  Женски
  Кафе со јачмен.
  downloadfile.jpeg
   
  На $ophia, hermosa, eli25 и 24 други им се допаѓа ова.
 19. DVAANGELA

  DVAANGELA Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  28.804
  Пол:
  Женски
  image.jpeg Sega go pijam prvovo Kafe
   
  На hermosa, eli25, Βικτωρία и 17 други им се допаѓа ова.
 20. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  4.577
  Допаѓања:
  48.916
  Пол:
  Женски
  Утрово пијам турско со ладна чаша вода, веќе шмркнато. :D Со Фемина. 10149504_10208029638122823_1254931060_n.jpg
   
  На eli25, hermosa, sofijanoka и 18 други им се допаѓа ова.