Вашето кафе преку слика

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Slatkarka94, 13 декември 2015.

 1. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.745
  Пол:
  Женски
  :inlove::sun:
   

  Прикачени фајлови:

  На eli25, Βικτωρία, ♡BuBaLe♡ и 10 други им се допаѓа ова.
 2. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.634
  Пол:
  Женски
  20151215_132054-1.jpg
   
  На eli25, Βικτωρία, LUCERKA и 8 други им се допаѓа ова.
 3. DVAANGELA

  DVAANGELA Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  28.744
  Пол:
  Женски
  На Βικτωρία, mimi**** и rose60 им се допаѓа ова.
 4. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.745
  Пол:
  Женски
  даа хихихи:lol::inlove:
   
  На Βικτωρία, mimi**** и DVAANGELA им се допаѓа ова.
 5. DVAANGELA

  DVAANGELA Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  28.744
  Пол:
  Женски
  Rose mila se smeeme Na smetka Na Mimi:lol::hug:
   
  На Βικτωρία, mimi**** и rose60 им се допаѓа ова.
 6. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.745
  Пол:
  Женски
  не се лути таа хехехе:inlove:
   
  На eli25, Βικτωρία, mimi**** и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. DVAANGELA

  DVAANGELA Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  28.744
  Пол:
  Женски
  image.jpeg Oreo Kafe
   
  На eli25, Βικτωρία, xxAngelxx и 13 други им се допаѓа ова.
 8. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.745
  Пол:
  Женски
  На Βικτωρία и DVAANGELA им се допаѓа ова.
 9. DVAANGELA

  DVAANGELA Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  28.744
  Пол:
  Женски
  Da be srcka, ama kakva sum budsava ne sum se videla:rofl:
   
  На Βικτωρία и rose60 им се допаѓа ова.
 10. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.034
  Пол:
  Женски
  Ја би да ме послужи @DVAANGELA од кафето, а @mimi**** од цигарите :rofl: Јас нес ќе ве частам ;) И благо имате од мене, само цигари дајте :lol: :clap: :makeup:
  CAM06802.jpg CAM08110.jpg
   
  На eli25, Βικτωρία, LUCERKA и 11 други им се допаѓа ова.
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.318
  Допаѓања:
  100.403
  Пол:
  Женски
 12. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.132
  Допаѓања:
  45.416
  Пол:
  Женски
  Вакви исти чаши јас купив од Рамстор,на парче се продаваат.
  И јас пијам вакво кафе,специјално вакви чаши купив.
   
  На Βικτωρία, ♡BuBaLe♡, rose60 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. DVAANGELA

  DVAANGELA Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  28.744
  Пол:
  Женски
  Blagodaram mila, ke pominam do ramstir da si kupam, jas Samo taa ja imam od takov tip
   
  На Βικτωρία, rose60 и ph.orhideja им се допаѓа ова.
 14. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.498
  Допаѓања:
  231.636
  2015-12-15 20.50.26.jpg 2015-12-15 20.51.38.jpg
   
  На Βικτωρία, AngelOfArh, mariz и 22 други им се допаѓа ова.
 15. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.634
  Пол:
  Женски
  На Βικτωρία, Winter Lady и DVAANGELA им се допаѓа ова.
 16. DVAANGELA

  DVAANGELA Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  28.744
  Пол:
  Женски
  На Βικτωρία, mimi**** и Winter Lady им се допаѓа ова.
 17. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.034
  Пол:
  Женски
  Хаха, срцки сте бе :inlove:
  Еве тука се глупирам капучино во чаша за турски чај :smirk: CAM06773.jpg CAM06772.jpg
   
  На eli25, Βικτωρία, Kukla994 и 11 други им се допаѓа ова.
 18. DVAANGELA

  DVAANGELA Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  28.744
  Пол:
  Женски
 19. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.601
  Допаѓања:
  189.643
  Пол:
  Женски
  Не ми се смејте, ама јас си ги обожавам ликовите од цртаните :rofl:
  CYMERA_20151207_160006.jpg
  И ова
  CYMERA_20151208_222346.jpg
   
  На eli25, Βικτωρία, Nausicaa и 18 други им се допаѓа ова.
 20. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  9.195