Вашето кафе преку слика

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Slatkarka94, 13 декември 2015.

 1. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.011
  Допаѓања:
  3.579
  Пол:
  Женски
  На marchi-cool и kjukli им се допаѓа ова.
 2. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.239
  Пол:
  Машки
  Еве гo и мoетo кaфе, јaс пoкус дa не oстaнaм.:lol:
  IMG_efcce52b581faffe6bca476614819acb.jpg
   
  На FashionFemme, sweetgirl358, LadyInTheDark и 19 други им се допаѓа ова.
 3. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.999
  Допаѓања:
  7.370
  Пол:
  Женски
  coffee.jpg
  Новогодишна фотосесија на моето кафе. :D
   
  На LadyInTheDark, vitamina, Ketchup и 17 други им се допаѓа ова.
 4. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.011
  Допаѓања:
  3.579
  Пол:
  Женски
 5. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.634
  Пол:
  Женски
  20151218_132433-1.jpg Nescafe po recept na mariz,prevkusno e,povelete:)
   
  На Mariangel, LadyInTheDark, vitamina и 15 други им се допаѓа ова.
 6. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  2.501
  Допаѓања:
  47.219
  Ми се оправи денов :)
  Направено од мажето :)

  20151218170218.JPG
   
  Последна измена: 18 декември 2015
  На sweetgirl358, LadyInTheDark, vitamina и 19 други им се допаѓа ова.
 7. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.745
  Пол:
  Женски
  Ииии Jаааасс саакаааамм:inlove::sun: да не се сватиме погрешно ,чоколадо ми се приjaде:^::party::inlove:
   
  На Ketchup, buba4e89, Sky-butterfly и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Soncka :)

  Soncka :) Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2015
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  449
  Пол:
  Женски
 9. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  2.501
  Допаѓања:
  47.219
  А таман сакав да прашам што (а ти се редактира): кафето, чоколадо или мажот? :P
  Се шалам :D
   
  На ninja35, kjukli и rose60 им се допаѓа ова.
 10. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.745
  Пол:
  Женски
  Затоа и ред. напрaвив:D хихихихихи
   
  На Sky-butterfly и ninja35 им се допаѓа ова.
 11. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Искрена почит до сите ваши фотографии со прекрасни шољи, филџани или како кој ѓи вика, но она што не може да се наслика и пренесе со слика е љубовта со која е сварено кафето што е за мене најбитната состојка. Може да биде тоа и најобично црно кафе во стар филџан без рачка, но ако е сварено со љубов и го пиеш во атмосвера исполнета со многу љубов и во присуство на луѓе кои ви значат, може да биде многу повкусно отколку да пиеш од златен филџан или филџан со кристали и незнам ти како кафе а да бидете сами.
  Пиењето кафе не е само ритуал со кој се внесува кофеин во организмот, пиењето кафе со некого е дарување на љубов и посветување време на некоја драга особа, кафето е само состојка која ги зближува луѓето.
   
  На duffi, vitamina, ♡BuBaLe♡ и 9 други им се допаѓа ова.
 12. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.949
  Допаѓања:
  29.831
  Пол:
  Женски
  Kafeto na eden pravnik zacineto so zakoni :) IMG_20151218_173820.jpg
   
  На marchi-cool, LadyInTheDark, vitamina и 10 други им се допаѓа ова.
 13. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
  Турско со маршмелоу ммммм...
  webcam-toy-photo1.jpg
   
  На sweetgirl358, sofijanoka, LadyInTheDark и 18 други им се допаѓа ова.
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.798
  Пол:
  Женски
  Аххх колку добро го кажа ова, :"D
   
  На sofijanoka и Strumka22 им се допаѓа ова.
 15. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.650
  Допаѓања:
  24.311
  Ова е кој како си ги доживува работите! Пазлични луѓе и различни уживања!
  Мене за уживање во кафето доволно ми е утро, мојот омилен филџан и јас... Нит ми треба особа плус, нит било што друго.
  Најслатко ми е кога го пијам рано наутро, сама, во мојата омилена шолја единствена преостанета од убавиот сет филџани за кафе! Тоа е за мене атмосфера!
   
  На sofijanoka, skorpija123, Ketchup и 3 други им се допаѓа ова.
 16. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.634
  Пол:
  Женски
  Jacobs capuccino-milka chocolate nut:inlove: 20151219_135950-1.jpg
   
  На LadyInTheDark, vitamina, Ketchup и 9 други им се допаѓа ова.
 17. plava.90

  plava.90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Photo41c.jpg
   
  На LadyInTheDark, vitamina, Ketchup и 8 други им се допаѓа ова.
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.110
  Допаѓања:
  74.444
  Пол:
  Женски
  Моето секојдневие во една реченица: креативни чкртаници и отров-турско кафе во 3 после полноќ.
  IMG_20151219_145322_1.jpg
   
  На xxAngelxx, LadyInTheDark, vitamina и 17 други им се допаѓа ова.
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.318
  Допаѓања:
  100.403
  Пол:
  Женски
  1450535467682.jpg
   
  На minne992, xxAngelxx, sweetgirl358 и 22 други им се допаѓа ова.
 20. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.131
  Допаѓања:
  9.818
  Пол:
  Женски
  kafe.png
  Добро утро.Кај сите новогодишно украсено, аии што ви е убаво.:inlove:Ние дури другата недела ќе красеме.Сите биле зафатени.|(
  Нескафе лате за расонување и цеден сок за витамини и одам да фатам книга.
   
  На LadyInTheDark, vitamina, galapce и 9 други им се допаѓа ова.