1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашето козметичко катче (низ лични фотографии)

Дискусија во 'Лице' започната од girl1985, 14 февруари 2011.

 1. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Не знаев дали да ја отворам темава во тело или лице, бидејќи сите тие препарати се дел од нашето козметичко катче. Во темава предлагам да постираме лични фотографии со козметичките препарати кои секојдневно ги користиме. Можеби во фотографиите ќе препознаеме нешто кое сакаме да го пробаме па ќе се консултираме што е како е од каде е, и слично. Може да ставите слики со вашите шминки, купки, гелови, тоници, парфеми... се што користите секојдневно. Мислам дека ме разбравте :) . Ќе се потрудам денес да обезбедам слики и од моето козметичко катче. :*
   
  На sugarlips и frutini им се допаѓа ова.
 2. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  Вашето козметичко катче (низ фотографии)

  Само да го најдам кабелот од тел и ке се обидам да ставам слики од мојата скромна колекција на шминки па ајде чекаме на тебе поздрав
   
 3. suzan-33

  suzan-33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  13
  Вашето козметичко катче (низ фотографии)

  Моментално ѓи користам следниве козметичќи производи
   

  Прикачени фајлови:

 4. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Сузан, поентата на оваа тема е да поставиме свои фотографии од нашата козметика на купче. ;)

  Едит:
  Еве да започнам со фотографии на дел од мојата козметика.

  1. Пудри, маскари, руменило, моливчиња, сенки...
  [​IMG]

  2. Сјаеви, кармини...
  [​IMG]

  3. Шампон, маска, силиконски капки...
  [​IMG]

  4. Парфеми :inlove:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На aceee99, Quuen, koritsaki и 39 други им се допаѓа ова.
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Еве и јас се потрудив да направам неколку слики од тоа што секојдневно го користам.Не успеав да сликнам се` што користам затоа што дел од некои работи ги имам заборавено или пак ги немам видено ... :)

   

  Прикачени фајлови:

  • DSC08638.JPG
   DSC08638.JPG
   Големина на фајлот:
   301,6 KB
   Прегледи:
   20.909
  • DSC08640.JPG
   DSC08640.JPG
   Големина на фајлот:
   319,8 KB
   Прегледи:
   20.883
  • DSC08641.JPG
   DSC08641.JPG
   Големина на фајлот:
   370,6 KB
   Прегледи:
   20.890
  • DSC08642.JPG
   DSC08642.JPG
   Големина на фајлот:
   348,4 KB
   Прегледи:
   20.881
  • DSC08643.JPG
   DSC08643.JPG
   Големина на фајлот:
   353 KB
   Прегледи:
   20.882
  • DSC08645.JPG
   DSC08645.JPG
   Големина на фајлот:
   325,5 KB
   Прегледи:
   20.881
  • DSC08646.JPG
   DSC08646.JPG
   Големина на фајлот:
   360,4 KB
   Прегледи:
   20.863
  На Quuen, eloves, AnGeL4e009 и 13 други им се допаѓа ова.
 6. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  2.128
  Допаѓања:
  64.588
  Пол:
  Женски
  Браво за темата :clap:
  Еве од оно што имам понесено со мене за 4-5 недели престој во МК :lol:

  Неможам повеќе слики да ставам инаку користам Макс Фактор пудра и ланком крема за лице :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 015.JPG
   015.JPG
   Големина на фајлот:
   203 KB
   Прегледи:
   20.709
  • 016.JPG
   016.JPG
   Големина на фајлот:
   182 KB
   Прегледи:
   20.710
  • 019.JPG
   019.JPG
   Големина на фајлот:
   190,3 KB
   Прегледи:
   20.718
  • 021.JPG
   021.JPG
   Големина на фајлот:
   170,5 KB
   Прегледи:
   20.711
  • 021p jpg.jpg
   021p jpg.jpg
   Големина на фајлот:
   202,9 KB
   Прегледи:
   20.717
  На Quuen, sugarlips, AnGeL4e009 и 14 други им се допаѓа ова.
 7. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.689
  Ај некој нека ми каже како да закачам фотографија? :?: фала
   
  На Queen^^ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Извинете, ама јас не ја сфаќам поентата на темава, веќе има доволно слични теми за што користиме за нега на нашето тело и лице, така да навистина ми е излишно постоењето на оваа тема. :wasntme:


  Веќе се почнавме да сликаме, нема да ме чуди да видам и тема вашето катче со долна облека па да си ги сликаме гаќите, за некоја да добие инспирација и да си купи слични.

  Мислам, аман
   
  На velesanka, bitter-girl и Tenna им се допаѓа ова.
 9. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Или можеби просторот (стан,куќа) во кој живееме,дворот,улицата градот итн.
  Толку од анонимноста на форумот.Претеравте искрено...
   
  На De-lovely и Bokicka им се допаѓа ова.
 10. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  На повеќе други форуми (странски) на кои сум член, одлично функционира темава и е една од попосетените. Ако јас лично се прашувам по излишна ми е темата на која се ставаат лични фотографии од аутфит, така многу повеќе се издава идентитетот. Ако сметате дека е излишна слободно избришете ја. :*

  п.с. Спомнавте споделување на фотографии од стан, куќа и слично. Баш знам многу добро разработена ваква тема на многу посетен македонски форумски портал. Во темата се бараат совети околу уредувањето на ентериерот и се разменуваат искуства дали за процес на градење/реновирање/купување и слично. Исто така многу одлична тема. :)
   
  На MacenceEna, sugarlips, eloves и 5 други им се допаѓа ова.
 11. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Мене искрено не ми е за анонимноста, едноставно ми е глупава темата покрај толку теми како што се нега на лице, тело, коса.

  Што ми значи пример да ти ги видам парфемите, кога си има тема за парфеми, а секој си има различен вкус, ако сакам да видам како мириса некој парфем ќе одам во парфимерија и ќе го мириснам, вака на слика не ми значи ништо.

  За производите за коса доловно дискутиравме во темите, за пудри исто, и таму се истите слики, така да јасна е излиштоста, нели ;)
   
  На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Мене баш и не ми е јасна излишноста. Но затоа сите тука имаме различни мислења и си ги споделуваме. :)

  Плус, не мора сите теми секому да му се допаѓаат. Мене тие теми што не ми се допаѓаат нит ги читам нит ги гледам. :)
   
  На sugarlips, makgirl, AnGeL4e009 и 6 други им се допаѓа ова.
 13. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Гирл, не ми е денес денот, така да не сакам да продолжам да ти објаснувам, си го кажав мислењето, и нема потреба повеќе да навлегувам, знам кои теми ти ги читаш и ги гледаш, уживај ;)
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Сеси, и ти да си уживкаш. Знам како е кога денот е катастрофален. Многу те почитувам како форумски лик и, и да сакаш немам намера да се расправам. Може само да те гушнам и да ти кажам рилекс грл. :hug: :*
   
 15. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.474
  Не сакам да бидам мрчатор, но темава ми мириса на...ај да си измериме, кој има..повеќе. На друг начин не би ја сфатила поентата. Никаде не се објаснува подетално за производите и зошто токму тој. Посебно ми е интересен делот "Ова е само дел од мојата колекција".. :D
   
  На rose60, LittlePinky, glosipgirl и 9 други им се допаѓа ова.
 16. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Добро луѓе, ако не ви се свиѓа темата пријавете ја, во секоја тема вакви коментари скоро има.Има модераторки ако сметаат дека е непотребна ќе ја заклучат и готово.
  И не дека планирам да ставам слики во темава, ама има навистина многу други полоши теми од оваа, па никому ништо.
   
 17. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Ех каако не :). A па ние во Македонијава особено па ќе се фалиме ко кузнае шо да имаме. Саде све шанел, ланком и кристиан диор козметика користиме. Ај бе не зезајте, ако е така и во темата за маскара, пудра, и шо ти знам кои се теми беа такви, кога кажуваме кој што користи пак е работава демек иам повеќе пари па каако не ќе ти користам макс фактор или буржоа. Јас користам диор или клиник пудра или не знам што. Ајде не зезајте сеа, не одете во крајност. Ако е така и во темата за лични фотографии од аутфит може да ја сфатам кој има повеќе пари да се пицне става највеќе слики. Ептен се фаќате за ситници. Реков, кому не му се допаѓа нека не ја чита, а уште помалку нека реплицира. Не може сите теми секому да му се допаѓаат...
   
  На eli25 и maca99 им се допаѓа ова.
 18. imorena

  imorena Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  3.118
  Пол:
  Женски
  Темата е ок, има многу други теми кои не прават апсолутно никаква смисла (според мене), па се доста активни. Секој со своите интереси, ако ги анализираме сите теми по сопствена логика јас мислам нема да остани ниедна.
   
  На MarchelineAmaru, anamarija..xD и girl1985 им се допаѓа ова.
 19. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Баш така. Јас лично сум видела еден куп бесмислени теми па поради бесмисленоста на темите лично за мене ниту ги гледам, ниту ги читам, едноставно не ги перцепирам и чао. Дај не се карајте за се и сешто. Добивам впечаток дека на пола теми од форумов обавезно избива некаков куршлус на спротивставени размислувања. Абе луѓе колку глави, толку различни ставови и точка.
   
 20. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Мене ми се допаѓа темата. Па кој ќе ве познае по козметиката бе луѓе? Ама како сакате. Јас овие денови ќе ја сликнам па ќе ставам слики.
  И мислам дека не е нешто од тој вид еј види јас имам повеќе, туку целта е да се види кој каква козметика користи, па може да се праша и дали му е убава на тој што ја користи па и ние да си купиме :)
   
  На sugarlips, anamarija..xD, bittersweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.