1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашето козметичко катче (низ лични фотографии)

Дискусија во 'Лице' започната од girl1985, 14 февруари 2011.

 1. Vodolijata

  Vodolijata Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  683
  Еве ја и мојата колекција од козметика. Се гледа дека Авон ми е омилен нели ? :D
   

  Прикачени фајлови:

  • sm.jpg
   sm.jpg
   Големина на фајлот:
   258,3 KB
   Прегледи:
   533
  • td.jpg
   td.jpg
   Големина на фајлот:
   265,9 KB
   Прегледи:
   531
  • tt.jpg
   tt.jpg
   Големина на фајлот:
   309,7 KB
   Прегледи:
   531
  • DSCN0378 ed.jpg
   DSCN0378 ed.jpg
   Големина на фајлот:
   230,7 KB
   Прегледи:
   532
  • ad.jpg
   ad.jpg
   Големина на фајлот:
   295,8 KB
   Прегледи:
   533
  На eloves, AnGeL4e009, Wild-GirL и 8 други им се допаѓа ова.
 2. Vodolijata

  Vodolijata Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  683
  И уште лаковите за нокти..
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCN0390.jpg
   DSCN0390.jpg
   Големина на фајлот:
   454,2 KB
   Прегледи:
   488
  На Strumfeta93 и Juicy им се допаѓа ова.
 3. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.542
  Водолија гледаш го имаш парфемот Far away од Авон. Ме интересира што парфем е , основните ноти :?: Ми рекоа е тежок доста, а од друга страна слушнав дека е преубав :?:
   
  На AnGeL4e009 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  296
  И јас сакам да ја прашам нешто водолија :$ дали си задоволна од лосионот за тело од Авон од темјанушки? Сакав да си го порачам ама не бев сигурна... :?:
   
 5. Vodolijata

  Vodolijata Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  683
  Убав е посвежо мириса, таман лето иде сега. Вака темјанушки си мислиш ко на трева мириса но не е така :D Јас лично не го сакам многу мирисот на цвекињата во парфемите, но ова е баш супер како и сите спрејчиња и лосиони од Naturals затоа и сите ги имам :P
   
  На strangewoman му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Vodolijata

  Vodolijata Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  683
  А Феминки да ве прашам гледам кај неколку од вас во колекциите ги има четирибојните сенки за очи од Авон, па бидејки тие ми се следни на мета сакам да ве прашам колку сте задоволни.Се собираат ли, траат ли, мат се или?
   
 7. ketisk

  ketisk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  148
  Еве дел од мојата козметика =)
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture 013.jpg
   Picture 013.jpg
   Големина на фајлот:
   162,8 KB
   Прегледи:
   448
  • Picture 017.jpg
   Picture 017.jpg
   Големина на фајлот:
   163,5 KB
   Прегледи:
   447
  • Picture 024.jpg
   Picture 024.jpg
   Големина на фајлот:
   162,1 KB
   Прегледи:
   447
  На AnGeL4e009, Wild-GirL, Anja98 и 11 други им се допаѓа ова.
 8. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.542
  ^^ Парфемите :x :inlove: :clap:
   
 9. ketisk

  ketisk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  148
  Тенкју=) Луда сум по парфеми, посебно по парфемите на Lolita Lempicka.
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Браво за колекцијата Кети :inlove:, радо би ја додала кон мојата хаха
   
  На LivingGlam и ketisk им се допаѓа ова.
 11. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Кукличка, како си задоволна со пудрата од Мејбилин??
   
 12. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.790
  Допаѓања:
  15.021
  Прекрасна е..Најубава пудра до сега што сум користела. Покрива се, не е тешка пудра и е супер за во лето. При крај ми е, и си собирам пари за пак да си ја купам... :up: :up:
   
  На sleepingbeauty, Name и rossonerka им се допаѓа ова.
 13. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Само да кажам јас денес си купив втора тура од Мејбилајнот.
  Пробав Менхетен и се исфрлив.
  Пробав тестери на Боржуа хелти Микс и таа не ми се допаѓа.
  Абе најубава е Мејбилајнов, ама исклучиво за сува кожа. Многу е хидратантна.
  Во Јуник прво бев 540 е, а во Ким она во ГТЦ карши Спицикото е 490 ;)
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.790
  Допаѓања:
  15.021
  Иииии Фала за инфо .. Ја ке дадев 600 во Космо :)
   
 15. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  552
  ти сјајчињата розевите од орифламе ти се???
  одамна ги нема :P
  мислев на Barbie-mwа :$
   
 16. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Женски
  Да, да ги имаше во една специјална понуда ама не беше одамна сега беше. :)
   
 17. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  552
  навистина????
  јас сум зачленета во орифламе неколку год,ама не сум ги видела , можно е :?:
   
 18. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.671
  Да да закон се ;) порано бев зачленета во ројал и сум презадоволна особено за парфемите,кој од кој се потрајни алал да им е ;) гледам го имаш верона-ако ти е тој крајниот и јас го имав порано ;)
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] плус winflower sun зелениот го имав,ама го нема повеќе
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Женски
  Да навистина :)
   
 20. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  60
  од импалата сум задоволна иако некои од моите другарки не ја користат оти премногу им ја сушела кожата ама се зависи од типот на кожа додека пробаш нема да знаеш ;)