Вашето козметичко катче (низ лични фотографии)

Дискусија во 'Лице' започната од girl1985, 14 февруари 2011.

 1. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.204
  Допаѓања:
  12.974
  Пол:
  Женски
  B8C0E31B-FFDB-4023-8B55-7BA6BB8B2A1D.jpeg 7991C3E7-EA7E-4CC1-9947-207CC1D71515.jpeg E2B3C0D2-9693-420D-B9E4-1285BF279FE7.jpeg
   
  На Adriana.O, sorbet, EMoonlight и 23 други им се допаѓа ова.
 2. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  998
  Допаѓања:
  6.803
  Пол:
  Женски
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.204
  Допаѓања:
  12.974
  Пол:
  Женски
  Мен лично многу ми е погодена бидејќи е многу лесна и лесно се впива.
  Не е за одреден тип кожа, сдк не е посебно за некој тип кожа.
  Јас имам нормална кожа со мрсна Т-зона.
   
  На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  709
  Допаѓања:
  8.550
  Пол:
  Женски
  9E599B91-A1D2-46F2-B2CC-9E6C659AD11A.jpeg
   
  На Adriana.O, firequeenn, JoanaS и 34 други им се допаѓа ова.
 5. Pretty Woman

  Pretty Woman Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Женски
  Кој број е голден роуз карминот првиот од десно ?

  Кој број е nude мат карминот на golden rose ?
   
  Последна измена од модератор: 24 март 2019
 6. Касија

  Касија Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2018
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  918
  Пол:
  Женски
  Velvet matte 16
   
  На Astrum.Obtutus и Pretty Woman им се допаѓа ова.
 7. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.001
  Допаѓања:
  3.450
  Пол:
  Женски
  LRM_EXPORT_69270297075415_20190412_155436712.jpeg
   
  На glittergirl, Adriana.O, Turna и 15 други им се допаѓа ова.
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  7.514
  Допаѓања:
  78.210
  Пол:
  Женски
  Пролетна чистка и средување на козметиката :sun:
  20190412_165012.jpg
  20190412_170218.jpg
  20190412_165443.jpg
  1555082256357.jpg
  1555082347661.jpg
   
  На Adriana.O, Turna, Oneo и 24 други им се допаѓа ова.
 9. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  22.926
  Пол:
  Женски
  20190420_090104.jpg 20190420_085936.jpg 20190420_085925.jpg
   
  На Turna, poppie, Oneo и 23 други им се допаѓа ова.
 10. анчула

  анчула Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  138
  Пол:
  Женски
  На првата слика, комплетот од повеќе четки и сунгерче од Авон во златно паковање што се менуваат , како си задоволна ? Четката за нанесување течна пудра остава линии по лицето?
   
 11. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  22.926
  Пол:
  Женски
  Некако чудно ми е сунгерчето кога поминувам како бели линии ми прави и мн пудра трошам со него :rofl:. Јас како гратис дека го земав па не жалам пари, ама четката што е од др страна си ја максимално користам за контури и мн ми е убава.
   
 12. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  8.147
  Пол:
  Женски
  Шминките што ги користам секојдневно ги чувам во несесер,понатаму ќе ставам слика од цела шминка што ја имам FCCD195B-029F-4C6D-94B3-215941BC6075.jpeg
   
  На Adriana.O, sorbet, joy1 и 13 други им се допаѓа ова.
 13. Ginger^

  Ginger^ Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.327
  Допаѓања:
  37.786
  Пол:
  Женски
 14. lusii

  lusii Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  1.258
  Пол:
  Женски
  Ја имам околу една година, не ми е брзо купена. Мене не ми се допадна воопшто.
   
  На Ginger^ му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.961
  Допаѓања:
  8.179
  Пол:
  Женски
  Од последниот пат кога сликав, работите драстично се променија. Многу нови производи, многу стари фрлени, поклонети. Следно чистење и ви го претставувам моето старо-ново катче, во абдејтирана и поусовршена верзија. :D
  Proud make up junkie.:party:
   
  На koritsaki, Pretty Woman и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 16. sikica7

  sikica7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2015
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  274
  Od kade ti e kupen bronzerot i kolku pari go zema ?
   
 17. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  8.147
  Пол:
  Женски
  Од Сефора Грција,мини верзијата ти е околу 18 евра.
   
 18. Irreplaceablee

  Irreplaceablee Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2016
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  8.994
  Пол:
  Женски
  Никогаш доста. :makeup: Screenshot_20190803-201321_Gallery.jpg
  Screenshot_20190803-201426_Gallery.jpg Screenshot_20190803-201335_Gallery.jpg Screenshot_20190803-201350_Gallery.jpg Screenshot_20190803-201401_Gallery.jpg Screenshot_20190803-201412_Gallery.jpg Screenshot_20190803-201436_Gallery.jpg
   
  На candy.cane, glittergirl, la.malparida и 37 други им се допаѓа ова.
 19. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
 20. Irreplaceablee

  Irreplaceablee Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2016
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  8.994
  Пол:
  Женски
  Па онака, не сум нешто задоволна. Леплив е и прозирен, па понекогаш во зима го користам како лепак за пигменти, ама кога знам дека треба да ми издржи само неколку саати. Не е многу траен.
   
  На angela.kostova му/ѝ се допаѓа ова.