1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашето козметичко катче (низ лични фотографии)

Дискусија во 'Лице' започната од girl1985, 14 февруари 2011.

 1. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  4.085
  Допаѓања:
  15.390
  Пол:
  Женски
  И останатиот дел козметика за лице, не го сликав уште кремчето Бекутанче користам ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • 17.JPG
   17.JPG
   Големина на фајлот:
   324 KB
   Прегледи:
   919
  • 16.JPG
   16.JPG
   Големина на фајлот:
   390,9 KB
   Прегледи:
   921
  • 15.JPG
   15.JPG
   Големина на фајлот:
   406,3 KB
   Прегледи:
   919
  На eloves, AnGeL4e009, Strumfeta93 и 9 други им се допаѓа ова.
 2. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Лакигрл, супер колекција. Ми падна во очи парфемот на Yves Rocher. Како беше задоволна од квалитетот?? :wasntme:
   
 3. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.754
  Допаѓања:
  10.037
  Пол:
  Женски
  Нормално дека не можам се да сликам, па така ги сликнав само најомилените работи, козметика и шминка кои ги користам секојдневно(речиси секојдневно)
  А и поголемиот дел од козметиката не се наоѓа во мојот несесер, го делам со сестра ми. :) Овде ми се омилените тушеви и моливи за очи, моментално омилените парфеми, сјаевите и карминчињата за уста што ги користам секој ден, неколку препарати и повеќете лакчиња за нокти.
  Извинете за лошиот квалитет на сликите :tmi:

   

  Прикачени фајлови:

  • Photo0336.jpg
   Photo0336.jpg
   Големина на фајлот:
   21,1 KB
   Прегледи:
   850
  • Photo0332.jpg
   Photo0332.jpg
   Големина на фајлот:
   22 KB
   Прегледи:
   849
  • Photo0337.jpg
   Photo0337.jpg
   Големина на фајлот:
   21,7 KB
   Прегледи:
   849
  • Photo0330.jpg
   Photo0330.jpg
   Големина на фајлот:
   26,6 KB
   Прегледи:
   848
  • Photo0328.jpg
   Photo0328.jpg
   Големина на фајлот:
   22,5 KB
   Прегледи:
   849
  На eloves, LittlePinky, sweetyears и 10 други им се допаѓа ова.
 4. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  4.085
  Допаѓања:
  15.390
  Пол:
  Женски
  Evidence досега најубав парфем што сум го имала :inlove: многу е нежен, траен со еден збор прекрасен. Јас го добив поклон од Германија баш како на сликава беше спакован само 100 мл ;)
  http://im4.ebidst.com/upload_big/9/7/4/1279670424-27906-0.jpg
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Ја има и кај нас оваа козметика, затоа те прашувам. А некое време се мислам дали вреди инвестиција во Yves Rocher парфем. Имав некои тестери од нивни парфеми и ствааарно добро мирисаа! Ти благодарам за информацијата. :*
  Ако некој не знае, еве го сајтот да си разгледа што имаат:
  http://www.yves-rocher.mk/shop/
   
  На Hipica, Blanca и lackygirl им се допаѓа ова.
 6. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  4.085
  Допаѓања:
  15.390
  Пол:
  Женски
  Вреди вреди го имав и ова малецко беше и тоа убаво мириса ама со Evidence не си го можи ;)
  http://www.yves-rocher.mk/shop/item.aspx?itemid=57
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Конечно ја најдов темава...мислев ја избришале |(
  Еве ова сликнав набрзинка,најосновните работи, а после ке ставам слика и со моливчиња и сјајчиња бидејќи сега ќе излагам.
  Па повелете :rofl:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На eloves, FBI, girl1985 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  ^^ сдп што е тоа од колекцијата clear skin, да не е корективниот крем или гел за миење е? како си задоволна:
   
 9. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Тоа е онаа крем пудра со заштитен фактор.Задоволна сум, мене ми се погоди ептен.
   
 10. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  Ајде тие што ја имаат пудрата Импала со пумпица нека кажат колку се задоволни и за каква кожа е?
  Иста е со онаа другата во тубичка, или?
   
 11. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  847
  Ахх бре луѓе, вашите козметички катчиња стварно биле “скромни“ како што напишале некои :lol: Јас моето катче да го ставам, гарант ќе се сожалите на мене и ќе ми пратите по нешто :lol:
   
 12. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.442
  Пол:
  Женски
  Хаха, баш заради тој момент и јас собирам храброст сега да ставам :lol: ќе си речат лелееееее...гревче :lol: па уше се дрзнуе и да стави :lol:
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 13. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.460
  Допаѓања:
  13.346
  Пол:
  Женски
  Стави си што има врска ете и моето е скромно спрема другите може и мизерно,ама тоа е тоа што јас го имам и можам да си го дозволам а сега за сега ми е и доволно,тоа е она што го користам. ;)
   
 14. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111
  Литл од кај ти е куферчево со шминки?
   
 15. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  girl1985 видов во сликите дека ја користиш bourjous healiti mix i серумот можеш да ми кажеш која е подобра јас денеска пробав од серумот ми се допадна бидејки несакам големо покритие а мирисот ммм ке ја купев но пак да си прашам која е разликата во healiti mix i серумот поздрав :)
   
 16. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Па во глобала се слични. Серумот има полесна структура и има помала покриеност, но дава многу природен финиш и навистина воопшто не ја оптеретува кожата. Со другата има поголема покриеност, но сепак и таа е лесна пудра, па ако сакаш поголема покриеност земи ја таа, ако сакаш поприроден финиш земи го серумот. Секако мене лично и двете ми се ептен по ќеиф, серумот вообичаено си го користам преку ден, а обичната за излегување. :*
   
 17. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  фала на брзиот одговор ке видам пак за која ке се одлучам колку само прекрасно мириса и многу ми се допадна како се адаптира за кожата сепак фала уште еднаш :*
   
 18. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  И мене ми е срам да ставам, оти немам многу :tmi:
   
 19. Little-one

  Little-one Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  78
  Поклон ми е од една другарка. Мислам дека ми го донесе од Холандија. Не се кој знае колку квалитетни, ама подобри се од некои козметики овде.
   
 20. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Еве да додадам уште нешто. Беа на -50% зошто веќе се распродаваат и нема да ги има во оптег.

  [​IMG]
  [​IMG]

  И еве да додадам што користам за лицето.
  [​IMG]
   
  На eloves, Strumfeta93, FBI и 1 друга личност им се допаѓа ова.