1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашето козметичко катче (низ лични фотографии)

Дискусија во 'Лице' започната од girl1985, 14 февруари 2011.

 1. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.671
  Кажувај од каде и колку :lol:
  се заљубив во нив :inlove:
   
 2. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Мацке, ги има во Шатци, 245 денари се. На други места не ги видов мислам. Ако ги приметам ќе ти кажам. Секаде треба да се со оваа цена. :*
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  ^ и јас го имам тоа трио од буржуа само во розева варијанта :)
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  552
  сите имате прекрасни козметички катчиња, ви се воодушевувам и по малку ви завидувам :lol:
  еве некое сличе од моето катче, ке забележите се мие од орифлејм, плус минус нешто друго :P
   

  Прикачени фајлови:

  На eloves, Beauchamp, Tannaa13 и 5 други им се допаѓа ова.
 5. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  И јас барам розево, одамна ти е земено? :^)
   
 6. Latinna

  Latinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  107
  Боа одамна го мислам овој парфемов најлево Дона Каран,па да те прашам,како мириса и колку го зема?И од каде :wasntme: :$

  Инаку јас ако ги ставам мојте работи,ќе останете ококорени колку МНОГУ работи имам јас :| ...
   
 7. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Ајде да видиме :inlove:
   
 8. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  552
  навистина ајде, ајде..... :^) :D
   
 9. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  654
  И јас одамна сакам да ставам, ама кога ќе погледам некои по 5-6 маскари, 10 креони, сенки колку ти душа сака веднаш се предомислувам :D
   
 10. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  552
  слободно ставете си сликички од тоа што си користите, а воопшто не се секирајте за количината, побитен е квалитетот :P
   
 11. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Супер колекции женски ;)
  Неможам никако да ги ставам сликите убаво да се гледаат или се премали или се преголеми :(
   
 12. Latinna

  Latinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  107
  Хахахах моето беше кажано онака засрамено :$,мојве не се ни мерат со вашиве.Немам многу работи а не се ни марки.Ама ќе се потрудам да ставам по нешто другава недела :) .

  Инаку девојки стварно едно гоооолемо БРАВО за вашиве колекции,прекрасни се,се гледа дека сте негувани и убави женски! 8) :inlove: :*
   
 13. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.887
  пирамитке сакав да те прашам како си задоволна од шампонот toni&guy мислам така пишува :wasntme: ги имам видено кај нас по маркетиве,за да знам нареден пат да земам ако се убави :)
   
 14. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски

  Сакаш да кажеш дека имаш малку или многу работи? бидејки на претходната страна пиша дека си имала многу..тоа иронично кажано или? :)
  иначе не се срами, и јас имам малку работи, ептен малку за разлика од повекето тука .. :D


  да да од поодамна ми е, мислам дека мајка ми го има купено али пред 1-2 години може има..
  а ја не ни знаев дека имало и други бои, мислев само розевава е, па кога видов твоите :lol: а ова плаво-зеленото трио баш ме бендисва..мислам дека може убаво смоуки ај да се направи 8)
  а за ова розевово, ако си од скопје, прашај у јуник и по парфимерииве би требало да го има..ако не, па и не е којзнае што..да ти кажам одма дека боите се прилично меки и нежни, ја ја користам тоа најтемната розевка (на искачање обично) и онака мноогу се обидувам да ставам за да добие некаква боја бидејки не пушта многу..не остава толку јако како што изгледа..али вака како нијанси убави се,ми се допагаат :)
   
 15. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  деновиве ке додадам уште некоја слика :)
   
  На eloves, Beauchamp, firequeenn и 7 други им се допаѓа ова.
 16. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.912
  Пол:
  Женски
  Еве го моето :$ :D

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На eloves, Beauchamp, aNy-to и 7 други им се допаѓа ова.
 17. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.701
  Допаѓања:
  55.049
  Пол:
  Женски
  Ника пофалби за изборот :)
  Кажи ми тоа триото сенки Дебора или Аура ти е? Ако е аура - давај извештај, баш вчера се мислевме какви се :)
  Едит - и тие палетките од 12 сенки - што се, какви се, колку се, од каде се? :wasntme:

  Уште еден едит со прашање за Лакримоса:
  Што е она на третата слика измеѓу палетата ко цветче и кармините?
  Зјапам во него едно 2-3 минути и не можам да го дефинирам :D
  Инаку, супер е и твоето катче.
   
 18. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  390
  Лакримоса имаме исто млеко за тело Омбиа, ми се допаѓа слично ми е на Елдена. Туку сакав да те прашам за кремите на докторс, за каква кожа ти се, задоволна ли си од нив. Една другарка почна да ги користи,па се фали дека е задоволна, но мислам дека нејзиното пакување е во друга боја. Инаку јас од докторс го користам само кремот против подоцници, не е лош.
  п.с. Пофалби за сите феминки, навистина имате убава козметика, мене се некако ме мрзи да фотографирам и да ставам слика.
   
 19. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Аура е... Боите се убави не се прејаки светкави, мене ми се свиѓаат, единствено не ми се свиѓа нијансата на таа потемната кафеава бидејки е некако чудна бордо кафеава е али вака ми се допаѓаат боите останатите бои и не се многу скапи :)
   
  На sesilija и LivingGlam им се допаѓа ова.
 20. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267
  Ника, еве и јас да се вмешам околу Аурата- колку пари ги купи тие тробојни сенки? :angel:

  И што се тие двете бели од Аура на првата слика, некаква пудра, или... :wasntme: ?

  И цена, плииис :angel:
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.