1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашето козметичко катче (низ лични фотографии)

Дискусија во 'Лице' започната од girl1985, 14 февруари 2011.

 1. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Во белград ги купив јас и ич не се сеќавам колку беа :^) а иначе да пудри се тие во прав едната светла едната темна и убави се околу 5-6 евра се тука 3 нијанси има јас ги имам најтемната и најсветлата..

  Еве ги женски, нијансите на сенките, малце златната не се приметува али ради блицот е ;)
  [​IMG]
  [​IMG]

  +
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На eloves, Miss-Independent, FBI и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.912
  Пол:
  Женски
  Тоа е бела сенка во прав, така светкава малце. :wasntme:
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 3. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671

  видов дека го имаш коректорот 3 во 1 од ESSENCE па ме интересира како си задоволна? :wasntme:
   
 4. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Задоволна сум од коректорот супер покрива. И тој другиот коректор од есенс како пенкало што е од едната страна зелен од другата обичен е супер за бубулички. Двата ти ги препорачувам стварно се добри :)
   
  На interesna му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kompot

  Kompot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  10
  eве го моето катче :)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC00030.jpg
   DSC00030.jpg
   Големина на фајлот:
   192,2 KB
   Прегледи:
   683
  • DSC00032.jpg
   DSC00032.jpg
   Големина на фајлот:
   226,2 KB
   Прегледи:
   682
  • DSC00036.jpg
   DSC00036.jpg
   Големина на фајлот:
   188,8 KB
   Прегледи:
   682
  На BabyStyle, Beauchamp, Tannaa13 и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.912
  Пол:
  Женски

  Едната е крема, другото е пилинг.
  На кремата пишува дека има смирувачки ефект, не пишува за каква кожа е. Ваљда за сите типови.
  Не е нешто посебно ок е, ама затоа пилингот многу ми се свиѓа и плус е ефтин околу 70-80 денари.
   
 7. del-fin

  del-fin Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  15
  БоаВита сакам да те прасам за парфемот МИЛИОН од Пако Рабанне добар ли е и колку изнесува цената посто ми се виде многу симпатиЧно сисето.
   
 8. del-fin

  del-fin Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  15
  Ете сакам и јас да ставам слики но незнам како.Во некои постови имаш објаснето како, но пробав и не успеав ако знете некој друг начин кажете,зошто таму ми е комплицирано.
   
 9. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  552
  парфемот е феноменален јас го имам на фришоп е 50 евра, а во парфимерија мислам околу 4000 ден беше во бт :P
   
 10. littlepony

  littlepony Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Во белград ги купив јас и ич не се сеќавам колку беа :^) а иначе да пудри се тие во прав едната светла едната темна и убави се околу 5-6 евра се тука 3 нијанси има јас ги имам најтемната и најсветлата..

  Еве ги женски, нијансите на сенките, малце златната не се приметува али ради блицот е ;)
  [​IMG]
  [​IMG]

  +
  [​IMG]
  [​IMG][/q  Ника третиот производ шо ти е од нивеа за коса тоа вотубичката за шо се користи???
   
 11. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Тоа е од линијата за плава коса на Нивеа и е за нега и тонирање на косата, демек ја обновува, полесно се расчешлува и е по мека :)
   
 12. littlepony

  littlepony Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1

  на мокра коса се става така???
   
 13. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Да, за средна должина се става колку еден лешник од прилика колку величина на лешник :rofl: Пишува на кутивчето. Го има тоа во Скопје?
   
 14. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.458
  Допаѓања:
  122.786
  Забегувате оффтопик.Ќе ве молам назад на темата.Информации можете да си разменувате по лични пораки.
   
  На ljubicicaa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. del-fin

  del-fin Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  15
  Благодарам на информација,ќе пробам да го најдам за да го осетам,па ако ми се допаѓа, веднаш ќе си купам ;) ;) ;)
   
 16. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.881
  Допаѓања:
  30.983
  Пол:
  Женски
  Сега видов дека си прашала :$
  Парфемот мене ми е подарок, така да незнам колку пари е точно, знам само дека ми го донесоа од Грција :)
  А за убав, е многу убав и мноооогу трае, цела гардероба на него ми мириса :)
   
 17. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  799
  Пол:
  Женски
  Овај коректорот со три бои од есенссе, задоволна си? Која боја за што ја користиш и цена ако може :)
   
 18. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.332

  Боа,сакам да те прашам за сјајчињата на последната слика,лилјаковото и розевото со бело,од кај ти се,и колку ги зема?Многу убаво изгледаат :inlove:
   
 19. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Коректорот од есенс е. Пишува на него позади кое за што е. Тоа зеленото е за црвенило, розевото за темни кругови околу очите а третото е коректор обочен... Незнам колку е во скопје мене не ми е од ск ;)

  Се извињавам за офтопик :rofl:
   
  На M.laDy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671

  215 денари е во Еликсир. ;)
   
  На M.laDy му/ѝ се допаѓа ова.