1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашето козметичко катче (низ лични фотографии)

Дискусија во 'Лице' започната од girl1985, 14 февруари 2011.

  1. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    90% од лаковите ми се од пазар од Голден Росе 50 или 60 денари ги зимам. Лилјаковиот и плавиот се Голден Росе, супер ми се лаковите јас ги носам по 4-5 дена. А и сум бивши грицкач на нокти значи знам и во уста да ги ставам и да ги чепкам и пак траат.
    Малото бордо со плаво капаче е Мисс Спорт ама не ти го препорачувам се вади одма иако е убава бојата, многу лоши лакови се. Додуше ништо од таа компанија не ми се допаѓа мене.
    И дел се Севентин, тие се убавки лакови посебно имам кремаст и проѕирните од таму ми се ги додавам за сјај како финиш се околу 250 денари.

    Сепак одете на пазар и земете си Голден Росе или во помали маалски парфимерии ги има, супер се лаковите супер нијанси имаат јас си ги сакам и зимските и оние летните дречливи!
     
    На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
  2. frutini

    frutini Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    252
    Eве го морто козметичко катче :)
    Иначе ќе морам да напишам 2 пораки затоа што се дозволени само 5 слики, а јас смотана секој дел од шминката посебно го сликав |( хахаха :) :D
     

    Прикачени фајлови:

    На Quuen, eloves, srcekrsacka и 3 други им се допаѓа ова.
  3. frutini

    frutini Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    252
    И на крај за мене најинтерсниот дел ШМИНКААА :D :D :D
    (додека ги сликав сликиви дојдов до заклучок дека поседувам многу мал број на сенки за очи, и дека обавезно морам да си купам нови!!!) :D
     

    Прикачени фајлови:

    На Quuen, eloves, srcekrsacka и 4 други им се допаѓа ова.
  4. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    frutini какви се цетките на aura а таа поединечната каква е? иначе убава колекција имаш :)
     
  5. frutini

    frutini Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    252
    Четките на Аура премногу ми се допаѓаат, од природни влакна се и добиваш 3 четки за 400 ден (јас ги купив во Unique, но ги имам видено и во други прафимерии)! А таа другата четка е од Авон, од едната страна има четка за нанесување сенка а од др страна сунгерче :) :) Фала :*
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    И јас потврдувам за четките од Аура дека се преубави, а некаде ги има и по пониска цена, ги имам видено и за 350денари
     
    На girl1985, rossonerka и frutini им се допаѓа ова.
  7. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    што убаво! :o само каде? :?:
     
  8. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.401
    Допаѓања:
    22.575
    Пол:
    Женски
    Ајде и јас нешто мое да ставам. :)





     

    Прикачени фајлови:

    • 009.jpg
      009.jpg
      Големина на фајлот:
      214,9 KB
      Прегледи:
      992
    • 040.jpg
      040.jpg
      Големина на фајлот:
      218,8 KB
      Прегледи:
      989
    • 022.jpg
      022.jpg
      Големина на фајлот:
      182,3 KB
      Прегледи:
      989
    • 030.jpg
      030.jpg
      Големина на фајлот:
      350,5 KB
      Прегледи:
      994
    • 035.jpg
      035.jpg
      Големина на фајлот:
      279,9 KB
      Прегледи:
      988
    На Quuen, eloves, BabyStyle и 23 други им се допаѓа ова.
  9. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Еве да додадам некои работи:
    (Со и без блиц сликав, за да се видат убаво нијансите на руменилата)

    [​IMG][​IMG]
     
    На eloves, Beauchamp, glosipgirl и 10 други им се допаѓа ова.
  10. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    еве вака сабајлечки и таман видов колку имам и што имам!











    очигледно опсесија ми се шминките! а најмногу моливи и сенки, незнам што ми е на мене! :^)
     

    Прикачени фајлови:

    • 001.JPG
      001.JPG
      Големина на фајлот:
      297,3 KB
      Прегледи:
      845
    • 002.JPG
      002.JPG
      Големина на фајлот:
      263,6 KB
      Прегледи:
      841
    • 006.JPG
      006.JPG
      Големина на фајлот:
      262,8 KB
      Прегледи:
      841
    • 012.JPG
      012.JPG
      Големина на фајлот:
      44,6 KB
      Прегледи:
      840
    • 011.JPG
      011.JPG
      Големина на фајлот:
      56,5 KB
      Прегледи:
      842
    На Quuen, eloves, AnGeL4e009 и 9 други им се допаѓа ова.
  11. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Е шо зборите така, прекрасна е темава, си се изнагледав милина, 100x подобро од шетање по парфимерии :)
    Инаку јас имам малку шминка и тоа ретко ја користам, но навистина им се воодушевувам на жени кои имаат и знаат да ја користат, тоа се според мене вистински дами. :makeup: Ќе расчепкам по фиоките и несесерите па ќе пратам и јас неколку сликички. Инаку не знам како се прикачуваат слики од ПЦ...па ако може некој нека ми каже

    Огромно браво за темава!!!
    :l: :l: :l: :l: :l: :l: :l: :l:
     
    На sugarlips, AnGeL4e009, Angela12345 и 5 други им се допаѓа ова.
  12. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    ќе ти пишам на пп :)

    eдит, не гледам опција да ти пратам пп, не знам зошто :^) ај испрати ми ти за да ти реплицирам. :)

    Или еве вака, за сите кои не знаат како да стават слика...
    Откако ќе ги префрлите сликите на компјутер, може да ги аплоадирате на нет, јас го користам www.photobucket.com сервисот. Ќе треба да си креирате акаунт и потоа може да правите аплоад. После направените аплоади имате можност да го земете директниот линк од сликата или пак директно да го ископирате со код (под секоја слика има четири линка со соодветна намена. Само со клик на линкот тој е веќе ископиран и спремен за да го пастирате). Може да подесите и фотографиите да бидат аплоадирани со одредени димензии зошто ако ги оставите онака како што се креирани може и да се преголеми и да зафаќаат беспотребно простор.
     
  13. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    interesna тестер лие maxfactorot и како си задоволна од deborah руменилата
     
  14. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    да тестери кои ми ги дадоа со пудрата и тоа две нијанси, нијансата на пудрата што ја купив и една посветла, искрено повеќе задоволна бев од тестерот од колку од пудрата, како и сама гледаш не е ни пипната.

    а од руменилата на дебора сум задоволна, инаку руменилото е доста пигментирано тоа ми се свиѓа, другото руменило е на голеден роуз од кое и не сум многу задоволна, но врши работа.
     
  15. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    ти благодарам на одговорот :)
     
  16. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски

    Леле Грл ти љубоморам за руменилава :D Преубаво изгледаат, сигурно и кога ќе се стават ^_^ Морам и јас да си купам... Колку ги купи? :wasntme: И ако ги проба кажи ми како оставаат (знам преубаво ама ај пак да си прашам :lol: )
     
  17. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Да ти кажам, одамна се токмам да си купам руменила. Жими што имав на Giordani од перлите бронзени и едни на GoldenRose, а ако ми веруваш сигурно има повеќе од 5 години како ги имам купено. Ми прекипе и решив да обновам, зошто сум љубител на убава шминка и сакам кога е дискретна. Гледав по форуми тамте вамте и ги фалеа а искрена да бидам и мене многу ми се допаднаа руменилата на Bourjois. Ги има чинам во 12тина нијанси, релативно слични но сепак различни. Плус знам дека се со долга традиција на производство и знам многу кои ги користат и се презадоволни. А пакувањето? Мало, слатко, едноставно, а сепак убаво. Плус внатре има и огледалце и четкичка. Е сега, цените им се околу 400 денари. Нијансите кои ги гледаш по редослед од лево кон десно се 16 Rose coup de foudre , 35 Lune d'or и 96 Rose Universel (Illuminating touch). Ќе ги нанесам на рака и ќе сликам и ќе ти покажам како изгледаат. Инаку имаат многу убава магична нијанса според мене, со благ shimmer ефект. Според мене се фантастични.

    п.с. Немој да ми љубомориш ич. Потсобери пари и почасти се. :*
     
    На maja8 и la-chicka им се допаѓа ова.
  18. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    па и на голедн роуз се скоро таа цена, јас моето руменило го купви некои 280 денари а на дебора како поквалитетно и појака фирма го купив 350 денари пред 4 години и што разлика има, а сега и на голедн роуз се рипнати цените, тогаш подобро квалитетно и познато.
     
  19. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Еве ги трите руменила. Не се гледа најдобро ама одприлика да видите. 16 е појака розевкаста нијанса, 96 е нежна розевко праскеста нијанса и се води како руменило за обликување на контурите на лицето, а 35 е некоја нежно праскеста нијанса.

    [​IMG]
     
    На LivingGlam, frutini и la-chicka им се допаѓа ова.
  20. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа козметикава :) Сакам да те прашам каде го имаш купено синиот RALPH парфем? Го има и овде? Зошто јас го имам истиот а поклон ми е од Америка. Ако има да си набавам, многу убаво ми мириса :)
     
    На bittersweet му/ѝ се допаѓа ова.