Вашето козметичко катче (низ лични фотографии)

Дискусија во 'Лице' започната од girl1985, 14 февруари 2011.

 1. blessed.an

  blessed.an Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2016
  Пораки:
  2.063
  Допаѓања:
  10.839
  Пол:
  Женски
  На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.370
  Допаѓања:
  3.614
  Пол:
  Женски
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.445
  Допаѓања:
  71.958
  Пол:
  Женски
  Супер е и пената јас бев мн задоволна :)
   
 4. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.583
  Допаѓања:
  21.654
  Пол:
  Женски
  IMG_20180503_154749.png IMG_20180503_154823.png IMG_20180503_154732.png
   
  На Oneo, Turna, Juicy и 47 други им се допаѓа ова.
 5. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.464
  Допаѓања:
  12.448
  Само заборавив мицеларната од Балеа да ја сликнам.
  Црвенава маска и зеленава од Балеа ми се најнови откритија и мноогу ми се свиѓаат. Таа што загрева е врв, сите црнки од носот ми ги вади, и многу ми го смирува лицето кога ми е исфрлано. :)
  32474091_2369043899776061_7714634726820020224_n.jpg
  32294655_2369043873109397_702500811032231936_n.jpg
   
  На Oneo, Nefertiti., Dream-Girl и 32 други им се допаѓа ова.
 6. marta993

  marta993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2017
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  17.560
  Пол:
  Женски
  BeFunky-collage.jpg 1526235481675.jpg DSC_1977.JPG
  Ќе треба да си купам организер за кармини, моливи за усни.. Предлози од каде може да се набави такво нешто? :)
   
  На Juicy, Oneo, Nefertiti. и 29 други им се допаѓа ова.
 7. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  599
  Допаѓања:
  3.465
  Ѕирни во џамбо,јуск,базаро... За џамбо сигурна сум дека има, но ѕирни и во другиве :)
   
  На EMoonlight и marta993 им се допаѓа ова.
 8. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  12.576
  Пол:
  Женски
  Од револушн градиент хајлајтерот како си задоволна? Баш сакав да го купам :)
   
 9. marta993

  marta993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2017
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  17.560
  Пол:
  Женски
  Дава убав сјај на лицето, но повеќе игра улога како руменило.. Кога не сакам премногу да се шминкам (бронзер, руменило, хајлајтер) нанесувам само бронзер и руменилово и ми се допаѓа како изгледа, го освежува ликот :)) Нема да погрешиш ако го земеш, но имај на ум има суптилен сјај :)
   
  На EMoonlight, SummerGirl и ivanchos им се допаѓа ова.
 10. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.728
  Допаѓања:
  61.804
  Пол:
  Женски
  @marta993 од Битпазар, продавничките кај Импала. Не сум сигурна баш дали во Импала или таа до неа ама супер организери има.
   
  На ivancekitty, EMoonlight и marta993 им се допаѓа ова.
 11. marta993

  marta993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2017
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  17.560
  Пол:
  Женски
 12. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  3.558
  Пол:
  Женски
  Auraaa :inlove::inlove::inlove:
  IMG_20180526_180909_027~2.jpg
  20180526_183005.jpg
  20180526_183100.jpg
  20180526_183221.jpg
  20180526_183310.jpg
   
  Последна измена: 26 мај 2018
  На LadyInTheDark, CameliaMiller, MacenceEna и 27 други им се допаѓа ова.
 13. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  2.233
  Пол:
  Женски
  IMG_20180525_204837_028.jpg
   
  На Chica.Loca, buba4e89, Ctete и 13 други им се допаѓа ова.
 14. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  599
  Допаѓања:
  3.465
  По нешто..:P
  IMG_20180527_152811.jpg
  IMG_20180527_153122.jpg
  IMG_20180527_153409.jpg
  IMG_20180527_153732.jpg
   
  На CameliaMiller, MacenceEna, Chica.Loca и 29 други им се допаѓа ова.
 15. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.224
  Пол:
  Женски
  На sofija014 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  599
  Допаѓања:
  3.465
  Не е на мур, од римел е magnif'eyes keep calm and wear gold и да надополнам дека се одлично пигментирани за таа цена, само се доста прашкасти. :)
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
 17. marta993

  marta993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2017
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  17.560
  Пол:
  Женски
  @ванилала извини што се убацувам, во Космо Зебра а верувам и во др Космо ги има овие палети и се околу 120 ден :)
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
 18. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.294
  Допаѓања:
  6.013
  Пол:
  Женски
  @marta993 Хмммм палетата на Римел ја купив 250ден кога беше на 40% попуст, да не си грешка со ценава или уште ги намалиле? Некако нереално ми е 120 ден :)
   
  На marta993 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. marta993

  marta993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2017
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  17.560
  Пол:
  Женски
  @oblace1 мене како да ми се виде таа цена, нека провери. .можеби сум грешка, ако сум се извинувам :)
   
 20. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.224
  Пол:
  Женски
  Ќе проверам деновиве за цената. Во нивниот леток за мај пишува -45% на целиот бренд.
  Thanks!