Вашето козметичко катче (низ лични фотографии)

Дискусија во 'Лице' започната од girl1985, 14 февруари 2011.

 1. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
 2. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.582
  Допаѓања:
  21.634
  Пол:
  Женски
  Фала

  Фит ми ми е попокривна.. Од катрис не сум задоволна може не одговара на мојата кожа .
  Од фит ми сум презадоволна.
   
  На ludamaja10 и Mia-K им се допаѓа ова.
 3. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  @MacenceEna
  Ме зантересира одма :?:За каков тип на кожа се препорачува ако може да ми кажеш,која нијанса од Фит ми одговара на 10ка од Катрис и цената?
  Фала ти однапред :D:inlove:
   
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.827
  Допаѓања:
  19.566
  Пол:
  Женски
  IMG_20180530_105611.jpg
   
  На glittergirl, Turna, shining_star и 17 други им се допаѓа ова.
 5. Pretty Woman

  Pretty Woman Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Mozesh li nekoj den da gi slikash otvoreni proizvodite na elf ?
   
 6. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.605
  Допаѓања:
  72.685
  Пол:
  Женски
  _20180601_140104.JPG _20180601_140307.JPG
   
  На vitamina, Animali, Nefertiti. и 24 други им се допаѓа ова.
 7. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.001
  Допаѓања:
  3.451
  Пол:
  Женски
  20180610_153928.jpg
   

  Прикачени фајлови:

  На glittergirl, Turna, ivanchos и 15 други им се допаѓа ова.
 8. Tedyyy

  Tedyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  2.288
  Пол:
  Женски
  IMG_20180625_195656.jpg
   
  На glittergirl, vitamina, Nefertiti. и 27 други им се допаѓа ова.
 9. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.954
  Допаѓања:
  5.656
  20180710_110040.jpg 20180710_105732.jpg
   
  На glittergirl, vitamina, kikkki и 27 други им се допаѓа ова.
 10. mira.mira

  mira.mira Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2016
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  5.101
 11. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.954
  Допаѓања:
  5.656
  Од Џамбо
   
  На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
 12. strelkata

  strelkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  181
  девојки да не знаете некој што е зачленет во ројал?
   
 13. GDE DA IDEM

  GDE DA IDEM Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Прекрасно катче.Сакам да те прашам дали си задоволна од Clear Skin од авон?

  Дали си задоволна од Нутра Еффект?
   
  Последна измена од модератор: 16 јули 2018
 14. LBNMOP

  LBNMOP Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  Моето скромно козметичко катче... received_535926250195573.jpeg received_535926203528911.jpeg received_535926180195580.jpeg received_535926233528908.jpeg
   
  На glittergirl, Turna, Avery и 18 други им се допаѓа ова.
 15. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.331
  Допаѓања:
  12.034
  Фала.
  Да, ми помага против црнки. Навечер пред спиење го ставам. :)
   
 16. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.726
  Допаѓања:
  99.057
  Пол:
  Женски
  Средував шминките, па успат ми текна да ги сликам:)
  20180716_192525.jpg
  20180716_193830.jpg
  20180716_194655.jpg
  20180716_195515.jpg
   
  На Oneo, glittergirl, vitamina и 19 други им се допаѓа ова.
 17. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.954
  Допаѓања:
  5.656
  20180718_155312.jpg
   
  На glittergirl, Turna, Avery и 12 други им се допаѓа ова.
 18. xbizzle94

  xbizzle94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2016
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  :angel:
   

  Прикачени фајлови:

  На glittergirl, Turna, Avery и 13 други им се допаѓа ова.
 19. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  481
  Дали си задоволна со прајмерот на ГР ? После сува пудра дали сеуште стои барем малце таков glowy skin ефект ?
   
 20. CameliaMiller

  CameliaMiller Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  4.996
  Допаѓања:
  121.348
  IMG_20180721_161929.jpg
  1. Тафт лак, Авон маслен спреј за коса (2и3), Авон спреј за заштита од топлина, Лореал еликсир, Авон капки за суви врвови, Редист кондиционер, Тафт мус за волумен;
  2. Нивеа млеко за тело, Гарниер млеко за тело, Авон масло за тело со светки, Нивеа крема за раце, Балеа крема за после депилирање, Гарниер дезодоранс;
  3. Биотен мицеларна вода и тоник, Алверде тоник, ноќна крема и масло од дива ружа, Орифлејм хидрирачко масло, Орифлејм Love Nature Q10 дневна крема и крема за околу очи, Cien Q10 дневна и ноќна крема, Cien moisturising крема, Авон Naturals крема и спреј од алое и памук, Авон тоник против црнки, Биотен хилауронска дневна крема и крема за околу очи;
  4. Големите маски се Авон од алое и памук и Орифлејм purifying, малите се Балеа, Афродита, Сиен.
  IMG_20180721_162207.jpg
  1. Кармини - мат
  2. Авон мат тестери
  3. Maybelline течни мат, Trend it up течен мат, GR течни мат, Avon сатенски и сјајеви
  20180721_162745.jpg
  1. Парфеми: Boss, Oriflame, Avon, Cerutti
  2. Трепки, маскари, моливчиња, тушеви
  3. Неотворени + работи кои поретко ги користам
  4. Моливчиња за уста, кармини/молив, лабела и кармин Maybelline (може мат и сјаен)
  20180721_164815.jpg
  1. Revolution Pro Trends Mischeif Mattes, MUR New-trals vs Neutrals, Soph X, Flawless Matte 2, Beyond Flawless;
  2. I ♡ Makeup Blushing Hearts - Bursting with love, Avon Luminous Blush - Deep plum, Aura Face Contour Palette - Dark, Essence All About Matt! - fixing compact powder, Essence Glow To Go - highlighter palette, MUR Soph X highlighter palette;
  3. Avon Eyeshadow Quad - Au naturale и Berry Love, Essence All about roses и In love with rose, GR Terracotta Eyeshadow 101, Maybelline Color Tattoo 60 - Timeless Black, W&W glitter single - Bleached, Catherine Arley 02, Focallure G04 - Diamond

  20180721_184212.jpg
  -Farmasi VFX Pro Camera Ready Perfecting Make Up Primer
  - Revolution Pro Undereye Primer - Hydrating
  - Catrice Prime & Fine Make Up Transformer Drops - Darkening
  - Max Factor Pan Stick
  - Max Factor Facefinity Primer
  - Avon True concealer
  - Maybelline Affinitone concealer
  - Maybelline Age Rewind concealer
  - Catrice Liquid Camouflage concealer
  - GR HD concealer
  - Avon Mark. Magix Prep & Set Spray
  - Bioten CC Cream - Light
  - Oriflame Gordani Gold foundation SPF 8
  - Avon True Colour Flawless Liquid Foundation
  - Maybelline SuperStay Better Skin Flawless Finish Foundation SPF 20
  - Bourjois 123 Perfect foundation
  - Revlon Colorstay foundation SPF 20
  - Catrice Prime & Fine eyeshadow base
  - Avon True Colour Flawless cream-to-powder foundation
  - Max Factor Creme Puff Pressed Powder
   
  Последна измена од модератор: 21 јули 2018
  На Oneo, glittergirl, vitamina и 34 други им се допаѓа ова.