Вашето козметичко катче (низ лични фотографии)

Дискусија во 'Лице' започната од girl1985, 14 февруари 2011.

 1. Selest

  Selest Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2017
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  1.356
  Пол:
  Женски
 2. mama-marija

  mama-marija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2011
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  89
  Како си задоволна од цц кремата
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.012
  Допаѓања:
  12.103
  Пол:
  Женски
  Многу сум задоволна, ја користам со години. Има солидна покривност како за ЦЦ крема, погодна е за нормална/ комбинирана кожа.
   
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.453
  Допаѓања:
  116.310
  Пол:
  Женски
  Преубаво катче :) како си задоволна од хајлајтерот на golden rose? :)
   
  На Leala му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.012
  Допаѓања:
  12.103
  Пол:
  Женски
  Многу сум задоволна. Дава убав сјај и свеж изглед на лицето. Лесно се бленда, траен е. Потребно е многу мала количина, па уште долго ќе го користам. :)
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  8.733
  Пол:
  Женски
  Фалат и парфемите, некои лосиони за мачкање ама беа матни, па решив да не расипувам впечаток, хаха.
  Малку се, знам.

  IMG_20181124_232557.jpg

  IMG_20181124_235227.jpg
  IMG_20181124_232051.jpg IMG_20181124_232044.jpg
   
  На Brinetka, Oneo, Ctete и 35 други им се допаѓа ова.
 7. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  1.420
  Пол:
  Женски
  Како си задоволна од ББ кремата на Зиаја , на природна база беше, ти благодарам
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  8.733
  Пол:
  Женски
  Ја купив во период кога и немав што да покривам. Цената е околу 270, 280денари, не се сеќавам колку. Сега ретко кога ја користам. Ама бб крема е добра замена за пудра, не е тешка, не се познава дека имаш нешто на лицето, како обична крема.
  Светнува брзо, ама и таква си е мрсничка.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lusii

  lusii Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  1.467
  Пол:
  Женски
  IMG_20190108_140954.jpg IMG_20190108_141538.jpg IMG_20190108_141955.jpg IMG_20190108_140249.jpg IMG_20190108_140657.jpg IMG_20190108_142526.jpg IMG_20190108_143447.jpg IMG_20190108_144243.jpg IMG_20190108_145024.jpg IMG_20190108_145821.jpg
   
  На la.malparida, Oneo, Juicy и 60 други им се допаѓа ова.
 10. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.120
  Допаѓања:
  14.864
  Пол:
  Женски
 11. lusii

  lusii Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  1.467
  Пол:
  Женски
  Добра е, имам комбинирана кожа и е прилично трајна и покривна, и не светнува брзо
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  61.528
  Пол:
  Женски
  1/4 од ова е поделена по најблиски, ова се оние 3/4 што останаа за мене и не можев да се одлучам да ги проследам.
  49332841_358301811619970_4084827869195272192_n.jpg
  49682631_1978925695562158_12962267133902848_n.jpg 49813522_987266478149432_6351646745427968000_n.jpg 1111.jpg 49820723_284114965633837_8940888619002888192_n.jpg
   
  На Brinetka, la.malparida, Oneo и 52 други им се допаѓа ова.
 13. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.223
  Пол:
  Женски
  Како си задоволна од Голден Роус мат тушот? Четкичката каква е?
   
 14. beti11

  beti11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
 15. lusii

  lusii Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  1.467
  Пол:
  Женски
  Не ми е сега купена, има уште многу малку и кога ќе ја дотрошам нема ни да ја фрлам заради четчето. Најубавата маскара дефинитивно, а замена не можам да ѝ најдам. Жал ми е што не ја произведуваат повеќе :(
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.425
  Допаѓања:
  6.563
  Пол:
  Женски
  Maramke te molam kazi mi kako si zadovolna od pudrata na essence! Taka vo tubiceto shto e?
   
 17. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.120
  Допаѓања:
  14.864
  Пол:
  Женски
  @marama еве и јас да си прашам :D банана пудрата каква е?
   
 18. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
 19. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  61.528
  Пол:
  Женски
  @ванилала има средна четка по дебелина ама е многу флексибилна. Убава црна боја и долготраен. Би го купила пак, одличен е.

  @bela.m ако имаш масна кожа само со прајмерот од есенс. Средна покривност има, а на фотографии е одлична.

  @Kimberly11 не сум голем фан на пудри во прав, општо на производи на сетирање на лице ама океј е. Ама па не е многу практична затоа што капачето е многу мало и морам да истурам во нешто друго, најчесто во дланка за да може да ја користам. Не би ја земала повторно.
   
  На bela.m, ванилала и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 20. lusii

  lusii Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  1.467
  Пол:
  Женски
  Тоа беше подарок во списание, пред 4-5 години сигурно. Инаку е на Oriflame