1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашето омилено слатко

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од April87, 4 февруари 2013.

 1. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  446
  Пол:
  Женски
  Денес убаво се облажив, па пребарувајќи по форумов не пронајдов тема за омилено слатко, па решив да отворам.
  Мене омилено слатко ми е од диви смокви, едноставно најслатко. :D
   

  Прикачени фајлови:

 2. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  469
  Слатко

  Мене од јагоди и од смокви ми се омилени :D :D
   
 3. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.856
  Допаѓања:
  4.868
  Пол:
  Женски
  Слатко

  Незнам не сум некој голем љубител по чудата наречени слатко. Не ми се допаѓаат,премногу се благи за мој вкус. А посебно тие од смокви,ептен благи,па дури и ми е лошо. :lol: :lol: А можеби и до рецептот е,што му знаеш :rofl: :rofl: :rofl:
   
 4. DeMelo

  DeMelo Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.405
  Слатко

  Смокви да, дефинитивно се најубави... :wasntme:
   
 5. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.940
  Пол:
  Женски
  Слатко

  Од охридски цреши :mm: Омилено!
   
 6. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.416
  Слатко

  Oд смокви и црни сливи :)
   
 7. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  13.815
  Пол:
  Женски
  Смокви и тоа од тиква,мислам дека Рејчел/Речел се вика...не сум сигурна .Преубави се! :) :) :)
   
 8. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  936
  Многу јадев слатко, значи доручек, ручек и вечера ми беше лебче со маргарин и слатко. Арно ама, видов слатко кај нас дома, што сме го заборавиле имаше бело нешто значи мирисаше грозно :puke:
  Од тогаш немам ставено во уста :D
  Инаку омилено слатко ми е од црни сливи, и од смоква а и од портокал :)
  Ете така :D
   
 9. t-sweet

  t-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  6.155
  Пол:
  Женски
  Моето омилено слатко е од јагоди и капини.Мммм
   
  На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 10. barbie28

  barbie28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  76
  од смокви
   
 11. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.281
  Не сум љубител на шербетот, ама на слатко од лубеница и јагоди не можам да одолеам !
   
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.298
  Допаѓања:
  99.705
  Пол:
  Женски
  Слатко од смокви , јагоди и вишни обожавам :inlove:
   
 13. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  Слатко од зрели смокви :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 14. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.432
  Допаѓања:
  120.085
  Слатко од цреши,нешто најубаво.Исто и слатко од бело грозје,мх мх .Да е жива и здрава баба :d: Не е лошо и слаткото од дуња,ама првите две ми се фаворити(иако слатко јадам мнооогу ретко).
  Сакам и слатко од јагоди,ама го прејадов како мала.Во дворот имаме јагоди,и мајка ми секоја година го прави.
  Јас пак не ги сакам смоквите :?:
   
 15. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  764
  Пол:
  Женски
  Najslatko mi e od smokvi zeleni,od jagoda i od tikva.
   
 16. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  Слатко од капини.........луда сум по него :D
   
 17. Dazey

  Dazey Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2011
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  123
  Моите најомилени слатка се од смокви, јагоди и дуњи.
   
 18. EleMental

  EleMental Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  4.242
  Диви смокви и кајсија.
   
 19. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  335
  Уфффф, слаткооо, од смокви, од модри сливи со рум, од вишни, ама на убедливо прво место ми е од смокви!!!!! :inlove:
   
 20. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Oд смокви,сливи и јагоди :inlove: :D