1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашето попладне

Дискусија во 'Слободно време' започната од maca99, 1 март 2011.

  1. A.J

    A.J Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    Слободно попладне

    Јас слободното попладне го користам или гледање некој филм на телевизија или компјутер или пак чистам а често одам и со другарките на кафе или го шетам моето милениче :D ;)
     
  2. Diamondkiss

    Diamondkiss Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    38
    Едно мое попладне изгледа вака: Кревет, филмче, кафенце и уживам....и на крај се разбира.... |-)
     
    На GordanaL му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Кога не е преспиено ,гледам да прошетам по летниве горештини некаде низ паркчињата во градов и да фатам малку тен :D
     
  4. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Попладнето ми е омилен ден од денот.После ручекот со моите,си пиеме кафенце заедно,после тоа си пуштам некое филмче или дремам на интерннет и кога ќе подзалади излегувам на шетање :)
     
  5. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Интернет, добра книга и лежење на балкун, филмче или ТВ или па готвам некое благо, се возам со точакот :)
     
  6. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.263
    Допаѓања:
    8.690
    Вака летно време слободна од школо и сл. обврски поврзани со него,го користам попладнето за да изгледам серија, читам книга/списание. Поседам на интернет, сврзам некој интересен муабет со другари/другарки. Да го чујам него. После си правам кафе. Лезетско и си дремам на Фемина извесно време, со маска на лице. Па следува купка, пилинг и средување на ноктите на нозете и рацете. Депилација, масирање со антицелулитна. Мачкање лосион/масло за тело. Па пилинг на лице и мачкање дебел слој крема. На крајот ставам масла на косата и ја мијам со сите салтанати. Моето попладне продолжува со слушање музика, средување низ дома. Правење to do листа. Размислување. Гледам да поткаснам нешто и да излезам вечерта. Преку ден летно време тешко се мрдам од дома заради топлината,ама затоа навечер надополнувам.

    Кога одам на школо,доаѓам од школо, мијам раце/лице. Облекувам пижами и спијам. Станувам јадам. Гледам што имам за учење. Учам , пишувам домашни.Кога ќе завршам со се тоа гледам да проверам дали имам некоја заостаната обврска забар,земање книги од библиотека,важен тест за кој треба порано да се подготвам , нешто за купување и сл. По ова си седам на компјутер. Се слушам со пријатели. Преку недела поретко излегувам.Ама ако немам обврски. Се бањам, средувам по дома и со тоа ми завршува попладнето. Кое поприлично ми го диктира школото.
     
  7. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Најчесто си доагам од факс околу 2-3 часот, се одморам малку, јадам и потоа легнувам да спијам докај 6 тука некаде... Кога станам се поврткам низ дома малку и излегувам да прошетам или кај некоја другарка на кафе и потоа пак дома, туширање и пак се излегува
     
  8. ana-girl

    ana-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    648
    Си доаѓам од школо околку 2-3 часот, јадам, кафенце, на комјутер некој саат два , земам книги малку учам, вежбам, се туширам, гледам телевизија. Едноставно за се имам време бидејки добро го организирам времето. ;)
     
  9. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    Зависи кога-како.Бидејќи со школо завршувам и во 12 и накај 17:30.Така да секогаш различно.За викенди ретко излегувам,бидејќи повеќе ми се седи дома,а надвор времето прекрасно,плаче за излегување. :lol:
    Од понеделник-петок после школо 1 саат се одмарам/ручам,после тоа учам/пишувам домашна и после тоа слободно време. :$ А за викенди,раскревање на собата,учење,бришење прашина(правило на мама |( ) и излегување. :)
     
  10. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Гледам Ангели, понекогаш ќе излезам со некоја другарка, компјутер и сл. :)
     
  11. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Читам, Гледам телевизија и учам во тој период.. :)
     
  12. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Кога сум прва смена на работа едвај чекам дома да си дојдам со милион планчиња во глава за тоа како ќе го поминам остатокот од денот, а реалноста е дека доаѓам дома за пола саат, ако ми кидне автобусот за саат време |( се туширам, ручам и кома сум. Пропаднале плановите :lol: А кога сум втора смена се разбира попладнето си го поминувам на работа уз кафе и муабет (како не) :|
     
  13. Butterfly14

    Butterfly14 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    456
    Кога немам за учење си шетам (ако се погоди времето), читам, гледам некој филм.. а кога имам учам -.-'
     
  14. axl-babe

    axl-babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    450
    Допаѓања:
    577
    ако немам за учење, дома не се прибирам, никако! :D
    а, ако нешто не излегувам надвор, дома затворена во соба, и музиката :rofl:
     
  15. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Женски
    Кога сум прва смена си доаѓам од училиште во 13:00.Првин седнувам на компјутер,потоа јадам,пишувам домашно,учам....А кога сум втора смена си доаѓам од училиште најрано во 17:00,а најдоцна во 19:00.Вечерам,седам на компјутер ,гледам телевизор.
    А сега на распуст од се по нешто. :D
     
  16. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
    Е па пошо сум од сабајле на училиште си идам и цело попладне седам на Фемина :lol: :rofl: :rofl:
     
    На Nate.Shadows му/ѝ се допаѓа ова.
  17. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Фемина,Филм,Пешачење,Кафе,Спиење некогаш :)
     
  18. L.i.n.a.a

    L.i.n.a.a Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2013
    Пораки:
    1.608
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Женски
    Филм, шетање, спиење.. само никако книга, скарана сум со нив :x :D
     
  19. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Доаѓам од работа и ручам, потоа фаќам кревет во дневна и дремам пред тв, најчесто гледам ID. Малку одмор, несакам да преспивам преку ден. Во меѓувреме си варам кафенце, чај и се релаксирам во двор или на тараса. Чепкам низ интернет или читкам книга, па после гледам да искочам негде.
    Ако сум искочила топ, доаѓам дома, се туширам и легнувам. Ако сум искочила нешто вежбам, пешачам и то е то.
     
  20. ReggaeGirl97

    ReggaeGirl97 Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Vo slobodno vreme igram najmnogu poker si pravam doma so edna drugarka fitness home hahaha surfam na net I taka