Вашиот однос со школски/колешки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Maroon5, 17 април 2013.

 1. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  937
  Сакам да знам каков е вашиот однос со школски/колешки :)
  Јас ке почнам прва, уште одам во средно школо, се запознав со многу деца од школото, и веке препознавам кои ми се онака добри другари, а кои имаат корист од мене.
  Оние кои ми се добри другари, со нив имам ептен супер однос, знам во секое време да им помогнам (дали ке биде во врска со проект или домашно без разлика), а исто и тие така :)
  А оние кои покажаа дека со мене се дружат само за нивни интереси, веке добро им ја разбрав намерата, па гледам што подалеку од нив да сум :) :hai:
   
 2. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Јас никогаш не сум имала претерана блискост ни со школските ни со колегите.Се држам на пристојна дистанца ,негувам одредени пријателства и воглавно тоа е тоа.
   
  На Maroon5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.171
  Пол:
  Женски
  Со најдобрата другарка учевме во средно заедно иако различни класови па сега и на факултет сме заедно односот ми е супер со неа
  но се дружам и со доста колешки и колеги кои ги знам претходно со другарките од средно така -така
  од основно помалку но тука некаде сме на здраво и можеби некое кратко гледање. :)
   
 4. ddoublev

  ddoublev Активен член

  Се зачлени на:
  18 април 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Jas ne sum bliska bash so site u skolo ..imam nekoj odredeni drugarki sho imam dobar vospostaven kontakt ..a imam i edna sho se si kazuvam so nea..nemam mnogu doverba bash u deneshnive luge..poveketo gledaat od korist..:)
   
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.274
  Пол:
  Женски
  Јас се дружам само една другарка од средно. Се дружев со уште две, ама сфатив дека не ми биле вистински другарки и ги откачив.
   
 6. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Сега имам три другарки. Се дружам и со останатите (повеќето од останатите). Секако, има три шмизли (од кои едната ми беше другарка, но веќе не ми е, а останатите две имаат „ангелски гласови“) кои ме нервираат.
   
 7. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  603
  најдобра другарка ми е само мајка ми ,сите други ми се само пријателки,не ми требаат другарки од корист мене
   
 8. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.713
  Допаѓања:
  10.552
  Пол:
  Женски
  Не се приврзувам за колешките, само кога треба нешто или за мене или за нив тука сме да си помогнеме ама нешто повеќе, дружби ова она не.
   
 9. hellowooorld

  hellowooorld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  106
  Си се дружам со повеќе другарки од средно, а највеќе со најдобрата другарка, заедно учиме. :)
   
 10. Queen-K

  Queen-K Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2013
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  8
  Мојот однос со школските е навистина супер. Со оглед на тоа дека со сите мои најдобри другарки сум во ист клас, а и останатите не се лоши. Живееме сосем добро, си помагаме, трачариме понекогаш и тоа, воглавно блиски сме :D
   
 11. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.800
  Со сите колешки/ колеги имам добар однос, и со најголемиот дел од нив муабетот е околу факултетот, ама има една колешка со која сме многу блиски, ни се совпаѓаат карактерите, имаме многу заеднички теми на кои правиме муабет и се чувствувам доволно блиска со неа да разменам и поинтимни работи... Често останувам кај неа на спиење, и таа доаѓа кај мене... :)
   
 12. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.964
  Допаѓања:
  40.477
  Пол:
  Женски
  Значи на училиште се дружам со деца кои мислам дека не ми прават лице, а тоа се само 3 личности кои ги почитувам (ги сакам :inlove: ), а за другите како се однесуваат со мене, така и јас со нив! :3 ;)
   
 13. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.866
  Пол:
  Женски
  Во средното бевме прилично сложен клас,па скоро сите се дружевме и за на кафе,и за излегување заедно бевме.
  Сега на факултет е малку поразлично,повеќе луѓе,други карактери.Со некои колеги/колешки сум прилично блиска имаме излегувано заедно,на кафе,на собиранки.Со некои сум само на здраво и пред испит некој муабет ако напраиме а има и 2,3ца со кои сум се спречкала при некоја дискусија,па не се мирисаме многу.
   
 14. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  864
  Допаѓања:
  2.840
  Пол:
  Женски
  сложен клас сме ама односот не ми е ист со сите :D со една другарка сум неразделна, со некој имам моабет, со некој само здраво, со некој па ич не разговарам :D
   
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.643
  Допаѓања:
  53.456
  Пол:
  Женски
  Трета година сум на факултет. Со тие од средно сеуште излегуваме, но не со сите, туку со 7-8 души. Со останатите имам едно Здраво, Како си. Со некои па не ни комуницирам, како да не сме се ни познавале никогаш. А со колегите од факултет не се дружам баш. Имам две поблиски колешки но никогаш не излегуваме заедно, само на факултет заедно седиме и си разговараме.
   
 16. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.628
  Пол:
  Женски
  Со сите сум имала коректни односи, само со неколку близина, но со тек на време се оддалечивме заради обврските.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.354
  Допаѓања:
  134.616
  Пол:
  Женски
  Во средно се трудев со сите да сум океј професионално и само со 2-3ца бев поблиска и приватно.
  Сега на факултет ќе видиме какви ќе ми се погодат луѓето. Иако би сакала да сум блиска и приватно и да склопам океј пријателства. :D
   
  На Moon.Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  3.085
  Допаѓања:
  27.643
  Пол:
  Женски
  Од основно се дружам со едни исти и тие ми се најблиски другарки,а на работа само со една колешка сум блиска и имаме приватно, со другите две нормален однос имам.