1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот однос со школски/колешки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Maroon5, 17 април 2013.

  1. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Сакам да знам каков е вашиот однос со школски/колешки :)
    Јас ке почнам прва, уште одам во средно школо, се запознав со многу деца од школото, и веке препознавам кои ми се онака добри другари, а кои имаат корист од мене.
    Оние кои ми се добри другари, со нив имам ептен супер однос, знам во секое време да им помогнам (дали ке биде во врска со проект или домашно без разлика), а исто и тие така :)
    А оние кои покажаа дека со мене се дружат само за нивни интереси, веке добро им ја разбрав намерата, па гледам што подалеку од нив да сум :) :hai:
     
  2. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Јас никогаш не сум имала претерана блискост ни со школските ни со колегите.Се држам на пристојна дистанца ,негувам одредени пријателства и воглавно тоа е тоа.
     
    На Maroon5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    Со најдобрата другарка учевме во средно заедно иако различни класови па сега и на факултет сме заедно односот ми е супер со неа
    но се дружам и со доста колешки и колеги кои ги знам претходно со другарките од средно така -така
    од основно помалку но тука некаде сме на здраво и можеби некое кратко гледање. :)
     
  4. ddoublev

    ddoublev Активен член

    Се зачлени на:
    18 април 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Jas ne sum bliska bash so site u skolo ..imam nekoj odredeni drugarki sho imam dobar vospostaven kontakt ..a imam i edna sho se si kazuvam so nea..nemam mnogu doverba bash u deneshnive luge..poveketo gledaat od korist..:)
     
  5. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.519
    Пол:
    Женски
    Јас се дружам само една другарка од средно. Се дружев со уште две, ама сфатив дека не ми биле вистински другарки и ги откачив.
     
  6. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Сега имам три другарки. Се дружам и со останатите (повеќето од останатите). Секако, има три шмизли (од кои едната ми беше другарка, но веќе не ми е, а останатите две имаат „ангелски гласови“) кои ме нервираат.
     
  7. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    најдобра другарка ми е само мајка ми ,сите други ми се само пријателки,не ми требаат другарки од корист мене
     
  8. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.688
    Пол:
    Женски
    Не се приврзувам за колешките, само кога треба нешто или за мене или за нив тука сме да си помогнеме ама нешто повеќе, дружби ова она не.
     
  9. hellowooorld

    hellowooorld Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    107
    Си се дружам со повеќе другарки од средно, а највеќе со најдобрата другарка, заедно учиме. :)
     
  10. Queen-K

    Queen-K Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    8
    Мојот однос со школските е навистина супер. Со оглед на тоа дека со сите мои најдобри другарки сум во ист клас, а и останатите не се лоши. Живееме сосем добро, си помагаме, трачариме понекогаш и тоа, воглавно блиски сме :D
     
  11. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    Со сите колешки/ колеги имам добар однос, и со најголемиот дел од нив муабетот е околу факултетот, ама има една колешка со која сме многу блиски, ни се совпаѓаат карактерите, имаме многу заеднички теми на кои правиме муабет и се чувствувам доволно блиска со неа да разменам и поинтимни работи... Често останувам кај неа на спиење, и таа доаѓа кај мене... :)
     
  12. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
    Значи на училиште се дружам со деца кои мислам дека не ми прават лице, а тоа се само 3 личности кои ги почитувам (ги сакам :inlove: ), а за другите како се однесуваат со мене, така и јас со нив! :3 ;)
     
  13. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Во средното бевме прилично сложен клас,па скоро сите се дружевме и за на кафе,и за излегување заедно бевме.
    Сега на факултет е малку поразлично,повеќе луѓе,други карактери.Со некои колеги/колешки сум прилично блиска имаме излегувано заедно,на кафе,на собиранки.Со некои сум само на здраво и пред испит некој муабет ако напраиме а има и 2,3ца со кои сум се спречкала при некоја дискусија,па не се мирисаме многу.
     
  14. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    сложен клас сме ама односот не ми е ист со сите :D со една другарка сум неразделна, со некој имам моабет, со некој само здраво, со некој па ич не разговарам :D
     
  15. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Трета година сум на факултет. Со тие од средно сеуште излегуваме, но не со сите, туку со 7-8 души. Со останатите имам едно Здраво, Како си. Со некои па не ни комуницирам, како да не сме се ни познавале никогаш. А со колегите од факултет не се дружам баш. Имам две поблиски колешки но никогаш не излегуваме заедно, само на факултет заедно седиме и си разговараме.
     
  16. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Со сите сум имала коректни односи, само со неколку близина, но со тек на време се оддалечивме заради обврските.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  17. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Во средно се трудев со сите да сум океј професионално и само со 2-3ца бев поблиска и приватно.
    Сега на факултет ќе видиме какви ќе ми се погодат луѓето. Иако би сакала да сум блиска и приватно и да склопам океј пријателства. :D
     
    На Moon.Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Brunhilde

    Brunhilde Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2019
    Пораки:
    3.335
    Допаѓања:
    31.063
    Пол:
    Женски
    Од основно се дружам со едни исти и тие ми се најблиски другарки,а на работа само со една колешка сум блиска и имаме приватно, со другите две нормален однос имам.
     
  19. beatrice007

    beatrice007 Нов член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    17
    Дали мислите дека е коректно колешка (докторка - вработрна во фирмата, не газдарица) да им наредува на медицинските сестри да и прават кафе а притоа да и го донесат, а она на крак на смена да го остави филџанот на маса, а не во кујна, не дај боже да си го измие некогаш. Значи нагласувам, не е газдарица. Што мислите и што би правеле вие?
     
  20. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.031
    Допаѓања:
    26.549
    Ќе и кажам "ако имаш школо не значи дека си Господ". Какво кафе правење, нека си направи сама, неспособна да не е.