1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот омилен дезодоранс e...?

Дискусија во 'Парфеми' започната од Alesii, 10 март 2012.

 1. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  насловот се ви кажува
  најубав дезодоранс според мене е
  Fa NutriSkin срцка е :rofl: :rofl:
  [​IMG]
  Кој е вашиот?
   
  На TS-310 и kucence55 им се допаѓа ова.
 2. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.336
  Добро ова е мојот омилен Roll on :) :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 3. N.Kety

  N.Kety Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  1.762
  прекрасен е го сакам многу
   

  Прикачени фајлови:

  • 350_446062.png
   350_446062.png
   Големина на фајлот:
   69,9 KB
   Прегледи:
   2.026
  На Aylin123 и Alesii им се допаѓа ова.
 4. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Еден од повеќето,али овој посебно :wasntme:
   
  На Anja98 и Alesii им се допаѓа ова.
 5. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  Се сеќавам добив едно парфемче sicret love од моја бивша што таа го сакаше многу.
  А јас и го побарав,за кога нема да е покрај мене да ја чуствувам.
  Ех...
  а инаку што би рекол Тони Михајловски : ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ПАРФЕМИТЕ.
  Барем на оние SOLO од 70 денари :)
  А инаку омилен ми е уан милион.Само ете,често се случува од Тинекс да зеам некое парфемче :)
  Ова што ни го продаваат е кинеска вода,вистински парфем не испарува од тебе 4-5 дена :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 6. love.summer

  love.summer Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  24
  Нивеа[​IMG]
   
  На Alesii и kucence55 им се допаѓа ова.
 7. kucence55

  kucence55 Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  1
  Исто
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.576
  Допаѓања:
  95.323
  Пол:
  Женски
  Многу го сакам,уникатен мирис помалку остар и долготраен :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 12664_1_org.jpg
   12664_1_org.jpg
   Големина на фајлот:
   41 KB
   Прегледи:
   1.896
  На Beatriche19 и Alesii им се допаѓа ова.
 9. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  [​IMG]
   
  На TS-310 и Alesii им се допаѓа ова.
 10. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  рексона :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.068
  Најомилени и најдолготрајни ми се следниве дезодоранси:
  [​IMG]
  [​IMG]
  Иако послабо користам дезодоранси овие ми се фаворит, не мирисаат многу јако, нежни се, досега ми се покажале многу ефикасни, ги препорачувам :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lovely15

  Lovely15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  31
  [​IMG] :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 14. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  [​IMG]Овој најчесто го користам,а во план сум да си го купам конечно единствениот без алуминум и парабени (кои што се канцерогени),а ги има во сите дезодоранси.
  Себамед,за тој што го интересира го има во Јуник и е 600 ден.
  [​IMG]
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ligavka

  Ligavka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  84
 16. Libera

  Libera Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  5.907
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 17. i-v-a-n-4-e

  i-v-a-n-4-e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Парадајз новиот дезедоранс од орифлејм :inlove:
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 18. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.609
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  37
  Овој ми е омилен :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 20. fierce

  fierce Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  179
  Најдобар :)

  [​IMG]
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.