Вашиот омилен дезодоранс e...?

Дискусија во 'Парфеми' започната од Alesii, 10 март 2012.

 1. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.048
  [​IMG]

  Rexona sexy

  Никаде ја нема, само во една парфимерија во Охрид. Оваа новата не ми е иста...
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.867
  Допаѓања:
  2.032
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  :P

  [​IMG]
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.545
  Допаѓања:
  17.571
  Пол:
  Женски
  :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 5. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.879
  Cите од Dove :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  355
  Зборуваме за дезодоранс или антиперспирант?
  Има разлика :!:
   
 7. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  612
  Пол:
  Женски
  многу пријатен миирис има овој део омилен ми е
   

  Прикачени фајлови:

  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 8. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  535
  Исто. 8)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  648
  овај и лилавиот од цитру ми е многу убав :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 10. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  315
  Пол:
  Женски
  Исто! 8)
   
  На Alesii и Libera им се допаѓа ова.
 11. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  60
  Nivea (Angel Star) :D
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 12. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  2.623
  дефинитивно нaјдобри
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   4,9 KB
   Прегледи:
   318
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.074
  Допаѓања:
  1.619
  си има посебна тема за Aнтиперспиранти :!:
  http://forum.femina.mk/telo/antiperspiranti-t1548/80.html
  оваа тема е за вашиот омилен дездоранс

  инаку да не бидам офф топик
  мај фаворите ис ( иако не користам често)
   

  Прикачени фајлови:

  • donna carina.jpg
   donna carina.jpg
   Големина на фајлот:
   4,4 KB
   Прегледи:
   308
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  Овие два најчесто ги користам :D

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  583
  Новиот зелен од B.U. прекрасно мириса
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 16. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.792
  Пол:
  Женски
  Би Ју тренди ако станува збор за мирисот инаку воопшто не сум задоволна од трајноста Нивеа и Адидас се најдобри и најдолго траат :) :) :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.966
  Пол:
  Женски
  Има доста што ми се допаѓаат,но овој најчесто го купувам:
  [​IMG]
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 18. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.953
  Допаѓања:
  5.644
  Nivea,B.U.
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 19. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.360
  Од мала ми беше љубов овој дезодоранс. Прекрасно мириса и сите што сакаат благи мириси(ванила) ќе се заљубат :lol: . Јас за мирис го ставам после рол-он. И за низ соба го прскам :rofl:
  [​IMG]

  Покрај овој си користам и нивеа или би ју, претежно различни си купувам :)
   
  На Beatriche19, Alesii, Trendafilka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.705
  Допаѓања:
  72.213
  Пол:
  Женски
  Дезодоранси (онакви за тело) купувам многу ретко, се наоѓа по некој од оние БиЈу, ама и не ги користам толку често. Си користам рол он или антиперспирант (зависи што имам моментално) и најчесто парфем - со полесен мирис за денско и некој потежок за вечерно време.
  И освен БиЈу стварно не ми текнува на некој асален што ми оставил добар впечаток.
  Највеќе го користев овој, ама не знам ни дали уште го има или (пак) му го смениле шишенцето. |(
  [​IMG]
  Ми текнува на дезодорансите на Малиција и интересните реклами кои ги имаа, поготово за машките дезодоранси. :lol: Ги обожавав како мала.
  И многу често ги купувавме и женските мириси, омилен ми беше ванила. :inlove:
  Уф, е тоа беше мирис за паметење! И ќе ве замолам ако некоја се сеќава и го видела некаде низ рафтовите од маркетите нека кажува овде во темава да тркнам да си се снабдам со добра залиха. :rofl:
  Еве го:
  [​IMG]

  Другиве не ми беа толку при срце, ама знаев да сменам чат пат. :)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Beatriche19 и Alesii им се допаѓа ова.