Вашиот омилен дезодоранс e...?

Дискусија во 'Парфеми' започната од Alesii, 10 март 2012.

 1. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.538
  Дезодоранс користам онака да си се шрицкам преку ден, а инаку си користам стик рексона и сум нај задоволна. Дезодоран со го користам овој
  [​IMG]
  ептен убаво мириса
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  2.625
  Абе не остава бели дамки, + заштитата е стварно 48h. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 59876011_H.jpg
   59876011_H.jpg
   Големина на фајлот:
   33 KB
   Прегледи:
   387
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dalika1

  dalika1 Активен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  7
  [​IMG]
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 4. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  6.597
  Пол:
  Женски
  ФА розов :inlove:
  могу убав мирис има, и трае долго :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Beauchamp, Alesii, CharmedGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  91
  Постојано ги менувам дезодорансите затоа што ми се здосадува мирисот но единствено што сум се задржала подолго време од кога ми се потрошил сум купила ист таков тоа е на Neutro Roberts Delicate-тој со бледо розево капаче едноставно ми е со нај нежен и нај пријатен мирис.
  [​IMG]
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 6. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  792
  B.U сега за сега најзадоволна сум.
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hayley

  Hayley Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2011
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  898
  Моментално Гарниер бидејќи од тој сум најзадоволна, а и нивеа ми се нешто посебно мили :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mini-Mouse

  Mini-Mouse Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
  Пааа веќе подолго време го користам Dove со мирис на краставица и зелен чај и сум многу задоволна. Ептен освежувачки мириса и трае долго.
   

  Прикачени фајлови:

  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 9. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  348
  nivea :D
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.023
  [​IMG]
  [​IMG]

  Овие се покажале многу добри и убави, има и други, а некој омилен немам. Лејди Спид Стик-от според мене е многу грд, некако тежок е и покрај нежниот мирис. Гаден ми е, ми го купил татко ми и ене го стои во шкафчето неколку пати се напрскав и толку.
   
 11. nennsy.densy

  nennsy.densy Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  305
  [​IMG]


  Дефинитивно најдобар :)
   
 12. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.294
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На MaCa-J му/ѝ се допаѓа ова.
 13. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.487
 14. JenniferLove

  JenniferLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  68
  И јас го барам овој дезодоранс ама не можам да го најдам, навистина имаше прекрасен мирис.
   
 15. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.016
  B.U. hippy soul-Најубав ми е и траен е за разлика од други. :inlove:

  [​IMG]
   
 16. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Рексона, Fa и BU :D
   
 17. Unica

  Unica Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  600
  Од Yves Rocher ми се многу убави и рол-оните и дезодорансите, презадоволна сум.
   
 18. Lovely15

  Lovely15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  31
  Фа и Бију :inlove:
   
 19. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  Јас го купив истиов пред месец дена од Тедико. :)
   
  На JenniferLove му/ѝ се допаѓа ова.
 20. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  188