Вашиот омилен дезодоранс e...?

Дискусија во 'Парфеми' започната од Alesii, 10 март 2012.

 1. blue.jeans

  blue.jeans Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  34
   

  Прикачени фајлови:

 2. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  502
  Пол:
  Женски
 3. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  nivea invisible black & white
   
 4. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  659
  NIVEA fresh natural :)
   
 5. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  145
  [​IMG]
  Моментално го користам овој и задоволна сум :)
   
 6. l..o..v..e

  l..o..v..e Активен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  3
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.705
  Допаѓања:
  72.213
  Пол:
  Женски
  Обично омилен ми станува последниот користен дезодоранс. :D
  Немам некој постојан.
  Моментално овој е на мета.
  И бидејќи има една самовилка-пеперутка (што и да е), ме потсеќа на ДивајнБатрфлај. :wasntme:
  [​IMG]
   
 8. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  394
  Во последно време користан рол-они на Авон.
   
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.772
  Допаѓања:
  66.799
  Пол:
  Женски
  дали некоја од вас го има користено овој дезодоранс и како сте задоволни од мирисот?

  [​IMG]
   
 10. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.685
  Допаѓања:
  47.853
  Пол:
  Женски
  Па и не е баш дезодоранс, тоалена вода е, јас ја имам користено, не е лоша, има убав мирис, би рекла карктеристичен за ова поднебје, мене секој град ми мириса поинаку, секоја држава, па така и овој, ми мириса на Македонска жена, и тоа од оние деловните :rofl: . Шала на страна, не е дезодоранс, тоалетна вода е, односно не штити, не ја осеќаш онаа сувост како на пример од мојот моментален дезодоранс, ГарниерМинерал 72 часовен, доколку имаш пот со нагласена миризба по некое време мирисот се чувствува. Со оглед на тоа што потењето е нормална појава на исфрлање на токсините и не треба да биде спречена туку треба да се постигне ефект кој ќе го неутрализра мирисот а потта ќе ја упие, е тој ефект го добивам јас со мојот дезодоранс, преубав ми е, ми мириса на чисто, не ми остава флеки на облеката, и потта се упива во слојот што го остава дезодорансот, како на рекламата што да ви кажам. Искрено јас немам некој голем проблем со потењето, прилично сум олабавена од тој аспект гледано, не сум фанатик по наоѓање на дезодоранси, па да ги менувам додека да го најдам вистинскиот, купувам еден и се шприцам исклучиво еднаш на ден, наутро и толку, па ми траат подолго, можам цело лето да го поминам со еден или два дезодоранси, но можам да кажам во моментот Гарниерот е мојот избор, мислам дека и лани беше ;)
   
 11. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  394

  Јас сум го користела и мене ми се допаѓа мирисот. Имаат дезодоранс во колекцијата, само не сум сигурна дали е антиперспирант. Дезодорансот дава само мирисна нота, а антиперспиранотот е тој што спречува потење. Има разлика.

  http://www.alkaloid.com.mk/queen-code-en.nspx
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Alesii и Dpokahontas им се допаѓа ова.
 13. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.319
  Допаѓања:
  3.160
  Моментално го користам овој. :)

  [​IMG]
   
  На Alesii и stetoskop им се допаѓа ова.
 14. chocolate.chick

  chocolate.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  642
  [​IMG] :rock:
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  5.147
  Nivea-double effect, avocado extract. Незаменлив ми е :)
   
 16. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  535
 17. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  840
  Допаѓања:
  2.160
  Преубав свеж мирис :inlove:
  [​IMG]
   
  На Alesii и mims-89 им се допаѓа ова.
 18. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.415
  She... :inlove:

  [​IMG]

  и BU
  [​IMG]
   
 19. vale.96

  vale.96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  10
  девојки знаете ли каде можам да ја купам онаа белегзијата од Rexonа што ја рекламираат и колку пари е? фала
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Кој било од Рексона. Незаменливи се.

  ^ Патем, за белегзијата, мислам дека не се продава, туку е искористена само за тоа истражувањето на тимот на Рексона.
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.