Вашиот омилен дезодоранс e...?

Дискусија во 'Парфеми' започната од Alesii, 10 март 2012.

 1. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  929
 2. 2036

  2036 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  32
  Ретко користам дезодоранс, повеќе сакам рол он. Најчесто купувам на Нивеа :)
   
 3. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  840
  Рексона,рексона..НЕЗАМЕНЛИВИ СЕЕЕ :l: [​IMG]
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 4. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Убав е :)
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.714
  Допаѓања:
  72.229
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Обично оној кој моментално го користам автоматски ми станува омилен, ама ете овој прв пат се случува два пати да го купам.
  Многу ми е нежен. :)
   
 6. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  875
  Допаѓања:
  1.488
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Порано го имав зелениот, а сега си го купив розевиот и многу се убави, мирисот е прекрасен.
   
 7. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Во лето од C - THRU - Pearl Garden ,а во зима од BU - Fantasy Sarantis исто така и парфемите
   

  Прикачени фајлови:

 8. supergirl22

  supergirl22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  11
  C-Thru CHARMING ми е најубав :inlove: , убав е и C-Thru Pearl Garden :rofl: , користам и други од C-thru :wasntme: кои ми се убави, исто и од BU, а не се ми лоши ниту од FA :?:, од Dove не сум користела :tmi: ама убави се ми и тие :rofl: :rofl: :rofl: :rock:
   

  Прикачени фајлови:

  • default.jpeg
   default.jpeg
   Големина на фајлот:
   3,4 KB
   Прегледи:
   154
 9. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  671
  Не го давам ништо ..Ја пробав нивеата , не да не ја бива ...
   

  Прикачени фајлови:

 10. nennsy.densy

  nennsy.densy Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  305
  [​IMG]
  Го користам розевиот Fruity Rhythm и многу сум задоволна :inlove:
   
 11. Saxobeat

  Saxobeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  99
  Зелениот дефинитивно најдобар :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • url.jpeg
   url.jpeg
   Големина на фајлот:
   41,1 KB
   Прегледи:
   280
 12. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  2.623
  Моментaлно го имaм овaј
   

  Прикачени фајлови:

 13. anastasija98

  anastasija98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2012
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  13
 14. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  oвие ми се омилени:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.027
  Нивеа некако најнежен ми е.
   
 16. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  54.177
  Пол:
  Женски
  балеа со мирис на кокос,нема да го сменам дури постои....
   
 17. aaleksaandraa

  aaleksaandraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  33
  Луѓе не мешајте дезодоранс и антиперспирант , тоа се два различни поими.

  Јас сепак му останувам верна на C-Tru црниот иако би сакала да го најдам некаде по маркетиве Малиција од Ванила.
  Незаменлив ми беше тој со години.
   
 18. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  840
  Хммм...Сите на балеа :wasntme: :rock:
  Дефинитивно најбољи се
   
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.889
  [​IMG]
   
  На bitter-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.932
  C-THRU белиот :inlove: :D