1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот појадок преку слики

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од girl1985, 6 октомври 2010.

 1. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Не сретнав ваква тема, па тука може да си кажеме од што се состоел нашиот денешен појадок.

  Јас денес појадував парче леб со варено јајце, пиев свеж сок од овошје уште пред појадокот и пред малку испив мултивитамин еден. :hai:
   
  На angelche16, snow.flake, sunshine2 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.690
  Вашиот појадок

  Denes pojaduvav palacinki so krem :mm: :lol:
  inaku sekogas pojaduvam banicka so jogurt,ili kornfleks.
   
  На snow.flake и sunshine2 им се допаѓа ова.
 3. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Вашиот појадок

  Јас за појадок (ма да појке личе на ручек)

  Обарен компир, морков, стек, јаболко и многу вода! :lol:
   
  На snow.flake, Jowe, sunshine2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  107
  Вашиот појадок

  kroasan(7 days) + cokoladno mlekce mh mh :rofl: :rofl:
   
  На girl2, snow.flake, sunshine2 и 2 други им се допаѓа ова.
 5. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  841
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  Вашиот појадок

  Денес претерав 1/4 бурек со сирење, јогурт и крем банани на крај. Ќе ми пукне мевов :lol:
   
  На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
 6. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Вашиот појадок

  корнфлекс со млеко...па сега едно парче пита
   
  На snow.flake и sunshine2 им се допаѓа ова.
 7. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Вашиот појадок

  Корн флекс - сите видови и подвидови, сабајле се почестив со оној Виталис од чоколада. Појадувам на работа па освен банички и кифли кои ги избегавам се тешам со гевреци и проја.
   
  На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
 8. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  Вашиот појадок

  Лепче, ајварче и сиренце :)
   
  На snow.flake, tatjanasakalieva и Chocolate.me им се допаѓа ова.
 9. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  Вашиот појадок

  Обожавам да се врткам низ кујна , но никако да најдам време да си зготвам нешто посебно за себе.Не се сеќавам кога последен пат доручкував нормално , животот ми помина во брзање , немам ни некоја минута вишок да се најадам како човек. Ранобудник сум но не по свој избор , обврските тоа го бараат од мене , така да на менито за доручек стои следното :) ..добро исуштена кифла ( сакам да си ја викам ланска нагалено ) кога со сиренце, кога со салама и кашкавал ...ама се мислам дека тоа е некоја наградна игра пронајди го сиренцето или саламата :^) ..воглавно се празни, да продолжиме понатаму ..ах да минијатурен севендејс кроасан , сендвич / тост од локалната сендвичара.Треба да имаш добар желудник за да ја свари недопечената плескавица и живите компири :| Некогаш се нема време ни за тоа па утрото го врвам со празно меше или две три голтки баланс јогурт , секогаш си носам во ташна ;)
   
  На sofijanoka и snow.flake им се допаѓа ова.
 10. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Вашиот појадок

  Денес доручекот ми бесе секое можно ѓубре што го најдов.
  Најпрво јадев корнфлекс со млеко, од оние коцки полнети со крем од лешник. Толку се тешки, а јас пола кутија како да изедов.
  Потоа јадев соленки, па па некој чипс, па кубети. Со тоа испив 5 литра сокови од што се не.
  Затоа сега не можам да дишам и мачно ми е.
   
  На snow.flake и Alesii им се допаѓа ова.
 11. TinaM25

  TinaM25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Вашиот појадок

  Свежо исцеден сок од јаболко, морков и лимон; банана; потпечени лепчиња намачкани со зденка. :)
   
  На CarrieBradshow и Liu им се допаѓа ова.
 12. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Вашиот појадок

  Ме изнасмеа бе, да не пукнеш хахааха :D :D :D
   
 13. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Јас сабајле јадев тост
   
 14. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.132
  Допаѓања:
  88.424
  Пол:
  Женски
  Лепчиња во релна со кашкавал и маслинки.
   
 15. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Јас четвртинка пица што ми остана од вчера. :pizza:
   
 16. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  4.758
  Перек во школо .. многу сакам переци :lol:
   
 17. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Сендвич со виршла
   
 18. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  Корнфлекс и соино млеко :)
   
 19. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Затворена пица и јогурт.
   
 20. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Ѓеврек..после чај со бисквити...мора да го лечам стомачето :doh: