Вашиот прв збор беше...?

Дискусија во 'Дете' започната од Ivu4, 20 мај 2011.

 1. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  390
  Сега ја прашав мајка ми: моето прво зборче било ТАТО.. Аи.. Татино галениче, знае се :lol:
  Првото зборче на брат ми беше ТИЈА (негов збор за сестра ми)
   
 2. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  13.240
  Пол:
  Женски
  Првото зборче ми било тата,наместо тато. :D
   
 3. bihterka

  bihterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2014
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  55
  Баба а потоа одма тета и деде.А прва реченица мајка ми оди на работа.
   
  На lovemme му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.408
  Допаѓања:
  63.234
  Пол:
  Женски
 5. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
  Не памтат кај мене |(
  претпоставуваат мама :D
   
 6. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  4.543
  Пол:
  Женски
  за мене незнам и никогш не сум ја прашала мајка ми
  ама на брат ми прв му беше Дада :inlove: :)
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
  Никола прво рече тете/тата...2-3 дена тоа повторуваше и пото почна чисто да ги кажува. Така да неможам да дефинирам кој збор од овие два беше прв
   
  На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  744
  Допаѓања:
  1.923
  Пол:
  Женски
 9. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.696
  Допаѓања:
  25.512
  :^)
   
  На LaDyDoLl и kjukli им се допаѓа ова.
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.221
  Допаѓања:
  109.145
  Пол:
  Женски
 11. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  9.196
  Уште да имаше кој да ми каже кој ми бил првиот збор :(
   
 12. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.087
  Допаѓања:
  284.522
  Баба :inlove:.Ба-ба..ба-ба...
  А бабите ги гледа еднаш месечно :nod:
   
 13. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  744
  Допаѓања:
  1.923
  Пол:
  Женски

  ?
   
 14. oblando

  oblando Активен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2015
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  445