Вашиот прв збор беше...?

Дискусија во 'Дете' започната од Ivu4, 20 мај 2011.

 1. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  853
  Прв збор,секако ми бил мама.
  Но прв збор на кој се сеќавам е замок :lol:
   
 2. moni24

  moni24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  117
  Јас не се секевам , но мајка ми ми кажувала дека прв збор ми бил АПЦЕ (врапче) :D Сме имале папагалче дома и било пуштено од кафезот , сум довикувала по него :rofl:
   
 3. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Јас не се сеќавам секако,но мајками ми кажуваше дека мојот прв збор бил БАБА :D
  А за зборот што го паметам беше АКАКА(што ми значело ракија)секогаш кога ќе пиеле сум кажувала со прт и сум викала АКАКА :lol: :lol:
   
 4. unlucky

  unlucky Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  73
  Фемина :D
  хахах се шалам..
  мислам дека било нешто гугу или дада искрено не се сеќавам :rofl: :P
   
  На Ivu4 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  искрено не паметам хД :P ...по кажувања првиот збор ми бил МАМА
  аа иначе јас го паметам љушика или уљушка (вилушка) :lol: :lol:
   
 6. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Како мала сум била многу приврзна со татко ми (а и сега сум), и така мојот прв збор бил тато :)
   
 7. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.488
  Допаѓања:
  62.681
  Не знам за мене, веројатно нешто стандардно, ама знам дека на брат ми меѓу првите зборови му биле множество и функции :D
  Мајка ми уште студирала кога бил бебе, па му читала на глас :D
   
  На Phyramide, FortuneTeller.xD, Doozy и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  741
  Дај мешо! :D
   
 9. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.322
  Оу, па ни на крај памет не ми текнало да ја прашам вакво нешто мајка ми :o

  Мислам дека мама, ми било првиот збор. Како прво дете, она била многу приврзана со мене, па изгледа и желба и било тоа да ми биде првиот збор. Па после следувале фалења фалења :D
   
 10. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.801
  Допаѓања:
  75.538
  Пол:
  Женски
  тата ( тато ) :)
   
 11. Angel4e123

  Angel4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  85
  Мојот прв збор бил ''Мама'' :)
   
 12. JustBeautiful

  JustBeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  првите зборови ми биле:баба и ајде :D :D :D :D :D :D
   
 13. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.893
  Допаѓања:
  51.847
  Првиот збор ми бил ТАТО, сум била претерано зборлеста, на неполна година ме има снимано како пеам песни, раскажувам приказни, сите можни реклами сум ги знаела напамет... татко ми ме викал режија :)
   
 14. miljkovic

  miljkovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  360
  Кај мене мајка ми не се сеќава кој ми бил првиот збор, бидејќи на 9месеци сум почнала да одам, а пак многу касно сум почнала да зборувам, на година и неколку месеци ама затоа сега уста не затварам само да се мелело нешто и тоа што треба и тоа што не треба. Иначе ми имаат кажувано дека за 10денари сум викала дидарка, за кечап-баба витаминка, за подрум-ботун :lol: :lol: а прашајте ме како сум кажаувала ОТОРИНГОЛАРИНГОЛОГИЈА(се извинувам ако не е точно напишано поправетеме :tmi: ) :lol:
   
 15. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.079
  Какам :rofl: :rofl: , коа ми кажа мајка ми паднав од смеење ! Инаку не сум била многу зборлеста како мала, у принцип сум била многу тивко детенце, за разлика од сега :devil: :devil:
   
 16. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  281
  Мојот прв збор бил БРРРРРР сто значело ВОДА :fubar: таква сум јас креативна до ден денес дој разбери ме ако си јак
   
  На Cynthia му/ѝ се допаѓа ова.
 17. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.668
  Mojот прв збор бил МАМА :inlove:
   
 18. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  128
  Бува (мува).. Ни мама ни тато ни ништо :rofl: :rofl:
   
 19. Maria.cupcake

  Maria.cupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  14
  Мојот прв збор бил тато :)
   
 20. wildfire

  wildfire Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  јас може поради здраствени проблеми не сум проодела до својата 2 година ама затоа сум се родила со коса, заби и голема желба за зборење хахаха :D :D