Вашиот прв збор беше...?

Дискусија во 'Дете' започната од Ivu4, 20 мај 2011.

 1. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Еј, знаеш што? Не се сеќавам.
   
 2. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.066
  Допаѓања:
  8.080
  Пол:
  Женски
  Мојот прв збор бил баба . Сум почнала да зборувам на 9 месеци и што е најинтересно за фрижидер сум викала џинџидер !! :lol: :lol:
   
 3. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  2.361
  Допаѓања:
  4.156
  Пол:
  Женски
  мојот пв збор бил БАБА! сум почнала на 10 месеци да збораам..
   
 4. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Мојот прв збор бил тета :lol:
  Можеби затоа после толку сум била приврзана со тетка ми :)
   
 5. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
 6. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  477
 7. dlikedevil

  dlikedevil Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  55
  Мајка ми највеќе ме памти по реченицата "Мамоо ѕони тефељонот" :D
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  73
  а мојот бил тато :D
   
 9. maca78

  maca78 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  75
  на син ми му беше мама
  сестра ми до ден денес ја зафркаваме за пепељара-бубилара
   
 10. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.403
  Допаѓања:
  2.730
  биле 2 збора и тоа пред цицање на 11 месеци : опа ци*ка :D
   
  На patika19 и FortuneTeller.xD им се допаѓа ова.
 11. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Не се сеќавам кој збор ми бил прв, знам дека сум ги изговарала зборовите точно, НО не сум зборувала, сум пеела :D
   
 12. barbiche

  barbiche Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  89
  Мојот прв збор бил Тато.. а Мајка ми се лутела малце поради тоа хахах.. :) :D
   
 13. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Не знам, не се сеќавам(нормално), а и не сум прашала кој бил првиот збор...
   
 14. PinkPrincess

  PinkPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Мојот прв збор беше МАМА :D
   
 15. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  87
  Не се сеќавам кој беше мојот прв збор,па малечка сум била тогаш :lol: ,а и наискрено па никогаш не сум ги прашала моите родители кој бил мојот прв збор.
   
 16. LaBoom

  LaBoom Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Мојот прв збор бил ДАДЕ , а потоа ТАТА , МАМА , ДЕДЕ и т.н. :lol:
   
 17. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  292
  мама и после тоа јоје (за моето име) и од тогаш се знаело дека ке бидам талент за зборење дој соприме ако можеш :tmi:
   
 18. Teresa94

  Teresa94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  108
  Мојот прв збор беше АТО (Злато)
   
 19. Queen-Nefertiti

  Queen-Nefertiti Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  45
  Првиот збор...Мама :inlove:
   
 20. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.644
  За мојот прв збор имало караници по дома, а бил „бабо“.

  Ме чувала мајка ми, а вујна ми била на гости. Јас сум гугала нешто на мојот измислен јазик, класкјдјјои, и кога одеднаш сум се свртела накај мајка ми и „Бабооо“.
  Мајка ми почнала да плаче, дека со баба ми(свекрва и) и не се сакале нешто особено, но вујна ми е влаинка и и кажала дека Баба на влашки било Мама.
  Жива среќна мајка ми, напредно дете има, уште не прозборело знае јазици :tmi: , едвај дочекала да се врати татко ми од работа.
  Кога се вратил, дискусијата течела некако вака:
  -ХХХ Најубава прозборе...Ме викна 8)
  -Леле навистина, тебе те викна?
  -Да, да, не баш мамо но на Влашки, рече Бабо
  -Е сеа на Влашки, на Албански ме викнала мене, Баби кај нив е Татко...

  И им почнала расправија, ги чула баба ми од другата соба,дознала што е работата, дошла ме избацила и ми дала пари како подарок, за прво изговорениот збор ;) а моиве сакале нејкеле се помириле дека сум викнала по неа, а не по нив :D .
   
  На Aleks96, danniela5, Cello-PlaYer и 2 други им се допаѓа ова.