Вашиот прв збор беше...?

Дискусија во 'Дете' започната од Ivu4, 20 мај 2011.

 1. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  Мојот прв збор? мојот прв збор бил Бабу :)
   
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Незз точно кој ми бил прв збор, мислам мама :)
  Само знам дека први така чуден збор ми бил дитка. Со недели се чуделе што ми значи тоа, за на крај да свателе дека ми значело ПАТЕНТ! хахаха
  Иначе презборливо дете сум била не сум имала срам од никого. Сум прозборела на 6 месеци ;)
   
 3. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  Мојата прва братучетка Ана многу се радувала кога сум се родила.Постојано била кај нас. Јас цело време сум била со неа. Резултатот е - ни мама ни тато . АНА ! :)
   
 4. Lina92

  Lina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  30
  па нај веројатно мама
   
 5. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  66
  Првиот збор МАМА. :)
   
 6. Arhangel-maniac

  Arhangel-maniac Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  123
  Ја прашав мајка ми, не се сеќава :(. Ама бил нешто во стилот: мама, тата, баба и слично.
  А на првата реченица, онака цела склопена без посериозни лапсузи, се сеќава.
  Сум имала година и пет-шест месеца. Јас лежам на фотелја, одпозади доаѓа брат ми и почнува да ме ниша лево - десно. И all of a sudden: Мама, гадов ќе ме пев'ти (преврти). :wasntme:
  :o
  И не престанавме да се тепаме во следните десет години. :D
   
 7. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Мојот прв збор бил тата-тато :D
   
 8. Blabla16

  Blabla16 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Мојот прв збор бил МАМА ;)
   
 9. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  2.679
  Пол:
  Женски
  Непамтам, оддамна беше.
   
 10. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Абе Слободче, Слободче... :) Па кој памти ? Тоа обично треба други да ти го кажат... :hai:
   
 11. Freak.of.nature

  Freak.of.nature Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  30
 12. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  Дај. :lol:
  Од мала само нешто сум негодувала и сум барала.
   
 13. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  ја прашав мама но не се сеќава но рече сигурно бил мама тато или баба и .....секако во првите зборови ми бил и зборот ЧАЈЧЕ и мн мн сум го користела овај збор како и други зборови со Ч. до буквава ќе да е :P
   
 14. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.417
 15. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  2.679
  Пол:
  Женски
  Благодарам на објаснувањево, видиш мене не ми текна на тој факт дека треба да прашам некој друг, се си мислев дека сама требаше да ми текне.А бе типична плавуша сум ти ја.ЈБГ тоа е тоа!!!
  Фала уште еднаш.
   
 16. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  Мојот прв збор бил МАМА :)
   
 17. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  1.274
  Пол:
  Женски
  Гугу - но нели не се рачуна за збор, па после Мама и третото Папо. Папагалски сум пеела папо папо папо се додека не ме наранат :) Од мала, па напастче :)
   
 18. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  мајка ми не се сеќава, срам да и е. :shake:
   
 19. LGBT

  LGBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  107
  Тато, иако посакувам да беше мама.
   
 20. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  тоцак - се мисли на точак нели |(